Bahçe Dekorasyonu

Bahçeniz Bahçe Duvarları İle Dikkat Çeksin

Bahçe DuvarlarıEvinizde bir bahçeye sahip şanslı kişilerdenseniz onu dekore etmek için biraz emek ve zaman harcamanız gerekir. Ama sonuçta ortaya çıkan görüntü, size verdiği huzur ve konfor buna değecektir. Seçilen bahçe mobilyaları, aksesuarları ve nasıl yerleştirilecekleri kadar bahçenizin dışarıdan nasıl görüneceği de önemlidir. Bahçeyi dış alandan ayıracak bahçe duvarı bahçenizin dış görünümünü ve bahçeniz hakkında ilk izlenimi oluşturur. Mimari tarza uygun seçilmiş bir bahçe duvarı dekorasyonun ve gösterişin tamamlayıcısı olacaktır.

bahçe duvarı için farklı tasarımlar
bahçe duvarı için farklı tasarımlar

Bahçe Duvarları İçin Farklı Tasarımlar

Bahçe duvarları için dekorasyon tarzına ve kullanılacak malzemeye göre değişen pek çok alternatif mevcut.  Önemli olan duvarın ölçülerine, uzunluğuna ve çevre şartlarına göre seçilmiş aynı zamanda dikkat çekici olan bir bahçe duvarı stili oluşturmaktır. Aşağıda yazdığımız bahçe duvarı fikirlerinin bazıları belki sizin için ilham verici olabilir:  • Taş kaplama: Doğal görünümlü, sade ve huzurlu bir görünüm isteyenlerin sıklıkla tercih etikleri bir tarz olan taş kaplama birçok farklı tarzdaki evlerde kullanılmaktadır. İster daha modernize ederek, isterseniz de daha naturel tercih edebilirsiniz. Taş kaplama bir duvarı isterseniz ahşap kapılı bir giriş ile bütünleyerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Tuğla duvar kaplama: Evin mimari tarzına göre farklı şekillerde kullanılabilir. Modern bir tarzda istenilirse nötr renkli tuğlaların kullanılabileceği gibi daha sıcak bir hava katmak isteyenler kırmızı tuğla kaplamaya yönelebilir. Bazı farklı tarz denenen bahçe duvarı modellerinde tuğla ile ahşabın bir araya getirildiği de görülür.
  • Sade beyaz duvarlar: Sade ama şık bir görünüm isteyenler düz beyaz bir bahçe duvarı ile siyah parmaklıklı, araçlarında girebildiği büyük bir giriş tasarlayabilirler. Zıt renklerin oluşturduğu kontrast kaliteli ve şık bir görünüm sunabilir.
ahşap bahçe kapısı ile taş duvar
ahşap bahçe kapısı ile taş duvar
  • Ahşap kaplama: Özellikle deniz, orman gibi doğaya komşu olan müstakil evlerde sıklıkla rastlayabileceğiniz ahşap kaplama bahçe duvarı modelleri farklı tasarımlarda karşınıza çıkabilir. Kütüklerden, yontulmuş ağaç dallarından, kurutulmuş sazlar veya bambulardan çok değişik tasarımlar yapılabilir. Modern evlerde de dış cephe rengine uyum sağlayacak ahşap tonları seçildiğinde çok modern ve aynı zamanda sıcak bir görünüm oluşturulabilir. Avlu tarzı alanların çevrilmesi için beyaz ahşaplarda sıklıkla tercih edilmektedir. Beyaz ahşap kullanıldığı alanı çok sıcak ve sempatik bir yere çevirebilir.
  • Zen tasarımı: Zen bahçesi tasarımında su kullanılmadan su akışı başka öğeler ile temsil edilir. Bu tarz bahçelerin dışarıdan da anlaşılabilmesi için bahçe duvarı, taşlar ve kaya parçaları gibi malzemelerden örülür veya demir bir kafes içerisinde bulunan büyük çakıl taşlarından oluşan bir tasarım da yapılabilir. Örme işlemi ile bir bahçe duvarı tasarlayacaksanız çeşitli desenler oluşturabilir veya tarzınızı simgeleyen bir su akışı görünümü verebilirsiniz.
  • Beton briket: Bahçe duvarlarında görünümün yanında uzun yıllar dayanıklılık arıyorsanız beton briket tercih edebilirsiniz. Çiçek ya da bitkilerle birlikte girintili çıkıntılı bir beton briket düzenlemesi yapabilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close