Ev Dekorasyonu

Rahat Bir Gece: Noel SürümüKokulu mumlardan yumuşak ev kıyafetlerine kadar, kış aylarında mükemmel ve rahat bir gece geçirmeniz için oturma odanıza uygulayacağınız son rötuşlara ilişkin rehberimiz.

Noel’e yaklaşırken ve sonraki günlerde, çoğu gece rahat bir geceyi garanti eder. Daha önce yapılabilecek çok fazla hazırlık, planlama ve Noel alışverişi vardır, yani… sonunda kendinizi biraz bitkin hissedersiniz. İroni. Festival ışıkları, buğulu pencereler, kalın kazaklar ve bitmek bilmeyen çaylar, kışı içeride kalmak, dinlenmek ve yılı yenilenmiş hissederek bitirmek için mükemmel bir mevsim haline getiren şeydir.

Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için, rahat bir geceyi nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda bir avuç fikrinizin olması önemlidir. İster banyoda serinleyin, lüks bir spa yaratın, ister akşamı yatağınızda rahat bir şekilde geçirin, ya da kanepenize gömülmek, size bunun hoşgörülü hissetme anlamına geldiğini söylemek için buradayız. Neyse ki, sanki düşünecek daha fazla şeye ihtiyacımız varmış gibi, bunu yapmanın kuralcı bir yolu yok. Ancak rahat bir gecenin gerektirdiği sakin bir ortam yaratmak için mekanınıza getirebileceğiniz son rötuşlar var.

Rahat Bir Gece: Noel Sürümü
Rahat Bir Gece: Noel Sürümü

Temel konularda rahat bir geceye dair rehberimiz

İlk önce yapılacaklar: Cihazlarınızı saklayın ve telefonunuzu uçak moduna alın. Biliyorum, bu da beraberinde gelen bir şey ama telefonu bıraktıktan sonra telefonumla bu kadar zaman geçirdiğim için nadiren minnettar olduğum bir zaman oldu. Genellikle tam tersidir. O halde kurun ve unutun; yapılacak yemek var.

Temel konularda rahat bir geceye dair rehberimiz
Temel konularda rahat bir geceye dair rehberimiz

Rahatlatıcı yemeğin kaynamasına izin verin

Menüde ne var? Bana göre, sıcak tereyağlı ekmeklerle sıfırdan doyurucu bir çorba pişirmek, rahat bir gece geçirmek için mükemmel bir yemektir. Genellikle tariflerin en kolayı en iyisi olur. En sevdiğim yemeğim, en sevdiğim sebzeyi (balkabağı, havuç, soğan, kereviz, lahana vb.) doğramak, tavuk suyunu eklemek ve sebzeler biraz çıtır çıtır yumuşayana kadar Perfect Pan’ımda kaynamaya bırakmak. Tava çok büyüktür; Buzdolabında saklayıp daha sonra ısıtmak için birkaç güne yetecek kadar çorba yapma eğilimindeyim.Kendiniz için yemek pişirmeye gelince, hayatınızı kolaylaştırmanın bir yolu da temizlemesi kolay tencere kullanmaktır. Adında; Perfect Pot her tarifin basit olmasını sağlar. İddia, tencerenin bir Hollandalı üst, kızartma rafı, flama, süzgeç ve tencerenin yerini alabileceği; onu kullandıktan sonra nedenini anlıyoruz. Bir şeyi hızlı bir şekilde hışırdamak veya birkaç saat kaynamaya bırakmak istediğinizde, mutfak ve kurtarıcınız için vazgeçilmez bir şeydir.

Doyurucu bir yemek mi? Kontrol etmek. Artık rahat atmosfer, geceyi başlatmak için sıcak, yumuşak şenlikli kurabiyeleri gerektiriyor. Benim favorim, bir fincan kadifemsi sıcak çikolata ile eşleştirilen bir grup zencefil ve beyaz çikolatalı ev yapımı kurabiyedir.

Rahatlatıcı yemeğin kaynamasına izin verin
Rahatlatıcı yemeğin kaynamasına izin verin

Sahneyi aydınlatmayla ayarlayın

Rahatlamanız için rahat bir atmosfer yaratmak, sonuçta aydınlatmaya bağlıdır. Yazılı olmayan bir kural gibi geliyor; Rahat bir şekilde oturmak için ışıklar loş olmalı, tüm sert ışıklar kapatılmalı ve ana ışık yalnızca sıcak bir parıltı yaymak için mum ve lambalarla bırakılmalıdır. Yılın bu zamanı baharatlı tarçından lezzetli portakala kadar en güzel kokulardan bazılarını getirir; Kışın evinizi doldurabileceğiniz yozlaşmış bir koku tabağı vardır.

Oturmak için yeterince iyi

Mükemmel iç giyim setini bulma arayışı geçtiğimiz yıl bir hobi haline geldi. Üzerinize yumuşak bir örtü örtülmüş kanepedeki yastık sürüsüne gömüldüğünüzde, rahat bir kıyafet bulma konusunda doğru bir tarif var. Ne çok sıcak tutan ne de hafif bir esinti hissi uyandıran bir set. İçi yünlü veya yün gibi kalın malzeme karışımından oluşan pijama veya ev kıyafeti takımını tercih edin.

Oysa ipek ve saten takımlar, her ne kadar muhteşem olsa da, cildi serinletici etkisinden dolayı sıcak mevsimlerde çok daha iyi oluyor. Kış için, (tabii ki) bir çift kalın bayram çorabı ile rahat bir seçim yapın.

Oturmak için yeterince iyi
Oturmak için yeterince iyi

En sevdiğiniz filmlerin, oyunların ve dergilerin tadını çıkarın

Yemeğinizi hazırladınız, içkinizi servis ettiniz ve koltuğa uzandınız, şimdi eğlenceye dalma zamanı. İster geceyi paylaştığınız biriyle tavla oynayın, ister en sevdiğiniz dergilerden birine göz atın ya da tüm nostaljiyi geri getiren Noel filmlerine göz atın. Gece genç.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close