Banyo Dekorasyonu

Teknesiz Duşakabinler İle Duş Alanınızı Kendiniz Tasarlayın

Teknesiz DuşakabinlerEvlerdeki banyolar için her geçen gün daha modern tasarımlar ortaya çıkıyor ve yeni fikirler öneriliyor. Küvetlerden tekneli duş kabinlerine geçiş, şimdilerde ise teknesiz duş kabinleri. Hızlı ve modern yaşama bağlı pratik çözümler üzerine tasarımlar yapılırken küvetler artık lüks ve ekstra bir banyo öğesi olarak görülüyor. Banyonun temel öğelerinden biri olan duş kabinlerinin ise artık boyutlarına, rengine, modeline göre geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Banyonun şekline göre değişen köşe duşakabinler, sürgülü kapılı duşakabinler, küvet de içeren duşakabinler gibi pek çok alternatif mevcut. Günümüzde pratik olması yönünden en çok tercih modellerden biri ise teknesiz duşakabinler. Banyolarda teknesiz duşakabinlerin neden bu kadar tercih edildiğini merak edenler için hazırladığımız bu yazıyı okuduğunuzda umarız sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Banyonuzda Teknesiz Duşakabin Tercih Etmeniz İçin Birçok Neden Var
Banyonuzda Teknesiz Duşakabin Tercih Etmeniz İçin Birçok Neden Var

Banyonuzda Teknesiz Duşakabin Tercih Etmeniz İçin Birçok Neden Var

Duşakabin denildiğinde ilk akla gelen duş tekneli, donanımlı modeller artık daha modern ve pratik çözümler ile tarihe karışıyor. Banyodaki dekorasyon akışını bozmayan, alandan da tasarruf sağlayan tasarımlar artık yeni trendlerin arasında yerini alıyor. İşte size bu yeni trende uyum sağlamanız için bazı nedenler:  • Pratiklik: Tam donanımlı duşakabinler monte edilirken birçok işlem gerekir. Zeminin yükseltilmesi, su gider bağlantılarının doğru olarak yapılması ve teknenin zemine tam olarak oturtulması gibi işlemler ustalık isteyen, işi bilen kişiler tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Kendi banyo tasarımını kendi yapan kişiler için ise bu zor bir durumdur. Teknesiz duşakabin modelleri ile sadece kapı ve eşik uygulaması sayesinde kendi tasarımınızı kendiniz kolayca, pratik bir biçimde yapabilirsiniz.
  • Duş bölümü ölçülerini kendiniz belirleyebilirsiniz: Duş tekneli duşakabin ile yapılacak bir banyo dekorasyonunda tasarımı duşakabinin ölçüleriyle sınırlamak zorunda kalırsınız. Ancak eğer duş teknesi yoksa banyoda duş için ayırmak istediğiniz alanı kendiniz özgürce belirleyebilir, belirlediğiniz alanda hayalinizdeki tasarımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Farklı ve estetik bir görünüm: Duş tekneleri genelde standart olarak beyaz akrilik malzemeden üretilirler. Bu da onlara sıradan bir görünüm verir. Standart dışı bir duş teknesi ise yüksek maliyetlidir. Teknesiz duşakabin tasarımlarında ise zemin tamamen sizin zevklerinize ve tarzınıza göre şekillenebilir. Banyo dekorasyonunuza uygun, tamamlayıcı farklı renk ve desende fayanslar, mermer uygulamalar veya ahşap platformlar kullanabilirsiniz.
  • Sıradışı tasarımlar: Alışılagelmiş duş görünümlerinin dışına teknesiz duş kabinleriyle çok rahat çıkabilirsiniz. Cam duvar ile ayrılmış bir duş alanını hamam modeli gibi farklı tasarımlarla oluşturabilir, farklı zeminlerle estetik bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Kolay temizlenebilen, hijyenik yüzeyler: Tekneli duşakabinler yüksek oldukları için daha fazla girinti- çıkıntı ve ulaşılması zor alanlar barındırırlar. Hijyenin fazla olması ve kolay temizlik için ise az girinti ve çıkıntısı olan mümkün olduğunca düz yüzeyler idealdir. Bu şekilde silinip, yıkanması daha kolay olacak ve mikropları barındıracak kör noktaların olması engellenecektir.
teknesiz duşakabinli banyo görünümü
teknesiz duşakabinli banyo görünümü
  • Büyük ve ferah görünen banyolar: Tekneli duşakabinler banyoyu boğup daraltırken teknesiz duşakabinler ise cam duvarlarla ayrıldığında küçük banyolar için çok daha büyük ve ferah bir görünüm kazandırır.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close