Ev Dekorasyonu

İlham Veren Muhteşem Merdiven Dekorasyonları

Size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı stillere sahip muhteşem merdiven dekorasyonları sizi bekliyor.. Katlı evlerin merdiven dekorasyonları her zaman ön planda yer alır ve ilgi çekicidir. Merdivenlerin dekorasyonda fonksiyonel bir yönü olmasa da evin görseli açısından muhteşem tamamlayıcılar olduklarını belirtmekte fayda var. Bu açıdan bakarsak hem evin yapısına hemde dekorasyon tarzına uygun bir merdiven dekorasyonu rahatça odak noktası haline gelebilir.

Bir merdiven dekorasyonunda kullanılan materyaller dekorasyonda bütünlük sağlamak adına oldukça önemlidir. Ahşap, metal ve cam, klasik ve modern dekorasyonlarda tarzı tamamlamak adına öne çıkan tamamlayıcı unsurlardır. Yazımızın devamında size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı stillere sahip muhteşem merdiven dekorasyonları sizi bekliyor..

İlham Veren Muhteşem Merdiven Dekorasyonları

Evin yapısına ve çeşidine göre merdiven dekorasyonları değişiklik gösterebilir. Tercih edilen dekorasyon stili, öne çıkan doku ve renkler bir merdiven dekorasyonu için göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalar. Size ilham vereceğini düşündüğümüz, birbirinden farklı stil ve tasarımlara sahip muhteşem merdiven dekorasyonları yazımızın devamında..

# Modern Merdivenler

Muhteşem tasarımı ile mekanın odak noktası haline gelen modern bir merdiven dekorasyonu. Gizli basamak bağlantıları ile adeta desteksiz havada duruyormuş bir görünüm yaratılmış. Modern bir görünümün yanı sıra bu merdiven dekorasyonu mekanın kalitesini kusursuz şekilde gözler önüne seriyor diyebiliriz.

Aynı zamanda tırabzansız oluşu mekandaki sade şıklığı başarılı şekilde ortaya çıkarmış. Mekanın sadeliğini ve şıklığını ortaya çıkarmak için doğru bir merdiven dekorasyonu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Basamakların zemin rengiyle mükemmel uyumunu’da göz ardı etmemek gerekiyor.# Spiral Merdivenler

Kullanışsız bir yürüyüş sağlasa’da, spiral merdivenler küçük mekanlar için ideal bir çözümdür. Özellikle dar ve sonradan kat çıkılmış mekanlar için tercih edilebilir. Ancak bu merdiven tasarımlarının çok kullanışlı olduğunu söyleyemeyiz.

Görsel açıdan bakacak olursak spiral merdiven modelleri alan ne kadar küçük olursa olsun mekanda farklı bir hava yaratıyor diyebiliriz.

# Asma Merdivenler

Asma merdiven modelleri hem kullanım açısından rahat, hemde görsel açıdan dekorasyona farklı bir hava ve tarz kazandırıyor. Halat yada basamak tasarımında kullanılan metal detaylar ile mekana endüstriyel bir hava katmak mümkün.

Asma merdivenin çelik halatları hem basamaklara destek olurken hemde ikinci kata asılıymış gibi bir etki yaratıyor. Asma merdivenler bir çok ev tipine rahatça uygulanabilir. Ayrıca ahşabın sıcak ve samimi tarzını dekorasyona başarılı şekilde yansıtabilirler.

# Cam detaylar

Cam detaylar modern merdiven dekorasyonları arasında karşımıza sıkça çıkıyor. Saydamlığı sayesinde merdiven tasarımı daha modern ve estetik bir görünüme kavuşabiliyor.

Cam merdivenler aynı zamanda mekanın ferahlığını ve cazibesini büyük ölçüde arttırmayı başarıyor. Alan küçük olsa da şeffaf görünümü sayesinde mekanı sıkmayan bir tarza sahip.

Cam merdivenler aynı zamanda metal ile birleştiğinde mükemmel bir görünüme sahiptir. Mevcut merdiven için cam merdiven korkuluğu yaptırılabilir, bu sayede dekorasyona parlaklık ve derinlik kazandırılabilir.Kelimeler

1 thought on “İlham Veren Muhteşem Merdiven Dekorasyonları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close