Ev Dekorasyonu

Şenlikli Eski Püskü Şık Masa Manzarası Nasıl Stillendirilir?Noel’e yaklaşırken, göz kamaştırıcı bir şenlikli masa manzarasının nasıl oluşturulacağına dair ipuçları ve püf noktaları paylaşıyoruz. Biraz yiyecek havasındayım ve bu, yılın en şenlikli günleri için geri sayımın başladığı zamandır. Noel. Şimdi, evinize ekstra şenlik havası katmak için bazı şeylere çeki düzen vermeyi düşünüyorsanız, bir masa manzarası tam da işinize yarayabilir. Yemek planı hazırlandıktan sonra, çarpıcı bir masa manzarası oluşturmak birçok kişinin gözünü korkutabilecek bir unsurdur ve yine de birkaç önemli parçayla eşi benzeri olmayan bir ortam yaratır.

Noel’e yaklaşırken, yaratıcı, şenlikli fikirlerinizi birbirine bağlamanıza yardımcı olabilecek ipuçlarını, püf noktalarını ve ilham kaynaklarını sizinle paylaşmayı düşündüm.

Şenlikli Eski Püskü Şık Masa Manzarası Nasıl Stillendirilir?
Şenlikli Eski Püskü Şık Masa Manzarası Nasıl Stillendirilir?

Masa düzenlemesi nedir?

Tablo düzenlemesi terimi son birkaç yılda popülerlik kazandı. Bir zamanlar yemek odalarımızı dekore etmek için mükemmel bir orta parça bulmaya çalışırken, şimdi eğlenceli ve keyifli bir deneyimi artırmak için orta parçayı yer ayarları ve dekorasyonla birleştiren bir masa manzarası yaratmaya çalışıyoruz. Çoğu kişi için bu, konuklara bir niyetle bir araya geldiklerini ve bunun unutulmaz bir deneyim olacağını göstermenin bir yoludur.

Ne zaman bir tablo manzarası oluşturulmalı?

Masa manzaraları herhangi bir özel durum için güzel bir eklentidir; yani ne zaman ve neden bir tane yaratmayı seçeceğiniz size özel olacaktır. Belki yeni bir sezonun başlangıcı, bir bayram tatili veya özel bir yıldönümü olabilir. Bizim durumumuzda, şu anki gibi bir zaman yok ve bu yüzden bahçenizde bulabileceğiniz mücevherlerden, ince süslemelerle günlük yemeklere kadar her şeyi içeren şenlikli sofra manzaraları yaratmaya bakacağız.

Ne zaman bir tablo manzarası oluşturulmalı?
Ne zaman bir tablo manzarası oluşturulmalı?

Çarpıcı bir masa manzarasının temel malzemeleri nelerdir?

Bir tablo görünümünü oluşturan temel bileşenler aşağıdakileri içerebilir:

  • İki veya üç ana renkten oluşan renk şeması
  • Bir koşucu veya masa örtüsü
  • Odak noktası olarak bir merkez parçası
  • Tabaklar, peçeteler ve sofra takımlarından oluşan katmanlı yer ayarları
  • Her mekan ayarı için favori bardaklarınızı ve çatal bıçak takımınızı çıkarın
  • Süs eşyaları, yer kartları, kurdeleler ve mevsimsel öğelerle kendinizi gösterin
  • Mümkün olduğu kadar mum ışığıyla süsleyin
  • Festival tatilleri için bir masa nasıl şekillendirilir
Çarpıcı bir masa manzarasının temel malzemeleri nelerdir?
Çarpıcı bir masa manzarasının temel malzemeleri nelerdir?

İlhamınızı toplayın

İlham uzak ve çeşitlidir. İlham dozunuzu almak için nereye gitmeye karar verirseniz verin, ister doğa, ister bir blog, ister Pinterest olsun, almak istediğiniz yaklaşımı görselleştirmeye başlamanın bir yolu olarak fikirlerinizi geliştirin. Festival tatilinin pruvasında o kadar çok ip var ki, bu da bir masa manzarasını şekillendirmeyi biraz daha kolaylaştırıyor. Aklınızda zaten bir tema veya fikir varsa, onunla koşun ve ona şenlikli unsurlar katmak için onu nasıl uyarlayabileceğinizi görün.İlhamınızı toplayın
İlhamınızı toplayın

Deneyimi düşünün

Misafirleriniz ve ev sahibi olarak kendiniz için unutulmaz, büyülü bir deneyim yaratmak için pek çok masa düzenlemesi yapılmalıdır. Başlamak için bir yer, özellikle de ilk kez ev sahipliği yapıyorsanız, deneyimin nasıl olmasını umduğunuzu düşünmektir. Kendinize sormanız gereken temel sorular kaç misafiriniz olacak? Menü nedir? Büfe tarzı mı yoksa geniş bir çeşit mi? Yaratmak istediğiniz ortam nasıl? Müzik eklemek istiyorsanız, Spotify’ı her türlü ruh haline uygun binlerce (kelimenin tam anlamıyla) çalma listesi nedeniyle seviyorum veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

bu ahşap yer düzenlemelerine sahip beyaz bir yılbaşı masa manzarasıbu pembe altın unsurlara sahip beyaz yılbaşı esintili bir masa manzarasıbu doğal unsurlara sahip minimal bir masa manzarasıbudoğal unsurlara ve rustik özelliklere sahip minimal bir masa manzarası

Deneyimi düşünün
Deneyimi düşünün

Eldekini kullanmak

Zorlanmadan önce, masa manzaranızı oluşturmak için tabanı veya temeli döşemek için bir masa örtüsü veya yolluk seçin. Tabanı tuvaliniz olarak kullanın ve oradan inşa edin. Bahçenizde elinizde bulundurmanız gerekebilecek veya dışarıdan toplayabileceğiniz şamdanlar, mumlar, süs eşyaları, züccaciyeler, çiçekler ve dallar gibi unsurları getirin. Bu, dışarı çıkmanıza gerek kalmadan çok fazla zaman kazanmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda para söz konusu olduğunda da büyük miktarda tasarruf edeceksiniz.

Birkaç yeni satın alma yapmayı düşünüyorsanız, ortaya yerleştirebileceğiniz bu güzel Aged Metal mumluklara, bu Brush Tree yer tutuculara ve petek desenli Cohani şarap kadehi setine aşık oldum. Büyük fark yaratan basit sürümler.

Eldekini kullanmak
Eldekini kullanmak

Dikkatin merkezi

Merkez parçası masanın odak noktası olma eğilimindedir. Büyük ya da minimal düzeyde olun ya da bu ikisinin arasında bir şey yapın. Geleneksel olarak bir merkez parçası, çeşitli doğal parçaların yanı sıra çiçek buketlerinden oluşur. Yılın bu zamanı, parklarda veya bahçenizde yürüyüş yaparken bulabileceğiniz yaprak dökmeyen bitkilerden, sarmaşıklardan, kış meyvelerinden ve çobanpüskülünden yararlanmak için mükemmeldir. Bunları şamdanlar veya dar tabanlı vazolarla eşleştirin, böylece masanın karşısını görmek daha kolay olur ve yiyecekler için bol miktarda alan kalır.

Dikkatin merkezi
Dikkatin merkezi


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close