Kendin Yap

Rengarenk Keçelerden Ombre Yastık Yapılışı

Rengarenk keçelerden ombre yastık yapılışı son derece kolay ve bir o kadar da eğlenerek yapacağınız güzel bir çalışma olacaktır.Evinizin sade dekorasyonuna canlılık katacak rengarenk keçelerden ombre yastık yapılışı son derece kolay ve bir o kadar da eğlenerek yapacağınız güzel bir çalışma olacaktır.

Rengarenk keçe kumaşlardan yapılmış birbirinden güzel aksesuarlar ve eşyalar ile evinizin her köşesin de canlı ve dikkat çekici dekorlar yaratabilirsiniz. Duvar süsleri, çocuk ve bebek odaları için eğlenceli aksesuarlar ve oyuncaklar da bu harika kumaşlar ile yapılıyor.

Rengarenk Keçelerden Ombre Yastık Yapılışı

Hobi marketlerde keçe kumaşların her rengini bulabilirsiniz. Keçelerden ombre yastık yapılışı için bir renk seçmeli ve bu rengin koyudan açığa kadar en az üç veya dört tonunu seçmelisiniz. Siyah, koyu gri, açık gri ve kırık beyaz gibi bir örnek verdikten sonra sizlerle bu güzel çalışmaya başlayabiliriz.

Ombre yastık yapılışı için gerekli olan malzemeler ise silikon kumaş yapıştırıcı, makas, kalıp kağıdı, toplu iğne, dolgu elyafı. Yastık için keçelerin rengine uygun düz renk bir kumaş, beğendiğiniz renklerde keçe kumaşlar ile ombre yastığımızın ilk yapım aşamasına geçebiliriz.

İlk olarak yastık için istediğiniz ölçülerde düz renk kumaşınızı iki adet olarak kesin, kare veya dikdörtgen bu sizin tercihiniz. İki parça olarak kestiğiniz yastık kumaşının bir tek parçası üzerinde keçe yapıştırma işlemine başlayacağız.Keçelerden Ombre Yastık Yapılışı

  • Tasarladığınız ve kestiğiniz yastık kumaşının büyüklüğü gibi keçe pulların büyüklüğü de sizin zevkinize göre olabilir. Yan, yana dizdiğinizde yastığın kenarını kapatacak kadar pul kesmelisiniz ve her renk tonundan iki sıra olacak sayıda olmalı.
  • Keçe kumaşların renk tonuna göre kaç sıra dizilişi hakkında tam sayı veremiyoruz , bu sizin yastığınızın büyüklüğü ile orantılı olacağı için aynı renk tonundan iki veya üç sırada dize bilirsiniz. İstediğiniz büyüklükte yuvarlak pulları kalıp kağıdına seçtiğiniz ölçü olarak çıkarın, kestiğiniz kağıt kalıbı keçe kumaş üzerine iğneleyin ve her renkten hesapladığınız sayı kadar keçe pul kesin.
  • Yastık için kestiğiniz iki adet düz renkli kumaşın birini alın ve en üst köşeden pulları ilk sırada en açık veya en koyu renk tonundan başlayarak silikonla yapıştırma işlemine başlayın. İkinci sırada pulları yapıştırırken daima üstteki iki pulun ortasını ve yarısını geçmeyecek şekilde yapıştırın .
  • Koyu renk pullardan en açık tona kadar tüm yapıştırma işlemini bitirince, yastık kumaşının diğer parçasını , keçe pulları yapıştırdığınız parça ile pullar içte kalacak şekilde tersten, bir kenarında elyaf doldurmak için küçük bir boşluk bırakarak makinede dikin.
  • Ters olan diktiğiniz kumaşı tekrar düze çevirin ve açık bıraktığınız boşluktan istediğiniz sertlik derecesine kadar elyafla doldurun. Açık kalan kısmı gizli el dikişi ile dikin ve işlemi bitirin.

Keçelerden Ombre Yastık YapılışıKelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close