Kendin Yap

Kendin Yap Dekorasyon

Kendin Yap Dekorasyon ÖrnekleriKENDİN YAP DEKORASYON

Evini baştan yenilemek, farklı ürünlere sahip olarak dekoratif alanlar elde etmek isteyenler için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Firmaların ürettiklerinin yanı sıra güzel vakit geçirerek şık ürünlere sahip olmakta mümkündür. Bunun için kendin yap fikirlerine sıklıkla başvurulmaktadır. Ev sahiplerinin odalarda şık ve zengin bir görüntüye ulaşabilmeleri için bu makalemizde bazı önerileri derledik.

Kendin yap fikirleri arasında dekorasyon için birçok seçenek mevcuttur. Basit olanlarından bira uğraş gerektirenlere kadar herkesin zevkine uygun bir ürün mutlaka bulunacaktır. Bunun için el emeği ile ortaya çıkabilecek bazı dekoratif eşyalara dair bilgileri siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.

Kendin Yap Dekorasyon Kapı Kolu

Eski kapı tokmaklarını atmak yerine onları duvara monte ederek askılık yerine kullanmak mümkündür. Böylelikle hem evde yaşayan bireyler hem de konuklar için ilginç bir dekorasyon ürünü ortaya çıkacaktır.

Yine eski çekmeceler boyanarak eskimiş görüntüsünden kurtarılabilir. Daha sonrasında da duvarda raf şeklinde kullanılabilir. Eşyaları bir arada tutabilmek için iyi bir alternatif olmasının yanı sıra dekoratif bir ürüne de sahip olunabilir.

Kendin Yap Dekorasyon Raf

Duvarlarda yer alan bazı paneller (elektrik vb) kötü bir görüntü oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için farklı renkleri içinde barındıran hoş bir tablo seçilerek panelin üzerine asılabilir.

Eski kitaplıkların değerlendirileceği bir diğer alan ise mutfaklar olmaktadır. Alan müsaitse kitaplıkların mutfakta yiyeceklerin ya da eşyaların konması için raf niyetine kullanılması mümkündür.

Kendin Yap Dekorasyon Raf Yapımı

Bahçeli evi olanlar için şahane bir fikir olarak paletlerden yapılmış koltuklar verilebilir. Bahçe dekorasyonu en az evin içi kadar dikkat çekmekte ve özen istemektedir. Bu alanda da kişilerin kendilerinin emeğiyle bir şeyler yapabilmesi mümkündür. Çok sayıda alternatif değerlendirilerek dekoratif ürünler elde edilebilir. Örnek olarak tahta paletlerin bir araya getirildikten sonra üstlerine minder ve yastık eklenerek koltuk yapılması gösterilebilir. Görünüşleri itibariyle şık durdukları için son zamanlarda tercih edilmektedirler.Kendin Yap Dekorasyon Mumluk

Kendin yap projeleri arasında basit ama bir o kadarda kullanışlı bir fikir ise dondurma çubuklarından oluşmaktadır. Bir kavanoz ya da bardağın etrafına yapıştırılan çubukların üzerine kurdele bağlayarak ortaya hoş bir kalemlik çıkarılabilir.

Silikon, yapay çiçek ve bir adet şablondan güzel bir duvar süsü oluşturulabilir. Öncelikle bir şablonun üzerine seçilen bir desen çizilir. Daha sonra çiçekler silikon tabancası yardımıyla şablona yapıştırılır. Ardından da tercihe bağlı olarak şablon bir çerçevenin camına monte edilir. Böylelikle dekorasyona renk katacak bir nesne elde edilebilir.

Kendin Yap Dekorasyon Örneği

Keçeden yapılan duvar süsleri de gerek çocuk odasında gerekse antrelerde kullanılabilmektedir. Bunun için lazım olan malzemeler makas, keçe, ip ve şerit bir tahtadır. Öncelikle istenilen desende (kalp ya da çiçek gibi) kesilen keçeler ipe tutturulur. Bir sonraki adımda iplerin şerit tahtaya sabitlenmesidir. İşlemler tamamlandıktan sonra yatakların üstüne ya da evlerin girişlerine asılarak güzel bir görüntü yakalanabilir.

Kendin Yap Dekorasyon Örnekleri

Dondurma çubuklarından bir başka dekorasyon örneği oluşturmak mümkündür. Kar tanesi figüründe birleştirilerek yapıştırılan çubuklar tercih edilen bir renkte boyandıktan sonra kurumaya bırakılır. Ardından bir ipin yardımıyla ya da kurdeleyle tavan ya da duvara asılabilir. Bu şekilde ortaya özellikle kış ayları için güzel bir dekoratif ürün çıkacaktır.

Kendin Yap Dekorasyon Saat

Evlerde ya da işyerlerinde kişilerin kendi el emekleriyle yaptıkları dekorasyon ürünleri bulunmaktadır. Eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra bir şeyler üretmiş olmak insana huzur duygusu vermektedir. Son yılların trendleri arasında yer alan kendin yap fikirlerinden yardım alarak sizlerde yaşam alanlarınız için şık ve farklı formlarda ürünler elde edebilirsiniz. Bunun için makalelerimizin yardımcı olmasını umuyoruz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close