Ev Dekorasyonu

Edge Dekorasyon Nedir?

Edge Dekorasyon FikriEvinize yeni bir kimlik kazandırıp yazın tabiatına uygun bir dekorasyon stili, 2020 trend dekorasyonları arasında da yer alan edge dekorasyon ile mümkün. Edge dekorasyonu trendi sadece oturma odalarında değil yatak odaları ve yazlıklarınızın bahçelerinde de uygulanabilecek ve farkını hissettirebilecek bir dekorasyon stilidir.

Mücevher ve alt tonlarını anımsatan koyu çivit mavisi, zümrüt yeşili gibi renkleri barındıran bu trend, kilim ve aksesuar bulunan oturma odalarınıza, bununla beraber yatak ve yemek odalarına da hitap etmektedir. Yatak odası dekorasyonlarında ise oturma odası ve salondan ziyade, doğallık ön plana çıkıyor. Akrilik mobilyalar, hasırlar ve kilimler, yatak odalarınız için bu dekorasyon trendinin en ideal parçalarıdır. Edge dekorasyonda açık renkler yerine koyu ton olarak kahverengi ve siyah tonları tercih edilir.

Edge Dekorasyon Fikri
Edge Dekorasyon Fikri

Rengârenk Ruhlar İçin: Edge Dekorasyon

Söz konusu edge dekorasyon olduğu zaman rahatlıkla ferahlıktan da söz edebiliriz. Bu yönde en büyük yardımcılarınız ise alçak tasarımlara sahip mobilyalar ve geometrik desenli halı ve kilimler kullanmak olacaktır. Bunun yanı sıra dekorasyon, aydınlatma ürünleri konusunda da özgürlük tanıyabilecek bir stil. Evinizde ve oturma odanızda bu dekorasyon tarzını uygulayacağınız diğer bölümlerde de lambeder, spot, aplik gibi birçok aydınlatma ürün çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Avizelerinizi klasik tarzda bile seçebilirsiniz.Yemek Odanızı Es Geçmeyin

Yemek odasında edge dekorasyonu uygulama kararı verdiyseniz, yemek saatlerinin keyifli ve huzurlu geçeceğinden çok eminiz. Yemek odasında edge dekorasyon uygulamak için fazla eşyaya ihtiyacınız yoktur. Bu da hafiflikten gelmiş konfor demektir. Sandalyeler, masanız ve konsol yeterli olacaktır. Edge dekorasyon aksesuarları arasında kesinlikle sarkıt avizeler vardır. Masanıza doğru inen bir avize, yemek odanızın en dikkat çeken objesi olabilir. Büyük bir tabloyu, duvara asmadan sadece yaslayarak da yemek odanızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Alçak bir yatak, modern tasarımları olan şık avizeler ve koyu renkli duvar kâğıtları… Evet, bunlar edge dekorasyonunda var olan unsurlardır. Ancak tek başına yeterli olmayacaktır. Yatağınızın arkasında bulunan duvarı farklı bir renge boyayabilir ya da duvar kâğıdı ile kaplayabilirsiniz. Kullanacağınız tülleri uzun ve düz renkli tercih etmeniz odanızın daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Dekoratif fon perdeleri de kullanmaktan çekinmeyiniz.

Mutfak Ve Banyo Dekorasyonu

Mutfakta daha çok vakit geçirmenizi sağlayacak bu dekorasyonu mutlaka es geçmeyin. Mutfak ede dekorasyonu uygulamasında genellikle tek renk üzerinde yoğunluk sergileniyor. Ankastre setler de bu tarz ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Rengârenk seramikler ve geometrik desenleri olan mermerleri mutfağınızda kullanabilirsiniz. Ahşap yemek masası ve akrilik eşyalar ile bir bütünü oluşturabilirsiniz. Banyoda ise edge dekorasyonu uygulamak için karanlık ve soğuk tonları kullanarak aydınlatmalar ile hoş görüntüler sergileyebilirsiniz. Geometrik desenleri olan paspas modelleri ile ayrı bir hava katabilirsiniz. Siyah duşa kabin kullanmak ve mermer desenli lavabolar ise harika atmosfer oluşturacaktır. Bitki kullanmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Evleriniz İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde yazlık dekorasyonu, yazlık ev dekorasyonu ve yazlık ev dekorasyonu modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close