Ev Dekorasyonu

Ev Dekor Trendleri 2020

İç mekanlar için 2018 Ev dekor trendlerini tahmin ediyoruz ...2020 Ev dekorasyon trendleri ve ötesinde tüm favorilerimizin önizlemelerini gördük; ve sabırsızlıkla beklediğiniz örnekler geldi! İşte size en iyi ev dekor trendleri 2020. Bu yıl evini yeniden dekore edecek olanlara yardımcı olacak en güzel yeni fikirler.

Geçen yıl evlerimizi tamamen tropikal orman baskıları, gösterişli flamingolar ve her şeyden önce metallerle doldurduğumuzu görüyoruz. Peki, bu yılın dekor trenleri neler oluyor? Ev dekor trendlerine 2020 de ayak uydurmak için en iyi tahminlerimiz …

Ev Dekor Trendleri 2020

1. Zengin pigmentler

Gri birçok iç mekanda hala nötr bir seçenek olabilir ancak renkler bu yıl daha cesur olacak. Duvarların ve mobilya parçalarının renk seçenekleriyle daha cesur hissediyoruz. 2020 yılı için mor renk, lacivert ve çarpıcı zümrüt yeşili renkleri her zamankinden daha popüler.
2020 ilkbahar / yaz paletini oluşturan zengin yeni tonlar, güzel tatlı kadife mobilya parçalarıyla daha da geliştirildi!

2. Işıltılı Koyu Renkler

Mobilya renkleri bu yıl karanlık tarafa yöneliyor. Son yıllarda oldukça popüler olan soluk, ağarmış ormanlardan uzaklaşıyoruz. 2020, daha karanlık ahşap tonlarının, retro cazibe için yeniden dirilişi simgelediği ve modern lüksü yeni bir hale getirdiği yıl.

Bu karanlık renklerin trendi son yıllarda yükselişte olmasına rağmen, bu yıl hakimeyetini tamamen devralmaya hazır. Ama hazır mısınız?

Ev dekor trendleri 2020 ; Koyu renklerde metalik kulp ve bacaklar, ekstra bir glam hisi katmak için mükemmel bitiş dokunuşlarıdır. Ceviz, altın, bakır, siyah ve mermerden oluşan birleşim, dekorasyonda  birçok parçaya, daha sofistike bir his verir.
Retro şekiller, yemek sandalyeleri gibi mobilya parçalarında, zengin ahşap dokunuşlar sayesinde zamansız yapılır. Bu yemek takımları, modern ceviz ağacında süper şık görünüyor, karanlık renk, tahılın doğal güzelliğini gösteriyor.

3. Küresel iyilik

Seyahat etmek, iç dekor trendlerini  daima etkiler, bu baharda istisna olmaz. Rajasthan şehirlerinde ve saraylarında görülen güzel renk ve desenlerin etkisini bu yıl ev dekorunda görüyoruz.

Kilit rol oynayacak olan küresel esintili baskılar üzerine kil, pişmiş toprak ve toprak tonları. Desenler, malzemeler ve tekstillerin hepsi kendilerine doğal, ham bir his veriyor ve onları son derece dokunsal yapıyor.
Yumuşak mobilyalar ve servis eşyaları üzerindeki desenler, geleneksel blok baskıdan esinlenerek yapılmıştır. Küçük ölçekli baskılardan büyük baskıları ilham dizaynlarıyla karıştırmayı deneyin.

Ayrıca Bakınız: 2020 Mutfak Tezgah Arası Tasarımında 8 En İyi Trendler4. Dokular

Doku bu sezon ev dekorunda büyük bir vurgu! Mobilya, gösteri yıldızları gibi hasır vb malzemelerle doğal bir el yapımı hissine sahiptir.

Çok fazla doku ve malzeme ile oynayarak çok şey başarılabilir. Hasır mobilyalar, makram minderleri veya metal ile mermer karıştırma (modern lamba seçenekleri için mükemmeldir) dokuma olsun, farklı dokuları kucaklamak ve birleştirme gücünü hafife alamayız.
Renk paleti ne olursa olsun, karıştırma dokuları anında başka bir dekorasyon ve ilgi katmanı oluşturabilir. Yastıklardan duvara  hemen hemen her yeni koleksiyonda görülen makrokamı seviyoruz.

5. Tropikal baskılar

Ev dekor trendleri 2020,  arasında geçen sene de devam eden tropikal trend hala güçlü görünüyor.  Palmiye yaprakları yanında  kahraman olan retro İsviçre peynir bitkisi. Bu eğilim 2020 için gelişti. Canlı ve daha bol bol yemyeşil, enerji veren yeşillik karışımları var.

Zengin tonlardaki yeşil tonlar, eğlenceli daha koyu renk mobilya seçeneklerine ve şu anda ev dekorasyonu için çok şık olan koyu gri ve lacivert duvarlarda çarpıcı görünüyor. Evinizde bu görünümü yaratmaya yardımcı olacak önemli öğelere dikkat edin. Büyük ölçekli yaprak desenleri, büyük boy böcekler, yaban hayatı ve egzotik kuşları düşünün.

6. Metalik aksan

Lüks metalik dokunuşların eklenmesi yeni değil, ancak bu yılın en büyük farkı, metalik kaplamanın seçimi. Daha az bakır ve daha çok gümüş altın renkleri! Dore metalik renk paletinin en sofistike ve organik rengidir. Dore mobilya parçaları, aynalar ve aksesuarlar, yumuşak pembe ve zümrüt yeşili, hem dore hem de altın tonlarını mükemmel şekilde vurgulayarak her odaya lüks bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Lambalar ve küçük aksesuarlar, daha büyük, pahalı mobilya parçalarına yatırım yapmadan bir odaya yeni bir trend eklemek için mükemmel bir yoldur. 2020’de aydınlatmalar ile trend hissi vermek için altın tonları ile mermer karışımı karıştırın.

7. Çiçek desenleri

Çiçekler ve bitkisel baskılar daima moda. Bu sezon baskısı daha küçük çaplı oluyor.

8. Ananas saltanatı

Ananas, 2020 ilkbahar / yaz ‘da için evinizi süslemek için moda motif olarak üst sıralara yerleşti. Geçen yıl kaktüs baskısı ananasın popülerliğini engelledi, ancak tablolarda dönmüş gibi görünüyordu.
ilkbahar yaz koleksiyonlarında banyolar için bile ananas var – bu sezon her odada kelimenin tam anlamıyla bir ananas var.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close