Aydınlatma

Avize Seçerken Yükseklik Nasıl Belirlenir?Avizenizin yüksekliği, rahat, güvenli ve şık bir oda yaratmak için birlikte çalışan birkaç farklı faktöre bağlı olacaktır. Oturma odanızın avizesini doğru bir şekilde ölçmek ve boyutlandırmak için Işık Tonları kılavuzunu takip edin. Unutulmaması gereken en önemli kural, asma armatürlerinizi her zaman altından geçen insanlar için tehlike oluşturmayacak kadar yükseğe monte etmektir. Genel olarak konuşursak, bu, avizenizin alt kısmının asla yerden yedi fitten daha aşağıya asılmaması gerektiği anlamına gelir – bunun tek istisnası, avizenizi bir masa üstüne asmayı seçmenizdir, bu durumda avizenin alt kısmı yaklaşık 30- masa yüzeyinden 36”. Bu yönergeyi takiben, standart sekiz veya dokuz fitlik tavanlarınız varsa, avizenizin alt kısmı zeminden yaklaşık 84 inç alçalmalıdır. Yüksek tavanlar için, dokuz fiti geçen tavan yüksekliğinin her bir fiti için bu sayıya üç inç ekleyin.

Avize Yüksekliği Gereksinimlerinizi Belirleyin
Avize Yüksekliği Gereksinimlerinizi Belirleyin

Tabiki bu yüksekliği belirlerken evinizin yüksekliğini de dikkate almanız gerekir. Daha alçak tavanlar için sarkık modelleri tercih etmemekte fayda vardır.

Renk Sıcaklığını Düşünün

Avizenizden beklediğiniz aydınlatma türünü de tam olarak düşünmelisiniz. Odanız bol miktarda doğal ışık alıyorsa ve alan boyunca katmanlı diğer aydınlatma armatürlerine sahipse, ana ışık kaynağı yerine öncelikle dekor parçası olarak işlev gören avizeler, büyük bir tasarım etkisi yaratır ve ortam aydınlatmasını tamamlar. Odanız loş tarafta ise daha yüksek lümen çıkışına sahip avizelere ihtiyaç duyulabilir. Avizenin konumu da burada devreye girecek – kanepelerin üzerine asılan avizeler, altlarında oturan arkadaşlara ve aileye sert gölgeler düşmesini önlemek için ortam aydınlatması sunmalıdır; masaların, masaların veya sehpaların üzerine monte edilen avizeler ise görev aydınlatması ve genellikle doğrudan aşağıdaki yüzeyde parlayan ışıklara sahip olabilir. En iyi deneyim için, alanınızın ambiyansı üzerinde tam kontrole sahip olabilmeniz için avizenizi dimmerlere takın.Aşağıdaki avize modellerine göz atarak bu yüksekliklere uygun avizeleri görebilirsiniz.

Lineer Yayılma dekoratif oturma odası avizesi
Lineer Yayılma dekoratif oturma odası avizesi

Lineer Yayılan Avize – Dekoratif değeri olan modern bir armatür

Modern Balance Beam enerji tasarruflu oturma odası avizesi
Modern Balance Beam enerji tasarruflu oturma odası avizesi

Modern Denge Kirişli Avize – Enerji tasarruflu lümen çıkışına sahip minimalist bir armatürKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close