Salon Dekorasyonu

Küçük Salonunuz için 7 FikirKullanışlı bir yerleşim planı kullanarak. aksesuarları minimumda tutarak ve doğru renk şemasını seçerek küçük bir salondan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Sizlere bazı önerilerimiz var.

Duvar, Mobilya ve Detaylarda Aynı Rengi Kullanın.

Hem duvarlarda hem de ahşap detaylarda tek bir renk kullanıldığında, bir oda aniden daha büyük görünür, çünkü kontrast olmaması, alanın sınırlarının daha az farkında olduğunuz anlamına gelir. İkinci bir renk aramayan göz alanı daha geniş algılıyor.

DUVAR, AHŞAP VE MOBİLYALARDA AYNI RENK KULLANIN
DUVAR, AHŞAP VE MOBİLYALARDA AYNI RENK KULLANIN

Doğal Detaylar Katın.

Duvarda kullanılan ayna odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte bazı önemli unsurları eklemeniz bu algıyı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Hafif ve havadar izlenimi veren renk tonları seçmek vurgulu bir gölge ile küçük bir odayı canlandıracaktır. Doğal renk tonları ve bitkiler size yardımcı olacaktır.

Doğal Detaylar Katın
Doğal Detaylar Katın

Simetriye Dikkat Ederek Nötr Bir Şema Seçin.

İç tasarımda simetri, denge ve sakinlik hissi yaratmak için kullanılabilir. Uzun salonlardada mükemmel görünür. Küçük bir yaşam alanını geliştirmek için ideal bir fikirdir. Süslemek için sakin nötr tonlar kullanarak dinginlik hissini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bu alanda önemli bir tasarım özelliği olan güzel pirinç aksanlar, gözü salonun boyutundan uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Simetriye Dikkat Ederek Nötr Bir Şema Seçin.
Simetriye Dikkat Ederek Nötr Bir Şema Seçin.

Dağınık Görünümü Azaltın.

Beyaz duvarları, pembe koltukları ve siyah mermer şöminenin iki yanında rafları olan küçük bir salon görüyorsunuz. Oldukça düzenli. Odanızın

Daha fazla alan yanılsaması yaratacak bir şey varsa, o da dağınıklıktır – aslında bir odayı saniyeler içinde daha geniş hissettirebilir. Oyuncakları, bitkileri, süs eşyaları ve diğer gereksiz eşyaları kaldırarak odanızı düzenli ve düzenli tuttuğunuzdan emin olun; alanınız anında daha büyük ve içinde olmak daha keyifli hissedecektir.

Ve elbette, parlak küçük salon depolama fikirleri, bu dağınıklıktan arındırılmış, alanı artırılmış hissi sürdürmenin anahtarıdır.Düzgün bir şekilde düzenlenmiş ve gözden uzak aksesuarlar ve temel unsurlarla, alan yakında düzenli ve açık hissedecek. ‘Eşyalarla’ dolu bir oda yer kaplar ve düzensiz, meşgul ve küçük hissettirir. Genişlik hissini korumanın en kolay yollarından biri olduğu için zemini de mümkün olduğunca temiz tutmaya çalışın, bu nedenle büyük boy kilimleri kaldırın.

Dağınık Görünümü Azaltın.
Dağınık Görünümü Azaltın.

Düzeyleri Güçlendirmek İçin Düzeni Vurgulayın.

Küçük bir alanda renk ve desen kullanmaktan korkmayın. Dengeyi kurarak ilerleyin. Dokulu kilimler ve dokunsal kumaşlarla bir araya getirilen akıllıca seçilmiş mobilya parçalarını içeren bir dekorasyon davetkar ve rahat bir alan yaratabilir.

Düzeyleri Güçlendirmek İçin Düzeni Vurgulayın.
Düzeyleri Güçlendirmek İçin Düzeni Vurgulayın.

Salonunuzu Aydınlatın.

Işık odayı anında aydınlatmaya yardımcı olur. Bu nedenle her şeyden önce, ağır, koyu pencere kaplamalarını kaldırarak herhangi bir doğal ışığın iç mekanlara akmasına izin verin. Gün boyunca doğal ışığın odanıza akmasını sağlarken aynı zamanda gece mahremiyetini sağlamak için şeffaf pencere uygulamalarını deneyin veya beyaz ahşap panjurlar kullanın. Ayrıca, geniş yatay çıtalar, daha geniş bir oda yanılsamasını büyütmeye yardımcı olur. Karanlık köşeler bir odanın küçük ve dar görünmesine neden olabilir, bu nedenle alanı görsel olarak genişletmek için bir zemin veya masa lambasını çıplak bir köşeye yerleştirebilirsiniz. Gömme tavan lambaları ise fazla yer kaplamadan tüm odayı aydınlatabilir.

Salonunuzu Aydınlatın
Salonunuzu Aydınlatın

Odak Noktası Oluşturun.

Küçük bir salon için mükemmel kanepeyi bulmak, mekanınızın hissiyatının anahtarıdır. Sevdiğiniz yepyeni bir kanepe bulamıyorsanız, önceki kanepenizi yeniden elden geçirebilirsiniz. İşin püf noktası da burada devreye giriyor. Kanepenizi salonun odak noktası yaparsanız, bu, gözünüzü alanınızın boyutundan uzaklaştıracaktır. Cesur ve canlı bir gölge, salonunuza etki katacaktır.

Odak Noktası Oluşturun
Odak Noktası Oluşturun


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close