Kendin Yap

Evde Püsküllü Yastık Yapımı

DIY Püsküllü yastık yapımı gerçekten çok kolay, hemen sizde deneyin.

Bu kolay ve bütçeye uygun  projeyi hemen sizde deneyin. DIY püsküllü yastık yapımı çok basit.Sadece bir yastık kılıfını yenileyerek daha dekoratif görünüm oluşturuyorsunuz. Yastık tasarımınız için eğlenceli ve cesur bir iplik rengi (veya gerçekten yaratıcı olmasını istiyorsanız farklı renkler) seçin ve püsküllerini yaratmak için işe koyulun!

evde püsküllü yastık yapımı - diy
evde püsküllü yastık yapımı – diy

DIY Püsküllü Yastık Yapımı

püsküllü yastık yapımı için gerekli malzemeler
püsküllü yastık yapımı için gerekli malzemeler
DIY Yastık Yapmak İçin Gerekli Malzemeler
  1. Yastık kılıfı
  2. Yastık
  3. Koordine eden renkte iplik
  4. Kitap
  5. Makas
  6. İğne
  7. Yastık kılıfına uyan renkli iplik

Talimatlar:

evde püsküllü yastık kılıfı nasıl yapılır
evde püsküllü yastık kılıfı nasıl yapılır

DIY Püsküllü Yastık Aşamaları

1. Püskülünüzü yapmak için, ipliği bir karton etrafında veya başka bir düz yüzeye birçok kez sararak başlayın (burada olduğu gibi orta yoğunlukta püskül için yaklaşık 15 kez sarılır).

2. İpliği mümkün olduğunca yerinde tutarak, ipliği kartondan çıkarın. Gelecek birkaç adımda püskülü tamamlamak için ekstra iplik 2 parça kesin.

3. İpliği  iplik üzerine yarım büküp kenarları eşit tutun. İpliği sıkıca tutturun (ipliğin her iki yanında eşit uzaklıkta bırakın). Püskülün üstünde bir top oluşturmak için iplik katlamaların üst kısmını sarmak için başka bir iplik parçasını kullanın. Bağlayın ve uçların ilmeklere doğru düşmesine izin verin.

4. Püskülün uçlarındaki halkalar vasıtasıyla makasınızı yerleştirin. Püskülün  altını oluşturmak için halkaları kesin. Ardından püskülü daha ince konik bir şekle getirin.

5. Yastığınız için ihtiyacınız olduğu kadar çok püskül yapmak için 1-4 arasındaki adımları tekrarlayın. Burada 16 × 16 “yastık kılıfı kullandık. 12 püskül yarattık (her biri yaklaşık 5 “aralıklarla).

DAHA FAZLA :Rengarenk Keçelerden Ombre Yastık Yapılışı

6. Her püskülü yastık kılıfı vasıtasıyla büyük bir iğneye uyumlu bir renkle geçirerek takın. Püskül başının üzerinden kafanın büyük kısmını elinizden geldiğince dahil etmeye çalışarak dikin. Püsküllerin her birini bağlayın. (bu püskülü dışarıdan dikin ve iç kısımları birbirine bağlayabildiğiniz için bir yastık kılıfı kullanmanın avantajıdır).

7. Her püskülün sonunda aşırı ipliği ve fazla ipliği kesin.

evde püsküllü yastık kılıfı yapımı
evde püsküllü yastık kılıfı yapımı

DIY Püskülü Yastık Çapraz

8. Yastığınızın her yerine 6-7 arası adımları eşit aralıklarla  tekrarlayın. Köşeleri baştan başlatın ve ardından püsküllerin yastık etrafında olacağı yeri işaretleyin. Bitirmek için hepsini dikin.

Tamamlandığında ve görüntülendiğinde yastığı istediğiniz yere yerleştirin!

DIY püsküllü yastık
DIY püsküllü yastık
evde yastıklara püskül yapımı
evde yastıklara püskül yapımı
püsküllü yastık yapımı
püsküllü yastık yapımı

Bir önceki yazımız olan Ahşap Palet Yataklar ile Sıcak ve Özel Yatak Odaları başlıklı makalemizde ahşap palet dekorasyon, kendin yap fikirleri ve palet yatak yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close