Ev Dekorasyonu

Küçük oturma odası için 5 dekorasyon hilesi

Bu fikirlerle alanınızı en üst düzeye çıkarın.Küçük oturma odasında çarpıcı bir dekorasyon oluşturmak için tasarım, düzen ve depolama fikirleri düşünün.

1. DÜZENLEME SEÇENEKLERİNİZİ ARTIRIN

Kullanılmayan bir köşeyi açmak için başka bir kapıyı yeniden açın veya çıkarın. Gerekirse TV soketleri ve güç noktaları taşınabilir, bu nedenle garip bir düzene bağlı değilsiniz . Bir  duvarı serbest bırakmak için hareket ettirmesini veya farklı bir mobilya düzenlemesine izin vermek için dikey bir model için standart panelli bir parçayı değiştirmeyi düşünün.

küçük oturma odası dekorasyon fikirleri
küçük oturma odası dekorasyon fikirleri

2.  ÖNCELİKLİ DEPOLAMA YAPMAK

Modern bir görünüm için, her şeyi bir sürü ayrı parça yerine tek bir yerde tutan uyarlanabilir depolama seçenekleri seçin . Kitaplar ve süs eşyaları için raflar, DVD’ler ve daha küçük eşyalar için çekmeceler içerebilir. Mümkünse TV’nizi ve medya ekipmanınızı da içeren bir duvara monte ünite tercih edin ve her şeyi dahil edin. Modüler mobilyalar size ve odaya uyacak şekilde tasarlanabilir. Alanınız varsa, çalışma alanı oluşturmak için  çekmece dosyalarına sahip küçük bir çalışma alanı eklemek isteyebilirsiniz.

3. ODA ÇEVRESİNDE TEMİZ BİR GÖRÜNÜM TUTUN

Zemini örten uzunlamasına döşemeden ziyade, cam sehpa veya kanepeler ve görünür ayaklı sandalyeler ile yanılsama ekleyin.küçük oturma odası dekorasyon hileleri
küçük oturma odası dekorasyon hileleri

4. TELEVİZYON ALANINA GİRMEYİN

Bir kanepeye sığabilecek kadar büyük ekran boyutuna sahip olmayın. Bir şömineniz varsa, televizyonu bir oyuk veya girintiye yerleştirerek odak noktası olarak tutun. Küçük bir odada, etkisini en aza indirmek için TV’yi duvara monte edin . Oturduğunda göz hizasında olmalı, ancak yerden 120 cm’den daha az yükseklikte olmamalıdır. Konumlandırın, pencereden veya ışıklardan ekrandan çok az yansıma olmalı, ancak göz yorgunluğunu önlemek için yakınınızda bir ışık olmalı.

küçük oturma odası dekorasyon hileleri 2020
küçük oturma odası dekorasyon hileleri 2020

5. AYDINLATMA

Ayarlanabilir aydınlatma anahtarları, odanın ruh halini ayarlamanın en kolay yoludur, duvar lambaları ise hafif, dağınık bir ışıltı verir – rahat akşamlar için mükemmeldir. Aksi takdirde, ek güç noktası ekleyin, ayrıca okuyabileceğiniz atmosferik aydınlatmayı sağlamak için masa lambalarına sahip olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close