Zen

Zen’den İlham Alan 10 İç TasarımZen Stili ev dekorasyonu sizlere sağlık dolu yaşam alanları oluşturma imkanı sunuyor. Zen akımı bir felsefedir. Hint kökenli olan bu akım, özünde uyum, denge ve rahatlama öğelerini barındırmaktadır. Zen, Japoncada kelime anlamı olarak enerji ve meditasyon anlamına gelmektedir. Katı kuralları olmayan bu stilde önemli olan dengeyi bozmadan rahat bir yaşam alanı oluşturmaktır. Zen Dekorasyon daha çok Uzak Doğu’ya has olan minimalist tasarım biçimlerini temel almaktadır. Bu stilde yer alan öğeler size rahatlamış bir zihin getirecektir. Bu ortamda herkes meditasyon yapma isteği bulacaktır. Bu makalede bu dingin stile dair 10 iç tasarım örneği sunacağız. İnceleyerek ilham alabilir ve yaşam alanınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zen’den İlham Alan 10 İç Tasarım

Alçak bir masanın etrafındaki yer minderleri, yatıştırıcı sıcak krem ​​zemin üzerinde yüksek kontrastlı koyu renkli ahşapla birlikte oryantal bir yemek alanı yaratmanın kolay bir yoludur.

Yer minderleri ve alçak masa
Yer minderleri ve alçak masa

Bu hafifçe yükseltilmiş alçak oturma örneği, dizler ve sırt için yer minderlerinden daha kolay olacaktır. Bu tasarımda duvar sütununun kenarlarıyla örtüşen raflar, bir Japon pagodasının silüetini biraz anımsatıyor.

Alçak oturma alanları
Alçak oturma alanları

Minimalist çizgiler, geleneksel Japon iç mekanlarının çağdaş mekanlar üzerindeki bariz etkisidir.Zen ev dekorasyonu - geleneksel ve çağdaş
Zen ev dekorasyonu – geleneksel ve çağdaş

Denge, zen tarzı bir evde anahtardır. Minimalist dokunuşlar ile oluşturulmuş harika bir Zen dekorasyon örneği.

Denge, zen tarzı bir evde anahtardır.
Denge, zen tarzı bir evde anahtardır.

Basitlik her zaman korunmalıdır. Dağınıklık, zen felsefesinin bir parçası değildir. Basit ve derli toplu ortamlar oluşturulması gerekir.

Basitlik Zen dekorasyonun gereğidir
Basitlik Zen dekorasyonun gereğidir

Burası Rurikou-in tapınağı, Kyoto. Zen Dekorasyon örneği için harika bir seçim.

Zen Tapınak Dekorasyonu
Zen Tapınak Dekorasyonu

Tapınak doğa tarafından korunurcasına çevrilmiştir. Zen dokunuşları görebilirsiniz. Zen odasında ayak altında rahatlık mutlaka olmalıdır. Halılar buna dikkat edilerek seçilmelidir.

Asya Oturma Odası
Asya Oturma Odası

Fotoğraf galerimize göz atarak diğer örnekleride inceleyebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close