Bahçe DekorasyonuFaydalı Bilgiler

Bahçe mobilyaları nasıl temizlenir ve onarılırYorgun görünümlü bahçe mobilyalarını verandadan veya balkondan dışarı çıkarın ve yaz boyunca bahçenizde tadını çıkarın. Ama önce bakımını yapın; bahçe mobilyaları nasıl temizlenir ve onarılır…

Bahçe mobilyalarınız biraz perişan görünüyor olabilir, ama henüz pes etmeyin. Eskiden güzele ve yeniye dönüşmek sadece bir öğleden sonraya sürebilir. Tatmin edici ve basit bir işlemdir ve yeni bir şey almanıza gerek olmadığı anlamına gelir ve potansiyel olarak yüzlerce TL tasarrufu sağlar.

bahçe mobilyaları nasıl temizlenir ve onarılır
bahçe mobilyaları nasıl temizlenir ve onarılır

Rehberimiz farklı mobilya türlerine göre hasar vermeden bunları nasıl temizleyeceğinizi açıklar. Ayrıca, paslı bir ferforje masa veya yıpranmış  sandalyeler olsun veya ahşap bahçe mobilyaları, nasıl temizleyip restore edileceğine dair bazı harika ipuçlarımız var.

Ahşap bahçe mobilyası nasıl temizlenir ve restore edilir

Bu, tüm yıl boyunca bahçede bırakılabilir, ancak gümüş rengi gri bir görünüme dönüşebilir. Uzun bir kıştan sonra temizlemek için, önce sert bir kıl fırça ile oluşan tüm kir, toz ve örümcek ağlarını temizleyin.

bahçe mobilyaları nasıl temizlenir 2020
bahçe mobilyaları nasıl temizlenir 2020

Ahşap mobilyalarınız birkaç yaşında ve yaşlanmayla gümüşleşiyorsa, cila gibi bir uzman ürünü kullanarak orijinal rengine geri yükleyebilirsiniz. Boya ve ahşap rengini açmaya başlayacak.
Bir sonraki işiniz mobilyalarınızı sabunlu suyla temizlemektir. Iyice durulayın ve kurulayın ve herhangi bir yıpranmış bölgeyi temizlemek için yüzeyleri hafifçe zımparalayın.

Şimdi ahşabınızı koruma zamanı. Bu her mevsim yapılmalı. Teak yağı veya cila mobilyalarınızı elementlerden koruyacak ve yeni görünmesini sağlayacaktır. Bir bez kullanarak, yağı sürün, yavaşça sürün ve tahılı takip edin. Birden fazla kat yağ ekleyebilirsin, ancak bir sonraki uygulamadan önce birincisinin tamamen kuruduğundan emin ol.Plastik bahçe mobilyaları nasıl temizlenir

bahçe mobilyaları nasıl temizlenir 2020
bahçe mobilyaları nasıl temizlenir 2020

Plastik bahçe mobilyaları kötü hava koşullarına dayanıklıdır, ancak renk değiştirebilir, bu nedenle dışarıda bir bina içinde saklamak veya kışın bahçeye almak en iyisidir. Depo alanınızın pencereleri varsa, mobilyaların üstünü örtü ile kapattığınızdan emin olun, böylece güneş ışığı rengi beyazlatamaz.

Mobilyalarınızı kullanmaya hazır olduğunuzda, herhangi bir kir ya da inatçı lekeden kurtulmak için sıcak, sabunlu su ile veya çamaşır suyu ile yıkayın. Yüzeyi çizmemek veya işaretlememek ve mobilya kurumadan önce iyice durulamak için aşındırıcı bir şey yerine bir sünger kullanın.

DAHA FAZLA: Luva Concept 2020 Bahçe Mobilyaları

Ferforje bahçe mobilyaları nasıl temizlenir

Ferforje masa ve sandalyeler tüm yıl boyunca dışarıda kalabilir, ancak paslanmaya eğilimlidir. Boyaları özel bir boyayla yenilemek suretiyle onları en iyi durumda tutabilirsiniz.

bahçe mobilyaları nasıl temizlenir 2020
bahçe mobilyaları nasıl temizlenir 2020

Boyamadan önce, tel sünger ile herhangi bir pas varsa ovalayın, ama yavaşça yapın. Kuruduktan sonra boya yüzeyinde çıkan gevşek kirleri fırçalayın. Her şeyi sabunlu suyla ovun, sonra zımparalayın ve emaye boya kullanarak pas lekelerine dokunun.

Hasır Bahçe Mobilyaları Nasıl Temizlenir

bahçe mobilyaları nasıl temizlenir
bahçe mobilyaları nasıl temizlenir

Bunlar dışarıda bırakılabilir, ancak minderleri ve sonbahar setini kapatarak çıkarılabilir. Kuru bir fırçayla tozları alın, ardından mobilyalarınızı köpüklenmeyen bir deterjanla temizleyin, çünkü herhangi bir kalıntı küf oluşumuna neden olabilir. Her bir parçayı en düşük ayarında bir hortum veya basınçlı yıkayıcı kullanarak iyice durulayın. Herhangi bir sinir bozucu kalıntı deterjanı veya kiri dokumadan çıkarmak için yeterince güçlü olacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close