Bahçe Dekorasyonu

Mart ayında bahçede yapılması gereken işlerSert rüzgarların ve karların bahçenizi harap etmesine izin vermeyin … taze bahar çiçekleri ile hoşça vakit geçirmek için mart ayında bahçede yapılması gereken işler bu yazımızda.

Mart ayı bahçe tasarım fikirlerinizi geliştirmek ve dışarıdaki alanınızı toplamaya başlamak için iyi bir zaman. Günler uzadıkça ve sıcaklık kademeli olarak yükseldiğinden, bahçeniz bu ay  canlanmaya başlayacak. Bu, yaz bahçenizin parlak çiçeklerle – bitkilerle ve meyve ağaçları ile doldurun.  Çiçeklenmesini istiyorsanız ve yaz mevsiminde mevsimlik meyve ve sebzelerle dolu bir bahçe yapmak istiyorsanız yapılacak çok sayıda bahçe işi ve bakımı var.

Mart ayında bahçede yapılması gereken işler

Kötü mart rüzgarlarının gelmesiyle, bitkilerinize bir göz atmak isteyeceksiniz – bahçenizde açığa çıkan alanlarda büyüyen her şey, özellikle genç bitkiler ve fidanlar, hasarı önlemek için iyi desteklenmelidir. Ve bu hava dışarıda bahçeye çıkmak istemenize neden olurken, çim bakımı ve bahçe temizliği konusunda biraz zaman geçirme zamanı.

mart ayında bahçede yapılacaklar
mart ayında bahçede yapılacaklar

Mart ayında bahçede yapılması gereken işler ister çim biçme ile çitleri kesme, ister bahçenizde yerde çim ve çiçek diplerinden yabancı otları temizliyorsanız, bahar temizliği fikri sadece ev iç mekanınız ile sınırlı değil! Seralarda küçük bir çevre düzenlemesi ve iş yapmak, size daha fazla çaba harcatacaktır. Bu nedenle, akılda tutulması gerekenler arasında, Mart ayında aklınızda tutmanız gereken temel bahçe dekorasyonu ve bahçe bakım işlerinden birkaçı aşağıda.

Çiçek Tohumları Ekin

Artık geceleri don olmadığından çiçek tohumlarını ekmeye başlayabilirsiniz. Daha sıcak koşullar, güneş seven yaz bitkisi için idealdir ve şimdi yaz aylarında çiçek açtıklarını görmek istiyorsanız bu tohumları dikmenin tam zamanıdır.

mart ayında bahçede yapılacak işler
mart ayında bahçede yapılacak işler

Çimleri biçmek

Çimleriniz biçilmeye ihtiyaç duyuyorsa ilkbaharın ilk ayı başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için havanın kuru olduğu bir gün seçin. Gerektiğinde, bir kürek veya özel kenar aracını kullanarak işinizi tamamlayın. Başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm araçları olduğundan emin olun iş!mart ayında bahçede yapılaca işler nelerdir
mart ayında bahçede yapılaca işler nelerdir

Kardelenleri Ayırma

Ayın sonuna doğru, kardelen çiçekleri gibi kışlık çiçekleri ayırmalısınız. Bunun amacı, önümüzdeki yıl güzel yaprakları için ve daha iyi bir verim elde etmektir.

Yabani Otları Ayıklamak

Yabani otlar ilkbahar ve yaz aylarında bahçıvanlar için en zahmetli işlerdir, bu yüzden mart ayında başlamak en iyisidir.

mart ayında bahçede yapılması gereken işler neler
mart ayında bahçede yapılması gereken işler neler

Meyve ağaçlarının etrafındaki toprağı havalandırma

Bitkilerinizin etrafındaki toprağı kazmak ve meyve ağaçları ve çalıların etrafındaki zemini gübrelemek veya kompostlamak için derin odun parçaları kullanın. Çiçeklere ve gelecekteki meyve mahsulüne zarar verebilecek hava koşullarına dikkat edin – geç donlara karşı önlem alın.

mart ayında bahçede yapılması gereken işler
mart ayında bahçede yapılması gereken işler

Çitleri ve çalıları Kırpma

Mart ayında bahçede yapılması gereken işler arasında mümkün olduğunca çit yapraklarını ve çalıları kırpmak.

Bahçe parke

Kışın kötü havalarından ve yağmurdan sonra, bahçe yolları mart ayı boyunca biraz pis ve yosun kaplı olabilir. Bunları temizlemenin ve düzenlemenin tam zamanı.

Mart ayında bahçe bakımı ile kış aylarında meydana gelen herhangi bir hasarı düzeltebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close