Eski Püskü Şık Stil

Eski püskü şık iç mekanlara ilham veren 5 yaklaşımShabby chic, özellikle kalıcılıktan başka bir şey olmayan, etkileyici bir stildir. İç mekan stilini oluşturan ana unsurları düşündüğünüzde, yanlış yapma korkusuyla bundan uzak durmak oldukça kolay olabilir. Peki ya size eski püskü şıklığı yanlış yapmanın neredeyse imkansız olduğunu söyleseydim, çünkü sadece fikirlerin ve yaratıcılığın dağınıklığını hoş karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda bunu istediğiniz ve size uygun şekilde çalıştıracak kadar esnek.

Bu fikirden çokça bahsediyorum; size ve kişiliğinize uygun bir tarzda çalışmak. Kişisel olarak herhangi bir stilin işe yaramasını sağlayan temel bileşendir. Sahip olun ve güvenle kullanın; tamamen yeni bir boyut kazanıyor. Shabby Chic’in kuruluşundan bu yana 40 yıl geçti (buna inanabiliyor musunuz!?) ve zariften rustike, eklektikten kır evine kadar farklı formlarda evlerimizde yer almaya devam ediyor.

Evinize eski püskü şıklık katmanın benzersiz yolları

Başkaları bunu nasıl yapıyor? Bu soruyu kendime sordum ve biraz araştırınca bulduğum evler beni şaşkına çevirdi. Birçoğu bunu, eski püskü şıklığın temel özelliklerini koruyarak, üzerine inşa edilecek bir temel olarak kullanıyor; çiçek vurguları, doğal unsurlar, antikalar, fırfırlar ve zarif detaylar ve kendi dokunuşlarıyla çalışmak, kaçınılmaz olarak alanı kendilerine ait kılar. Yaklaşımınız ne olursa olsun, ikisi arasında güzel bir sinerji yaratmak.

Umarım şimdiye kadar sizi, eski püskü şıklığı kendine has kılan eşsiz ev seçeneklerine göz atmaya hazırlamışımdır. Ki bunu size hatırlatmama gerek yok, sizin de kesinlikle bunu yapabileceğinizi gösteriyor.

Shabby Chic Eklektikleşiyor

Her yöne çekilebilecek bir tarz; ne kadar ileri gitmek istediğinize siz karar verirsiniz. Birinin dağınıklık olduğuna karar verebileceği bir şeyin, Eklektik meraklısı size aksini söyleyecektir. Katmanlarınızı ve koleksiyonlarınızı, evinizde olmasını istediğiniz her şeyi sakladığınız sürece, işe yaradığı için yapabilirsiniz.

Eklektik, stil ve zevklerin karışımını memnuniyetle karşılar ve odak noktasına sahip olmak, düzenin dikkate alınması ve gerçek doku karışımı gibi birkaç şeyi sağlam tutarak aralarında uyum yaratmakla ilgilidir. Belki de bu yüzden eski püskü şıklıkla sihirli bir şekilde çalışıyorlar, benzer tasarım felsefelerini paylaşıyorlar ve evinizi yaşanılan, rahat bir görünümle zenginleştirmeyi amaçlıyorlar.

Shabby Chic Eklektikleşiyor
Shabby Chic Eklektikleşiyor

Gustavian nasıl yapılır

Bir iç mekan stili olarak eski püskü şıklığı ve kökenlerini araştırdıysanız, bunun iç mekan stillerinin bir karışımından ilham aldığını bileceksiniz: Fransız kır evi, İngiliz kır evi ve evet tarihi Gustavian. Bu iç mekan stillerinin bir araya getirilmesinde hoşuma giden şey, birbirlerinden ilham alarak shabby chic’i en klasik iç mekan stillerinden oluşan bir kokteyl haline getirmeleri.

Gustavian, Fransız Rokoko ve İtalyan tasarımından ilham alan ancak biraz daha az süslemeli geleneksel bir İsveç tarzıdır. Gustav döneminin popüler renkleri griler, sarılar ve şifonyerlerden kitaplıklara kadar büyük mobilya parçalarında sıklıkla görülen İsveç açık mavisiydi. Biraz modern bir dokunuşla, kraliyet ailesini andıran bir evden iki adım uzaktasınız.Gustavian nasıl yapılır
Gustavian nasıl yapılır

Shabby Chic Coastal’dan İlham Alın

Kolay, havadar görünüm ve his, eski püskü şıklıkla güzel bir şekilde uyum sağlar. Hepimiz bir kumsal kenarında yaşayamayız ya da bir sahil evine sahip olamayız (asla asla deme!) ama bu sizi kıyıdaki iç mekanları denemekten alıkoymasın. Desenli kumaşların, çiçeklerin ve ahşap aksesuarların kullanımıyla örülmüş ince dokular, kıyıya yönelik genellikle rahat ve rahat yaklaşımla mükemmel bir denge kuruyor. Beyaz zemin, sahilde tercih edilen bir renktir ve iç mekan stillerini hafif dokunuşlu bir şekilde birleştirmek istiyorsanız onu ideal bir arkadaştır.

Shabby Chic Coastal'dan İlham Alın
Shabby Chic Coastal’dan İlham Alın

Shabby Chic’e Modern Bir Bakış

Diyelim ki eski püskü şıklığın Fransız zarafet unsurlarını seviyorsunuz ve bunları modern bir görünüm ve his veren bir eve getirmek istiyorsunuz. Bunu yapabilirmisin? Elbette. Eklenen bonus, çarpıcı görünmesidir. Sadece birkaç dekoratif, yıpranmış görünümlü parçanın zarif desenlerle, mavi tonlarıyla ve astarlı mobilyalarla eşleştirilmesiyle, eski püskü şıklığın tam kalbinde yer alan kadınsı ve rahat özelliklere sahip rahat bir ortam yaratılıyor.

Modern estetiğin rustik bir iç mekan stiliyle birleştirilmesi konusunda sevilecek çok şey var. Sadeliği büyüleyici ve kesinlikle alışabileceğimiz bir şey.

Shabby Chic'e Modern Bir Bakış
Shabby Chic’e Modern Bir Bakış

Fransız Ülkesini Aç

Dürüst olalım. Fransız country tarzını sevmemek zor. Ayrıntılar ve geleneksel unsurlar zamansızdır ve evimize, hepimizin hayatımızın bir noktasında isteyeceği eski, görkemli bir görünüm kazandırır. Şimdi veya gelecekte evinizde eski püskü şıklıktaki Fransız country tarzını daha fazla vurgulamak istiyorsanız, bunun bir müzayede evinde oturup etrafınızda bir numara sallamanızı gerektirmeyeceğini bilmekten memnuniyet duyacaksınız. 1800’lerin sonundaki kanepenizi talep edin.

Biliyorum. Bu, bir cumartesi sabahını geçirmenin eğlenceli bir yolu gibi görünse de, eski bir Fransız kır evinde bulabileceğiniz mobilyalara benzeyen mobilya parçalarını ve antikaları bulmanın artık daha kolay yolları var. Bir o kadar da zarif ve sofistike.

Ve bu kadar. Bunun için çok daha fazlasını paylaşabilirdim. Kişiselleşen o kadar çok eski püskü şıklık örneği var ki, bize bu tarzın istediğiniz yöne gidebileceğini söylüyor. Denemeye karar verirseniz lütfen iletişime geçin. Benimsediğiniz yaklaşımı görmek isteriz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close