AksesuarSponsorlu

Dekorasyona Anlam Katan Özel Detaylar

Yaşam alanlarını görsel açıdan zenginleştiren, aynı zamanda daha kişisel ve özel bir stilin ortaya çıkmasında en önemli unsurlar şüphesiz ki dekoratif tablolar.

Yaşam alanlarını görsel açıdan zenginleştiren, aynı zamanda daha kişisel ve özel bir stilin ortaya çıkmasında en önemli unsurlar şüphesiz ki dekoratif tablolar. Küçük gibi görünen bu özel detaylar genel olarak bakıldığında dekorasyonu tamamlayan ve bir bütünlük kazandıran olmazsa olmazsa önemli parçalardır. Kanvas tablolar ve yağlı boya tablolar iç mekanların tarzını belirleyen ve destekleyen etkili birer aksesuar görevi görürler.

Söz konusu kişisel zevklerin yansıtıldığı, özel ve sofistike bir dekorasyon tarzı ise dekoratif duvar tabloları hem ilgi alanlarına hitap etmesi, hemde her zevke ve tarza hitap etmesinden dolayı dekorasyona anlam katan özel detaylardır. Tablo modellerinde ister modern, ister klasik her tarz iç mekanı görsel açıdan zengin ve özel kılan küçük ama etkili unsurlar.

Dekorasyona Anlam Katan Özel Detaylar

Yağlı boya tablolar yüzyıllardır iç mekanları süsleyen, dışa yansıttıkları farklı etkileri ile dekorasyona tarz kazandıran tasarımlar. Boş duvarlara hareket ve anlam yükleyen bu dekoratif tasarımlar arasında özellikle dünyaca ünlü sanatçıların eserleri iç mekanlara sanatsal bir dokunuş ve kalite kazandırıyor.

blank
istanbul tablo

Son yıllarda en az yağlı boya tablo tasarımları kadar ilgi çekici ve dekoratif bir görünüme sahip olan kanvas tablolar. Hızla gelişen üretim teknolojileri ile kanvas tablo modelleri günümüzde bir çok farklı model seçeneği ile iç mekanlara renk ve hareket kazandırıyor.

Yağlı boya ve akrilik boya ile hazırlanan duvar tabloları, günümüzde kaliteli baskı teknikleri ile daha yenilikçi ve dekoratif bir tasarımlar haline geldiler. Bu yeni teknolojiler sayesinde kanvas tablolar tıpkı yağlı boya tablo görünüme sahip aynı zamanda yağlı boya tablolara göre çok daha uygun fiyatlar ile sahip olunabiliyor.

blank
kanvas tablo

Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise özelleştirilebilir olması. Zevke hitap eden modern ve sanatsal tablolar, dekoratif ünlü film afişleri, manzara ve doğa resimleri hatta kişisel fotoğraflar gelişmiş baskı teknikleri ile kolayca şık bir duvar tablosu haline gelebiliyor. Kanvas tablolar arasında özellikle şehir temalı tasarımlar büyük ilgi gören tasarımlar. İstanbul tablo ve yağlı boya tabloları bu kategoride renkli ve siyah beyaz tasarımları ile oldukça ilgi çekici ve popüler tasarımlar arasındalar.

blank
kanvas tablo modelleri

Kanvas üzerine basılmış bu resimler, şık çerçevelerle tamamlanarak dekorasyonu tamamlayan özel aksesuarlar haline gelebiliyor. İç mekanın tarzına ve genel renk düzenine uygun bir duvar tablosu, mekanın görsel zenginliğini arttıran aynı zamanda kişisel tarzı ve zevki öne çıkaran bir öneme sahiptir. Mekanın büyüklüğüne göre farklı ebatlarda ister tek, ister parçalı olarak kullanılabilir olması bu tasarımların popülerliğinde önemli bir rol oynuyor.

Bir önceki yazımız olan Ev Aksesuarları Nasıl Seçilmeli? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close