Antre / Hol

Küçük Antreler İçin Nasıl Bir Yerleşim Yapılmalı?

Küçük antreler için dekorasyon ipuçları, mobilya ve renkler konusunda fikirlerden ilham alınGiriş alanları evin dekorasyonu ile ilgili ilk ipuçlarını veren bölümlerdir, bu anlamda bu alanı dekore ederken daha titiz davranmak, özen göstermek gerekir. Eve attığınız ilk adımda karşılaşacağınız atmosfer oldukça önemli, size yorgunluğunuzu unutturup, rahat ve sıcak bir mekana giriş yaptığınızı hissettirmeli. Önceki yazılarımızda antre dekorasyonu hakkında çeşitli detaylara yer vermiştik, yeni yazımızda ise küçük antreler için dekorasyon ipuçları, mobilya ve renkler konusunda fikirlere yer veriyoruz.

Küçük Antreler İçin Nasıl Bir Yerleşim Yapılmalı?

Küçük bir antreyi düzenlemek, bu alana yeni mobilyaları yada eşyaları dahil etmek oldukça zordur, ancak doğru bir yerleşim planı ile bu alanları tarzınızdan ödün vermeden dekore edebilirsiniz. Bunu yaparken aklınızda sadece alanı daha iyi nasıl kullanabilirim sorusu olmalı.

Antreniz küçük ve dar olabilir ancak doğru parçalar kullanırsanız bu alanda dilediğiniz gibi kişisel ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Alanı verimli kullanın

Küçük bir antre için doğru mobilyaları ve parçaları bir araya getirmelisiniz, bunu yaparken alandan tasarruf etmenizi sağlayacak tasarımlar seçin. Eğer antrenizde bir portmanto yada vestiyer koyacak yeriniz yoksa, alternatif seçeneklere yönelin.

Örneğin portmanto kadar işlevsel olmasa’da küçük antre dekorasyonu için dilsiz uşaklar büyük iş görecek tasarımlardır. Dilsiz uşaklar çok yer kaplamaz, alandan tasarruf edersiniz.Duvarda yeni bölümler oluşturun

Küçük antreler için dekorasyon önerileri arasında dekoratif duvar rafları bu alanda büyük kolaylık sağlayabilecek tasarımlardır. Boş duvarları değerlendirerek yeni depolama bölümleri oluşturabilirsiniz.

İster askılık olarak, isterseniz depolama alanı olarak kullanın. Duvar raflarını kullanarak antre dekorasyonu daha işlevsel ve renkli bir görünüme sahip olabilir.

Sade bir dresuar yeter

Evinizin dekorasyon tarzına uygun, şık bir dresuar tasarımı antre dekorasyonu için oldukça şık ve kullanışlı bir parça olacaktır. Özellikle dar antreler için kullanılabilecek en ideal mobilyalar arasında yer alıyor.

Dresuar üzerinde dekoratif çiçekleri, çerçeveleri ve tarzınıza uygun aksesuarlara yer verebilirsiniz. Aynalı bir dresuar antre için daha uygun olacaktır.

Bu sayede daha şık ve sıcak bir tarz yaratabilirsiniz. Hatta dekoratif bir bank yada puf dahil ederek antrenizin şıklığını tamamlayabilirsiniz.

Dekoratif puf ve bankları kullanın

Dar ve küçük antre dekorasyonu için dekoratif puflar ve bank modelleri alternatif seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle banklar, oturma sıraları çok alan kaplamayan tasarımlar oldukları için evin girişi için çok uygun parçalar.

Puf modelleri tıpkı sıra ve banklar kadar kullanışlı küçük parçalar antre dekorasyonu için, özellikle içinde depolama alanı barındıran sandıklı pufları çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Hem oturma amaçlı, hem depolama hemde dekor amaçlı olarak oldukça kullanışlı parçalardır.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Metal Modern Ayakkabılıklar 2019 başlıklı makalemizde ayakkabalık, ayakkabılık modelleri ve metal ayakkabılık hakkında bilgiler verilmektedir.

1 thought on “Küçük Antreler İçin Nasıl Bir Yerleşim Yapılmalı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close