Ev Dekorasyonu

Evin Odalarını Daha Büyük Göstermek İçin Öneriler

Evin Odaları Nasıl Daha Büyük GösterilirEvin odaları nasıl daha büyük gösterilir? Dar evleri daha geniş göstermenin püf noktaları nelerdir? Evin odalarını daha büyük göstermek için yapılması gerekenler nelerdir? Vb. sorulara sahipseniz makalemizi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Evin Odalarını Daha Büyük Göstermek İçin Öneriler

Daha geniş ve daha ferah bir evde oturmak insanın motivasyonunu arttırarak güne daha enerji dolu başlamasını sağlar. Evimizi daha geniş göstermek için mobilyalardan duvar renklerine, halı seçiminden odamızdaki bulunduracağımız bitkiye kadar bir çok konuda iyi düşünüp ona göre ev dekorasyonumuzu tamamlamamız gerekmektedir. Evimizi daha geniş gösterebilmek için neler yapabileceğimize birlikte göz atalım.

Gergi Tavan Kullanmak Odalarınızı Daha Geniş Gösterecektir

Gergi tavanlar son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başladı. Üç boyutlu gergi tavan kullanarak odalarınızı daha geniş göstermeniz mümkün. Özellikle yatak odasında seçilecek gökyüzü manzaralı bir gergi tavan modeli odanıza genişlik hissi vererek daha ferah bir oda oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yatak Odası Gergi Tavan
Yatak Odası Gergi Tavan

Doğru Perde Seçimi Yapmak

Perde seçimini doğru yapmak odanızı daha ferah ve geniş gösterecektir. Perdelerimiz dış dünyadan bizi ayıran kapılar olduğu için perde seçimini iyi şekilde yapmak son derece önemlidir. Seçeceğimiz perde hem güneş ışığını fazla kesmemeli hem de evin genel dekorasyonuna uyum sağlamalı.

Az güneş alan odalar için sade, üst kısmı desensiz tül perdeler seçmek daha mantıklı olacaktır. Fon perdeler de perdelerimizin daha toplu gözükmesini ve mobilyalarımızın öne çıkmasını sağlayacaktır. Mutfakta store perde kullanmak mutfağımızın daralmasını önleyecektir.

Doğru Perde Seçimi
Doğru Perde Seçimi

Halıyı Oda Büyüklüğüne Göre Seçin

Büyük odalar için daha büyük halı modeli seçmek daha uygun olacaktır. Odamız için seçeceğimiz halı modeli mobilyalarımızın rengiyle uyumlu ve oda büyüklüğüne uygun olmalıdır.  Yanlış seçilen halı modelleri odalarımızın daha küçük ve daha düzensiz gözükmesine neden olmaktadır.

Halıyı Oda Büyüklüğüne Göre Seçin
Halıyı Oda Büyüklüğüne Göre Seçin

Aksesuar ve Tablo Seçimi

Odalarımızda tablo ve aksesuar seçimi odalarımızı geniş göstermek için oldukça önemlidir. Abartılmadan kullanılan tablo ve aksesuarlar ev dekorasyonumuzu tamamlayarak odaya ferahlık hissi verecektir. Dağ manzaralı tabloları ya da gökyüzü ve okyanus manzarası içeren tabloları tercih etmemiz odalarımıza sonsuzluk görüntüsü sağlayacaktır.

Aksesuar ve Tablo Seçimi
Aksesuar ve Tablo Seçimi

Mobilya Düzeni

Mobilya yerleşimi de oda düzeni için son derece önemlidir.  Odalarınızın boş alanlarını öne çıkaracak şekilde mobilyaları seçmek sizin için daha iyi olacaktır. Doğru bir köşe takımı seçmek de odayı daha geniş gösterecektir. Dolap için yeterli alanınız yoksa duvara monte raf ve dolapları seçmeniz odanızdaki alanınızın daha az azalmasını sağlayacaktır.Mobilya Düzeninizi Evinize Göre Ayarlayın
Mobilya Düzeninizi Evinize Göre Ayarlayın

Daha Ferah Oda İçin Doğru Avize Seçimi

Avizeler odanın ferah gözükmesi için son derece önemlidir. Işık rengi ve ışık lümeni doğru seçilmeyen ampüller odanızın daha karanlık gözükmesine ve mobilyalarınızın renginin daha soluk gözükmesine neden olacaktır. Diğer taraftan avize seçiminde fazla taşlı ve fazla büyük modeller seçmeniz odanız yeterince büyük ve yüksek değilse odanızın daha dar gözükmesine sebep olacaktır. Ondan dolayı odayla uyumlu avize seçimi son derece önemlidir.

Avize Seçimi Doğru Yapılmalıdır
Avize Seçimi Doğru Yapılmalıdır

Duvar Boyası ve Mobilyaların Renginin Seçimi Nasıl Olmalı

Duvar boyası ev dekorasyonu için son derece önemlidir. Evin daha ferah ve aydınlık gözükmesi için duvar boyamızı kaliteli olarak almamız ve renk seçimini iyi yapmamız gerekmektedir. Az ışık alan odalarda soft renkleri tercih etmemiz, soft renklerin ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayacağı için daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Diğer taraftan duvar boyası ev mobilyalarıyla da uyumlu olmalıdır. Çok zıt renklerde seçilen mobilya ve duvar boyası görüntü olarak kirliliğe ve karmaşıklığa sebep olacaktır.

Mobilyalarınızla Uyumlu Duvar Boyası Rengi Tercih Edin
Mobilyalarınızla Uyumlu Duvar Boyası Rengi Tercih Edin

Doğru Televizyon Konsolu Seçimi Yapmak

Her evin olmazsa olmazlarından biri de televizyonlardır. Günümüzde televizyon bulunmayan ev neredeyse yok denecek kadar azdır. Gelişen teknolojiyle birlikte televizyonlar da çok büyük boyutlarda üretilmeye başlandı. Hal böyle olunca televizyon aldıktan sonra odamıza televizyonu yerleştirmek de ayrı bir sorun oldu.

Televizyonu odamıza yerleştirmek için doğru bir TV ünitesi seçimi yapmak son derece önemlidir.  Seçeceğimiz TV ünitesi hem mobilyalarımızla uyumlu olmalı hem de fazlaca bir alan kaplamamalıdır. Eğer evimizde konsol çin yeterli alan yoksa duvara monte televizyonlar da tercih edilebilir.

TV Konsolu Seçimi Odayı Verimli Kullanmak İçin Önemlidir
TV Konsolu Seçimi Odayı Verimli Kullanmak İçin Önemlidir

Bir önceki yazımız olan Düğün Paketi Modelleri ve Fiyatları 2020 2021 başlıklı makalemizde düğün paketi, düğün paketi fiyatları ve düğün paketi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close