Aydınlatma

Fuaye İçin Avize Nasıl Seçilir?Evinizin girişi, çarpıcı bir avize monte etmek için başka bir ideal alandır. Fuayeler, yaşam alanınızın tasarım tonunu belirler ve kişisel yaratıcılığınızla konukları büyülemek için mükemmeldir! Ve bazı evlerde, bu muhteşem armatürler pencerelerden görülebildiğinden, fuaye avizeleri kaldırım çekiciliğini artıracaktır. Size hitap eden fuaye aydınlatma fikirlerini düşünürken, çok ihtiyaç duyulan aydınlatmayı, ışıltıyı ve çekiciliği sağlayan avizelere yakından bakın. Bununla birlikte, bu aydınlatmanın birincil amacı yürüyüş yollarını güvenli ve işlevsel tutmak olduğundan, yönlendirilmiş görev aydınlatması için daha az taleple karşılaşmalı ve bunun yerine dağınık ortam aydınlatmasını dağıtan armatürler aramalısınız.

Doğal nötr bir fuayede Rattan Tulum Avize
Doğal nötr bir fuayede Rattan Tulum Avize

Modern fuaye avizeleri, diğer çağdaş veya minimalist tarzlarla en iyi şekilde görünür, ancak daha ayrıntılı bir şekilde dekore edilmiş bir odaya tatlı bir incelik unsuru da ekleyebilir. Eviniz daha rustik bir gösteriş yayıyorsa, bu tasarım trendinin pastoral tonunu vurgulamak için çiftlik evi fuaye aydınlatması veya büyüleyici bir Fransız kır avizesi seçin. Geleneksel evler için zamansız ve zarif bir ruh hali için parıldayan bir kristal avize seçin. Bu armatürle tam olarak ne tür bir izlenim yaratmak istediğinizi belirlemek, yıllarca sergilemekten keyif alacağınız bir avize bulmanın ilk adımıdır!

Rustik veya bohem bir fuaye için Jute Veil Avize
Rustik veya bohem bir fuaye için Jute Veil Avize

Zarif bir geleneksel fuaye için Harrington Lantern AvizeZarif bir geleneksel fuaye için Harrington Lantern Avize

Antre Avize Ölçünüzü Belirleyin

Hangi tarz avize arayacağınızı öğrendikten sonra, odanız için en iyi boyutu ve şekli belirleyin. Fuaye avizeleri, oturma odası avizeleri ile aynı şekilde boyutlandırılmıştır. Odanız için iki farklı boyutta armatür arasında kalırsanız, daha büyük armatürün yanında hata yapın. Avizeler, bir alana dram getirmek içindir ve çok büyük bir avize, çok küçük bir dokunuş olan bir avizeden görsel olarak daha hoş olacaktır. Fuaye avizelerinin yüksekliği, salon avizelerinin yüksekliği ile aynı şekilde belirlenir, ancak armatürünüzü asarken bu odanın işlevine dikkat edin. Armatürünüzü 7’ye asmanın yürüme yolunu engelleme olasılığı varsa, herhangi bir kazayı önlemek için armatürü daha yükseğe asmaktan korkmayın. Alçak tavanlar için fuaye aydınlatması arıyorsanız, doğrudan tavana monte edilebilen, dönüştürülebilir veya gömme montajlı bir avize düşünün. Bu armatürler, geleneksel bir avizenin tüm görünümüne sahiptir, ancak alçak alanlara daha kolay sığar.

Yüksekliği ayarlanabilir büyük fuaye pandantifi
Yüksekliği ayarlanabilir büyük fuaye pandantifi

İki Katlı Avize Nasıl Seçilir?

İki kattan oluşan fuaye ve antrelerde büyük fuaye avizelerinin büyük etki yaratması garanti. İki katlı fuayelere avize takmak aslında tek katlı fuayelere avize takmaktan biraz daha basit! Avizeyi, armatürün alt kısmı evinizin ikinci katıyla aynı hizada olacak şekilde asın. Bu tür bir alan, özellikle katmanlı avizeler veya uzun tasarımlı avizeler için çok uygundur.

İki Katlı Avize Nasıl Seçilir?
İki Katlı Avize Nasıl Seçilir?


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close