Bahçe Dekorasyonu

Bahçenizi Güzelleştirmenin 5 Kolay Yolu

Bütçe ayırmadan bahçe fikirleri: Açık havada 5 kolay proje

Bütçe ayırmadan bahçenizi güzelleştirmede ve düzenlemede mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz …

Yeni bahçe dekorasyonu fikirlerine mi ihtiyacınız var ? Açık alanınızın harika görünmesini sağlamak için bu kolay ve para harcamanıza gerek olmayan fikirleri deneyin.

1. Çimleri Şekillendirme

kolay bahçe güzelleştirme fikirleri 2019
kolay bahçe güzelleştirme fikirleri 2019

Bahçenizi dönüştürmenin en kolay ve ucuz yollarından biri , çimleri açıkça tanımlanmış bir şekle – daire, kare veya dikdörtgen gibi  kesmektir . İşaretleyin ve fazla çimleri kesmek için bir kürek kullanın. Bu zor bir iş değil ve sadece bir öğleden sonra yapabilirsiniz.

2. Dikim

bahçe çiçekleri 2019
bahçe çiçekleri 2019

Çiçek yataklarını harika görünümlü bitkilerle doldurmanın en uygun maliyetli yolu, bölebildiğiniz uzun ömürlüleri satın almaktır.  Bu sakatat, astrantia ve dayanıklı sardunyalar gibi uzun ömürlü kümelenme oluşturan çiçekler olabilir. Bitkiyi  kökünden dışarı alın, her biri biraz sap ve kökü olan iki veya üç kısma ayırın. Bir delik açın ve her bir parçanızı çiçek yatağınıza yerleştirin. Gelecek yıl büyüdükleri ve yayıldıklarında, daha fazla bitki elde etmek için onları kazın ve tekrar birbirinden ayırabilirsiniz.Bahçenizde birkaç yıl içinde harika bir görüntü elde edeceksiniz . Altı sardunya bitkisi, genellikle orta büyüklükte bir bahçeye dikmek için yeterlidir.

3.Ağaçlandırma

bahçe ağaçları 2019
bahçe ağaçları 2019

Boyutları ve uzun ömürleri göz önüne alındığında, ağaçlar çok ucuzdur ve sadece birkaç tanesi bir bahçenin görünüşüne göre bir fark yaratacaktır.  Kiraz veya bir  elma gibi küçük ağaçları deneyin . Üç ağaç, ortalama büyüklükte bir bahçe için yeterlidir.

4.Bahçe Yolu

bahçe güzelleştirme fikirleri
bahçe güzelleştirme fikirleri

Yollar ve patikalar söz konusu olduğunda , çakıl taş döşemeden çok daha uygun fiyatlı bir yüzeydir. Yerleştirmek için; Bölgeyi işaretleyin, sonra gevşek toprak ve çimleri kazıyın , yabani otların geçmesini önlemek için geçirgen bir zara bastırın ve çakılın üzerine yayın. 2.5 cm derinliğe kadar ekleyin. Çim ve ekim ile kontrast için taş gibi bir soluk çakıl taşı seçin . Büyük bir çanta 20 metrekareyi kapsayacaktır.

5. Işıklandırma

bahçe ışıklandırmaları 2019
bahçe ışıklandırmaları 2019

Açık  bahçe ışıkları tüm yıl boyunca bahçenizi harika gösterebilir.Bir verandaya ve bahçeye güzel bir parlaklık getirmek için hızlı, basit ve ucuz bir yoldur. Bunları ağaç veya çalı dallarıüzerinde düzenleyebilir, çitler ve mobilyalara yapıştırabilir veya onları yere sıkışmış çubuklarda askıya alabilirsiniz. Evin içindeki bir fişten çalıştırılabilirler, böylece bir elektrikçiye ihtiyacınız olmaz.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Bahçe Sandalyeleri ve Fiyatları 2018 - 2019 başlıklı makalemizde bahçe mobilyaları, bahçe sandalye fiyatları ve bahçe sandalyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close