Ev DekorasyonuFaydalı Bilgiler

Modüler Mobilya Nedir

Modüler Mobilya ÖnerileriBu makalemizde modüler mobilya nedir, modüler mobilya avantajları nelerdir, modüler mobilya dekorasyonu ve önerileri gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Modüler Mobilya Nedir

Şehirlerde artan konut ihtiyacı ile birlikte yapılan evlerde odalarda küçük olabiliyor. Haliyle evlerdeki alanlar daraldıkça buna uygun çözümlerin bulunması gerekiyor ve tasarımcılar tarafından yeni dekorasyon çözümleri üretiliyor. Dolayısıyla bizde modüler mobilya nedir sorusunu bu yazımızın konusu olarak seçtik. Öncelikle modüler mobilya nedir sorusuna yanıt verelim. Modüler mobilyalar parçalar halinde gelmektedir ve kurulumu da kolaydır. Küçük evler için uygun seçeneklerden biri olan modüler mobilyalar raflar, bilgisayar masası, televizyon sehpası gibi farklı alternatifleri bünyesinde barındırmaktadır.

Gaysan Mobilya Modüler Genç Odası
Gaysan Mobilya Modüler Genç Odası

Modüler Mobilya Avantajları Nelerdir

Modüler mobilya nedir, avantajları nelerdir gibi sorular bu konuda akıllara gelebilir. Avantajlarından birini ihtiyaç halinde kolayca paketlenebilmesi şeklinde sayabiliriz. Dar odalar için bazı çözümlere başvurulmaktadır. Örneğin duvarlarda ve zeminde açık renklerin tercih edilmesi, dekorasyon içinde aynalara yer verilmesi, aydınlatmanın doğru bir şekilde yapılması gibi adımlar uygulanabilmektedir. Ancak bu yöntemlerin uygulanması odanın daha geniş görünmesine yardımcı olmakta, buna karşılık ekstra bir alan sağlamamaktadır. Dolayısıyla dekorasyonla ilgilenirken yer tasarrufu sağlamak amacıyla mobilyalar ve aksesuarların özenle seçilmesi gerekmektedir. Çok yer kaplamasının yanı sıra tek bir işleve sahip olan mobilyalar dar evler için doğru bir seçenek olmayacaktır. İşte tam bu noktada modüler mobilya anlayışı devreye giriyor. Modüler, aynı zamanda çok işlevli ve açılır kapanır özelliğe sahip mobilyalar dar alanlarda yer tasarrufu sağlamaktadır.

Modüler Mobilya Dekorasyonu
Modüler Mobilya Dekorasyonu

Modüler Mobilyada Mutfak Dekorasyonu

Modüler mobilya nedir sorusu için yazımıza evin sık kullanılan kısımlarından biri olan mutfaklar ile devam edelim. Mutfakta fazla yer kaplayan geniş ve kaba mobilyalar yerine modüler mobilyalar kullanılabilir. Bu anlamda normal beyaz eşyalardansa daha az yer kaplayan ankastre ürünler düşünülebilir. Ankastre gömme ekipman şeklinde olduğundan yer tasarrufunu beraberinde getirmektedir. Mutfaktaki dekorasyonu daha rahat bir hale getirmek içinde katlanan masa ve sandalyeler tercih edilebilir.Modüler Mobilya Oturma Odası

Modüler mobilya nedir konulu yazımızda bir sonraki durağımız ise yine evde sıklıkla bulunulan oturma odası. Bilindiği üzere oturma odasının olmazsa olmazlarından biri oturma gruplarıdır. Oturma grupları artık birçok farklı işlevi içerecek şekilde tasarlanabilmekte. Kasası sandık olarak kullanılan ve açılan panelleri sayesinde yatak olan koltuklar oldukça işlevsel. Bu tasarımlar arasından gereksinime uygun bir tane seçerek oturma odası çok fonksiyonlu bir hale getirilebilir. Oturma odası deyince gözde mobilyalardan biri haline gelen köşe takımlarını unutmamak gerek. Yatak odası da yine modüler yatak kullanılarak fazladan depolama alanı elde edilebilen bir odadır. Bunun için yatak seçiminde normal bir karyola değil de baza yataklar tercih edilebilir.

Modüler Mobilya Koltuk Modeli
Modüler Mobilya Koltuk Modeli

Modüler Mobilya Eşya Seçimi Nasıl Olmalı

Evlerin odaları bazen yeterli genişlikte olurken bazen daha küçük boyutlarda olduğundan buna uygun bir düzenleme yapmak gerekmektedir. Haliyle eşya seçimleri ve yerleştirme de buna göre değişebilmektedir. Küçük bir evde oturma odasının daha fazla ışık alabilmesi için perde seçiminde gün ışığını içeri en iyi şekilde yansıtan inceliğe sahip perdeler tercih edilebilir.

Modüler koltuk türü de yine bireylerin kullanması için hazırlanmış seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Modüler mobilya nedir konusunu ele almaya çalıştığımız bu yazımızda sizin için çeşitli bilgilere yer vermeyi hedefledik. Bugün ev dekorasyonu için alışverişe çıkıldığında mağazalarda onlarca farklı eşya ve obje ile karşılaşılabilmekte ki bu da bireylerin arzu ettikleri ev dizaynı için birçok ürünü inceleme imkanı bulması anlamına gelmektedir. Mobilyadan beyaz eşyaya, küçük dekoratif objelerden canlı bitkilere, halıdan perdeye bir evin içerisinde yer verilebilecek her unsur için alternatifleri bulmak günümüzde mümkün hale gelmiştir. Dolayısıyla küçük bir alanda dekorasyon yapmak için seçenekleri değerlendirerek eşya tercihi yapılabilmektedir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close