Ev Dekorasyonu

Aydınlık Ev Dekorasyonu İçin 7 İpucu

Evinizi Daha Aydınlık Gösterecek İpuçlarıKaranlık bir oda çoğunlukla iç karartıcı ve biraz sıkıcıdır. İç mekandan tam olarak yararlanmak için daha doğal ve yapay ışık ayarlamak gerekir. Bunun için bir çok yol var.Daha aydınlık ev dekorasyonu için 7 ipucu listeledik.

Renkli bir duvar boyası, mobilya değişimi, perde veya ayna gibi evi daha aydınlık göstermeye yarayan bir çok etken vardır! Narin ve şeffaf kumaşlar evinize romantik havayı sunmak için mavi ve sarı renkler sıcak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratır. Pürüzsüz ve parlak yüzeyler ise modern stil ve minimalist tarzı odalarınızı aydınlatmak için bir başka çözüm. Karanlık bir odayı daha aydınlık hale getirmek için yaptığımız çeşitli ipuçlarını aşağıda keşfedin!

Daha Aydınlık Ev Dekorasyonu İçin 7 İpucu

1. Odanın farklı köşelerine ışık ekleyin

Dışarıdan  penceresi olmayan veya doğrudan görüş içermeyen alanlar, önemli ölçüde doğal ışıktan fayda görmez. Bu nedenle yapay ışıkla iyi aydınlatılmış olmaları esastır. Odanın farklı köşelerine lambalar ve diğer armatürleri takarak aniden parlak ve sıcak bir oda oluşturabilirsiniz.

Ev dekorasyonu için iyi bir aydınlatma da en basiti  tavandan asılı bir lamba kullanmaktır. Odayı dengeli bir şekilde aydınlatmak için ortasına yerleştirin. Daha fazla ışığın tadını çıkarmak için, birkaç lamba ve ampulden oluşan bir modeli tercih edin veya bir şamdan seçin.

Yapay aydınlatmanın gün içinde olduğu kadar akşamları da kullanışlı olduğundan emin olmak için güç ayarlayıcı sistem kullanın. Tavan aydınlatması yeterli değilse, odanın farklı yerlerine, özellikle de sessiz bir okuma köşesinin tadını çıkarmak için kanepenizin yakınına birkaç tane lambader ekleyin. Bazı mobilyalar ışık entegresi ile bir ışık ile birlikte satılır, TV’nizin mobilyaları veya bazı duvar rafları için olası bir çözümdür.

2. Zarif ve parlak mobilyalar

Açık mobilyalar ışığı daha iyi yansıtacak ve karanlık odaları daha sıcak yapacaktır. Sarı bir duvarın önüne beyaz mobilya seçimi yaparak, odanız aniden çok parlak yapabilirsiniz.

Bu efekti en üst düzeye çıkarmak için beyaz veya bej renkli mobilyalar seçin. Biraz açık renk ahşap mobilya, rustik, klasik ve romantik iç mekanlara uyumlu durur. Düz açık renk lake mobilyalar ve parlak yüzeyler minimalist iç mekanlar için ideal bir seçim olacaktır.3. Duvar kontrastı oluşturun

Karanlık odayı daha aydınlık yapmak için sıkıcı olmadan ilginç kontrastlar oluşturduğunuzdan emin olun. Tüm iç mekanlar tamamen beyaz yapılmış tasarımlar için uygun değildir. Duvarlarınızı ve mobilyalarınızı beyaz, fildişi veya bej boya ile kaplayabilirsiniz, ancak duvarlardan birine renkli bir resim eklemeyi düşünün.

Ayrıca odanın duvarlarından birini mavi gibi sıcak ve dinlendirici bir renkle boyayabilirsiniz. En büyük duvarın boyanmamasına ve böylece baskı altına girmemesine özen gösterin. Bir odanın aydınlatılması ve ihtişam hissi vermesi için hedef her şeyden önce gelir.

4. Tavan Işığı

Karanlık bir oda, tavanı karanlıksa daha da basık görünür. Tavan belirsizse odayı daha baskıcı bir karanlığa sürükler. Açık bir tavan, tersine odayı daha sıcak hale getirir ve büyütür. Odaya daha fazla aydınlık sunmak için birkaç nokta ekleyin. Çocuklarınızdan birinin yatak odasında yıldızlı gökyüzü yaratmak için mavi tavan arka planına birçok küçük ışık ekleyin.

DAHA FAZLA: KÜÇÜK ALANLARA STIL VEREN 5 EV DEKORASYON İPUCU

5. Doğru perdeler  seçme

Perdeler sizi meraklı gözlerden korumakla kalmıyor aynı zamanda rahat ve şık bir alan yaratmaya da katılıyorlar. Bir odayı aydınlık  yapmak ve ışık alması için açık renk perdeleri tercih etmeniz gerekir. İnce, şeffaf kumaşlardan yapılmış perdeler, ev sakinlerinin mahremiyetini korurken odanın ışık almasına da izin verir.

6. Parlak, açık renk yüzeyleri seçin

Pürüzsüz ve parlak yüzeylerin ışığı yansıtması avantajlıdır. Bununla birlikte, bu yüzeylerin açık renk yüzeyler ve zeminler seçmeye dikkat edin.

7. İç pencereler

İç pencereler, evin başka bir odasından gelen doğal ışığın tadını çıkarmak için harika bir yoldur. Bu açılım, evin farklı alanlarını daha iyi bağlamayı ve alanları aydınlatmayı mümkün kılar. Onları çok samimi olan iki parça arasına koymamaya özen gösterin. Pencereleri kurmak yerine, cam kapıları takma seçeneğiniz de vardır.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close