Kendin YapOfis Dekorasyonu

Yaratıcı anlar için elişi odası dekorasyon fikirleri

Elişi odası dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz? Size önümüzdeki yıllarda bile seveceğiniz bir alan yaratmanız için ilham verelim.

Evde internet kullanıcıları Wifi ile, evin herhangi bir yerinden dış dünyaya bağlanabilir, ve bundan yararlanıp evde kendi işini kurarsanız, serbest çalışma alanına ihtiyacınız var. Yapmanız gereken birçok kişisel elişi odası dekorasyon fikirlerine göz atmak. Özel bir home ofis veya zanaat köşesi yapmak sizin için büyük bir rahatlık olacaktır.

Elişi odası dekorasyon fikirleri

Merdivenlerin altındaki alan veya uzun bir koridorun sonunda olan gereksiz bir alan, bir elişi alanı için masayı barındırabilir. Alternatif olarak,  bir masa ve masaya entegre aydınlatmasıyla birlikte, amaca yönelik bir dolapta bulunur. Ama sonra, günün sonunda bu alan karanlık olabilir. Evde tam zamanlı çalışıyorsanız, sıkışık bir çalışma alanı ters etki yarattığından tek bir odayı ayırmak en iyisidir. Sessiz bir çalışma ortamı olabilmesi için her ikisinin de evin merkezinden uzak olması gerekir veya çatı katını kullanmayı düşünebilirsiniz.

Elişi odası dekorasyonunda ışığı iyi ayarlamak çok önemlidir. Zayıf bir aydınlatma göz yorgunluğuna neden olabilir ve odadaki ortam düzse, daha az üretken olabilirsiniz. Birçok doğal ışık idealdir, tercihen pencerelerden gelen ışık bol olması daha iyidir. Masa lambası da bu tür alanlarda mutlaka olmalıdır.

Ayrıca Bakınız: Dekoratif Örneklerle Peçete Dekupaj Yapılışı

Depolama alanları ayarlayın, bunları (kitaplar, teknoloji, malzemeler) kullanın ve gerekirse duvara raflar ekleyin . Duvara monte raflar, alanı daha düzenli ve büyük gösterir ve ayaklı kitaplıklardan daha rahatsız edici olduğundan idealdir.

Sırtınızı düzgün şekilde destekleyecek iyi tasarlanmış bir ofis koltuğuna yatırım yapın. Bir tasarım klasiği için ünlü markaların ürünlerini deneyin ya da eğer bir bütçeniz varsa, IKEA’nın iyi, uygun fiyatlı seçenekleri var.

Yaratıcı bir hobi odası ya da gösterişli ne olursa olsun  bunun üzerine harcamakta olduğunuz sürece, yaratıcılığa engel olmayan, yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir mekanda çok daha fazlasını yapmanın keyfine varacaksınız. Hayal alanınızı süslemeye başlamadan önce bu muhteşem zanaat elişi odası dekorasyon fikirlerine bir göz atın.

Daha fazla tasarım ilhamını ister misiniz? Ayırt edici nitelikler için home ofis dekorasyonu  fikirlerimize bir göz atın.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Ev ofis dekoru için şık ve glam aksesuarlar başlıklı makalemizde aksesualar, çalışma alnı aksesuar ve çalışma masası aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close