Banyo Dekorasyonu

15 Dekoratif Banyo Duvar Kağıdı Modelleri

Banyonuz için ilham alabileceğiniz birbirinden farklı 15 dekoratif banyo duvar kağıdı modelleri yazımızda sizleri bekliyor.Banyolar çoğu zaman dekorasyon açısından bizi kısıtlasa da hayal ettiğimiz görsele sahip olmak için artık günümüzde bir çok farklı seçeneğimiz var. Banyoyu daha kişisel ve özgün detaylara sahip olması için işe duvar dekorasyonu ile başlayabiliriz. Banyo duvar kağıdı modelleri 2020 sezonu ile banyo duvarları hiç olmadıkları kadar gösterişli ve şık bir görünüme sahip oluyor.

Sıradanlıktan uzak, stil sahibi bir banyo dekorasyonu için her tarza ve zevke uygun yüzlerce farklı duvar kağıdı seçeneği bulunuyor. Son yıllarda banyoda duvar kağıdı kullanımı bir hayli artmış durumda. Banyoya yeni bir renk, hareket kazandırmak adına yazımızda seçtiğimiz 15 Dekoratif Banyo Duvar Kağıdı Modelleri size ilham verecektir.

15 Dekoratif Banyo Duvar Kağıdı Modelleri

En çok merak edilen sorular arasında banyoda duvar kağıdı kullanılır mı? Banyoda duvar kağıdı kullanışlı mı? gibi başlıklar geliyor. Oysa ki banyoda duvar kağıdı kullanımı çok eski yıllara kadar dayanıyor.

Üretim teknolojilerinin hızla gelişmesi yenilikleri beraberinde getiriyor. Artık duvar kağıtları hem ısıya, suya ve neme dayanıklı olarak üretilebiliyor. Bu anlamda banyoda tarzınıza ve zevkinize uygun banyo duvar kağıdı modelleri rahatlıkla kullanılabilir.

Banyo için duvar kağıdı seçmeden önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Seçeceğiniz kağıdın su geçirmez olmalı ve neme dayanıklı olması gerekiyor. Bunun yanı sıra kolay temizlenebilir olması yani silinebilir olması önemli. Banyolar aynı zamanda bakterilerin bulunduğu ortamlar olduğundan dolayı bakteri barındırmayan banyo duvar kağıtları seçilmesi gerekiyor.

Banyo için duvar kağıdı seçimi nasıl olmalı?

Hem mutfaklar hemde banyolar için sıkça tercih edilen ve son derece dayanıklı olan Vinil duvar kağıtları tercih edilmelidir. En önemli özelliği ise vinlyl duvar kağıtları neme ve suya karşı dayanıklıdır. Kolayca temizlenebilir ve bakteri barındırmazlar.Vinil ( Vinly) duvar kağıtları nefes alabilen bir yapıya sahip değildir. Bu yüzden bu duvar kağıtları çocuk odaları için de tercih edilmemelidir.

Banyo için standart silinebilir duvar kağıtları uygun mu? 

Bilindiği üzere günümüzde artık silinebilir duvar kağıtları ilgi görüyor. Ancak bu duvar kağıtları banyo için üretilmeyip, uzun süreli kullanıma uygun olmayabilirler. Eğer bu tarz duvar kağıtlarını banyoya uygulamak isterseniz mutlaka üzerine çift kat şeffaf vernik sürmenizi öneririz. Duvar kağıdı üzerine süreceğiniz çift kat akrilik vernik ile daha uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlayabilirsiniz.

Şunu unutmamalısınız, banyonuzda duvar kağıdı kullanın yada kullanmayın iyi bir havalandırma sistemi olmadan nem ve küf sorunu hep baş gösterecektir.

Banyonuzda duvar kağıdı kullanmak istiyor ancak bu konuda endişeleriniz varsa aşağıda size banyo duvar kağıdı seçimi hakkında detaylı bir liste hazırladık.

Banyo için duvar kağıdı seçimi ve özellikleri 

  • Banyonuzda küf ve nem sorunu fazlaysa duvar kağıdı kullanımı uygun olmayabilir. İyi bir havalandırma sistemi oluşturmalısınız.
  • Duvar kağıdı satın almadan önce mutlaka banyo için kullanılacağını belirtin. Banyo duvar kağıdı modelleri arasından seçim yapın.
  • Banyonuzda küvet yada duş duvarları gibi sürekli ıslak duvarlar için duvar kağıdı uygulamayın.
  • Duvar kağıdı uygulamadan önce duvar üstündeki tüm çatlakları yada kırıkları onarın. Zeminin temiz ve düz olduğundan emin olun.
  • Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır bilginiz yoksa mümkün olduğu kadar uygulaması en kolay olan yeni banyo duvar kağıdı modelleri arasından seçim yapın.
  • Suya, neme ve ısıya dayanıklı banyo duvar kağıtları seçin.
  • Bakteri barındırmayan özelliklere sahip olmalı.

Aşağıda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık 15 Dekoratif Banyo Duvar Kağıdı Modelleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close