AksesuarEv DekorasyonuKendin Yap

Hobiniz İçin Kendinize Yer AçınBirçoğumuz evimizi dekore ederken kendi hobilerini görmezden gelir. Ancak hiç hobiniz için kendinize özel bir alan hazırlamayı düşündünüz mü? Kendinize açtığınız özel hobi köşesi ile birlikte evinizin dekorasyonu daha güzel bir hale gelecektir. Hobiniz için dekore edeceğiniz alan için birkaç önerimiz var.

Sana İyi Gelecek Renkleri Seçebilirsin.

Hobi köşeni düzenlemeden önce, hangi renkleri kullanmak istediğini belirleyerek işe başlayabilirsin. Hobi köşende kullanacağın eşyaların rengi kadar, hobi malzemelerinin rengi de dekorasyonun için güzel görüntüler yakalamana yardımcı olabilir. Mesela renkli ipler, kumaşlar, boya kalemleri gibi malzemelerin var ise belli bir düzene göre sıralayarak, dekorasyonuna dahil edebilirsin.

Üstelik bu sıralama sayesinde kullanım sırasında, renkleri bulmada kolaylık sağlamış olursun.

Bol Raf ve Çekmece ile Daha Düzenli Alan

Hobi malzemelerinizi düzenlemek için bolca raf ve çekmeceye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca raflara ve çekmecelere yerleştireceğiniz organizatörler yardımıyla hobi malzemelerinizin daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle düğmeler, iğneler gibi malzemeleriniz için kullanışlı bir çözüm olacaktır.

Ayrıca tekli askıları dolap kapaklarının içine monte edip, gerekli malzemelerinizi asabilirsiniz. Böylece hobi köşenizde dağınıklığa yer kalmaz, daha şık ve ferah bir alanda çalışmaya devam edersiniz.

Ufak malzemelerinizi kavanozlara yerleştirerek raflara sıralayarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Hobi malzemelerinizi raflara dizerken boyutlarına, renklerine, cinslerine göre ayırarak yerleştirebilirsiniz. Eğer kullanacağınız saklama kapları, kavanozlar ve kutular şeffaf değilse, malzemelerinizi yerleştirdikten sonra etiketleyerek içinde ne olduğunu kolayca görebilirsiniz. Etiket kullanmak size büyük kolaylık sağlayacaktır. Böylece güzel görünmesinin yanı sıra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca ulaşabilirsiniz.Kumaş yada kağıt gibi malzemelerle çalışıyorsanız, bunlar içinde uygun organizerler ayarlayabilirsiniz. Rulo askılık gibi…

blank

Büyük, Ferah Bir Çalışma Masası

Çalışma alanınızın ferah olması rahat çalışabilmeniz için önemlidir. Masada çalışılması gereken bir hobiniz varsa mümkün olduğu kadar boş bırakmanız, çalışma alanınızın daha çok olmasını sağlar. Daha düzenli görünerek, kendinizi daha iyi hissederek, yüksek motivasyonlu olmanızı sağlar. Bunu çekmece, dolap yada duvar organizerleriyle sağlayabilirsiniz.

Çalışma masanızın boş kalmasını sağlamak için bir panodan faydalanabilirsiniz. Çizimlerinizi panoya asabilir yada hobi malzemelerinizi bu panoya asabilirsiniz.

Büyük, Ferah Bir Çalışma Masası
Büyük, Ferah Bir Çalışma Masası


Galerimizden hobi köşenizi düzenlemek için ilham olabilecek fotoğraflara göz atabilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close