Banyo Dekorasyonu

Traverten kaplamaları ile Banyo TasarımlarıTraverten, sıcak kaynakların yüzeye çıktığında ılık hale gelmesiyle ortaya çıkan bir malzemedir. Genelde sıcak su kaynaklarının yüzeyinde oluşan bir kireç taşıdır. Bu taş doğal olarak mat ve gözeneklidir. Sofistike süslemelerin döşenmesinde kullanılır. Traverten kaplamaları beyaz, krem, metalik ve hatta paslı renklerde mevcuttur. Bu tür kaplama birçok iç mekan için kullanılabilir. Giriş, mutfak, banyo. Çok yönlüdür ve diğer kaplama stilleri ile iyi bir şekilde uyum sağlar. Traverten banyo harika bir şekilde lüks ve zarif görünüyor. Zemin veya duvar karolarını kullanabilir, duşta zemin veya ayna arkasındaki alan için bunları tercih edebilirsiniz. Bu malzeme ile kaplanan sadece küçük bir yer bile, iç mekana bir özgünlük notu getirecektir. Büyük plakaları veya küçük mozaik karoları kullanmaya karar verirseniz, bir traverten kaplamaları her zaman etkileyici olur ve hem rustik hem de modaya uygun dokunuşlar getirir. Bu malzemenin güzelliği doğal kökeninden oluşur – her döşeme farklıdır, termal suların diplerinde gerçekleşen süreçlere tanıklık eden bir kaya parçası.

Traverten kaplamaları ile Banyo Tasarımları

Traverten taş kaplama yüzyıllardır birçok tarihi binalar inşa edilirken  kullanılan bir malzemedir. Açıkçası uzun bir geçmişi olan bir taş ama avantajları ve dezavantajları neler bir bakalım:

Avantajları:

Traverten kaplama şıktır. Aslına bakılırsa bilinen en eski malzemelerden biri ve toprak ya da duvar özelliklerinin bileşimindeki varlığı atmosfere prestij kazandırır. Bu taş etkili bir enerjiye sahiptir ve özgünlüğü ve dünyevi renkleri ile dikkat çeker. Antik mimariyi hatırlatıyor. Bir traverten taş çok dayanıklıdır. Zemin veya duvarınızın orijinal görünümünü hala korumayı tercih ediyorsanız, bunu bir mühürleyicinin düzenli uygulamasıyla yapabilirsiniz. Traverten taş kaplama ısıyı mükemmel tutar.  Kaplama ısındığında, ısı yayar ve kışın sıcaklığın korunmasına yardımcı olur. Unutmayın da soğuk da tutar. Bu yüzden traverten banyoda en çok ziyaret edilen bölgelere halı döşemenizi tavsiye ediyoruz.

Traverten Banyo Tasarımları
Traverten Banyo Tasarımları

Traverten banyonun duvar dekorasyonu mekana gerçek bir asalet getiriyor.Dezavantajları:

Dayanıklılığı ve doğal görünümüne rağmen, traverten dökülen sıvılara karşı hassastır. Çözüm, zeminin döşenmesinden hemen sonra yapılması gereken bir prosedürdür ve daha sonra düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Traverten kaplamanın parlaklığını korumak istiyorsanız, uzmanlara sorular sorarak bu prosedür hakkında bilgi alın.Traverten levhalar ve fayanslar ağırdır ve bir uzman yardımı ile monte edilmesi tavsiye edilir.  Ayrıca, travertenin yerleştirileceği yüzeyin sağlamlığını da tahmin etmeliyiz. Zemin yeterince sert olmalı ve malzemenin ağırlığına bağlı olarak sarkma ve eğilmeyi önlemek için yeterince sağlam bir duvar olmalıdır.Pürüzsüz bir finişe sahip traverten kaygandır. Banyo için, özellikle ıslak yerler için mat veya doğal dokulu traverten kullanmak daha iyidir. Kullandığınız temizlik ürünlerinde dikkatli olun – asit bakımından zengin ürünler limon veya portakal suyu gibi traverten taşlar için tehlikelidir.

Doğal taş otantik bir görünüm ile Traverten banyo

Banyo süslemek için traverten nasıl kullanılır?

Varyantlar çoktur. Duşun altındaki alanı, duvarın bir alanını, bir tezgahı, havza üstündeki yeri kaplayabilirsiniz. Traverten farklı stiller de kullanılabilir. Kaba taşlardan rustik görünümlü cilalı plakalara kadar, çağdaş banyolarda eşsiz uygulamalarını bulabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve boyutlardaki karoları birleştirmek iyi bir fikirdir. Farklı desenler elde etmek için düz taşı çapraz taş ile de değiştirebilirsiniz. Traverten bir banyoda cam kullanımı, alanın süper şık görünmesini sağlar. Duş perdeleri ve cam lavabolar traverten ile güzel bir kontrast yaratacaktır. Ayrıca farklı aralıklardaki traverten karoların kombinasyonunu ve daha küçük fayans veya fayansların kendine özgü mozaiklerinin oluşturulmasını da düşünün. Traverten granit ya da mermer için daha ucuz bir alternatif olabilir çünkü aynı dramatik görünüşe sahiptir ve kullanıma hazır bir ürün haline gelmeden önce çeşitli prosedürlere maruz kalmak zorunda değildir. Tüm doğal taşların en büyük faydalarından biri, rutin bir muameleden sonra, kaymayan ve banyo kaplaması için iyi olmalarıdır.

Traverten Banyo Tasarımları 2020 / Galeri


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close