Ev DekorasyonuKendin Yap

Plastik Kasalardan Kullanışlı Eşyalar YapınGünümüzde her şey büyük bir hızla tüketilmektedir. Ancak bu durum bizlere ve dünyaya uzun vadede zar verecektir. Tüketirken her şey güzel gelse de kaynaklar bittiğinde geri dönülemez yola girmiş oluruz. Bu yüzden etrafımızda kullanılmış ancak tekrar kullanılabilen eşyalara dönüşebilecek her şeyi değerlendirmemiz gerekir. Eğer elimizdeki imkanlarla yapabileceğimiz bir eşya varsa yenisini almaya gerek yoktur. Plastik meyve kasaları da bu düşünceden yola çıkarak atılmaması gereken materyallerden birisidir. Atarak doğaya zarar vermektense kendimiz için şık raflar, ayakkabılıklar ve dahasını yapabilirsiniz.

Eğer elinizde plastik meyve kasaları varsa bu makale tam size göre… Plastik kasalar ile harika puflar, raflar, dolaplar ve masalar yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza renk katacak harika kendin yap projeleri vardır. Bu kasalar ile neler yapabileceğinizi gelin beraber inceleyelim.

Kullanışlı Oyuncak Sepetleri Yapın.

Elinizdeki plastik kasalar ile çocuk odanıza kullanışlı oyuncak depolama alanı yapabilirsiniz. Duvara monte edilen kasalar ile raf görünümlü harika bir oyuncak depolama ünitesine sahip olabilirsiniz. İsterseniz kasaları üst üste yerleştirerek daha farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kullanışlı oyuncak sepeti
Kullanışlı oyuncak sepeti

Plastik Kasalardan Dekoratif Raf Yapabilirsiniz.

Salonunuz için yada okuma odanız için dekoratif raf yaparak kitaplarınızı yerleştirebilirsiniz. Hem estetik bir görüntü elde edersiniz, hem de farklı bir kitaplığınız olur.

Plastik kasalardan dekoratif raf
Plastik kasalardan dekoratif raf

Rahat Bir Oturma Grubuna Ne Dersiniz?

Farklı olmayı seviyorsanız ve birazda cesur bir yapınız var ise işte size harika bir oturma grubu… Plastik kasaları yan yana dizdikten sonra üstüne koyacağınız sünger yatak  ile harika bir koltuğa sahip olabilirsiniz. Oturma odanız için farklı ve rahat bir oturma grubunuz olabilir. Tarzınıza uygun yastıklarla bütünleştirebilir, rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.Plastik Kasalardan Kullanışlı Eşyalar Yapın
Plastik Kasalardan Kullanışlı Eşyalar Yapın

Çok Amaçlı Şık Kutular Yapabilirsiniz.

Elinizdeki plastik kasa şık bir renk ve görünüme sahipse onunla çok amaçlı bir kutu yapabilirsiniz. Bunun için kasanın üstüne uygun renkte bir kumaşla kaplanmış kapak ayarlamanız yeterlidir. Bu kapağı sünger, sunta yada kartondan yapabilirsiniz. Elinizdeki malzemeye bağlı olarak istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Bu kutulara makyaj malzemelerinizi koyabileceğiniz gibi, hobi malzemelerinizi de yerleştirebilirsiniz.

Çok amaçlı şık kutular
Çok amaçlı şık kutular

Plastik kasalardan yapabileceğiniz daha pek çok farklı fikir mevcuttur. Bahçeniz için kullanışlı bir masa, şık bir konsol, ayakkabılık, koltuk, çamaşır sepeti, komodin ve puf… Aşağıdaki fikirlere göz atarak ilham alabilir, geri dönüşüm yaparak doğaya ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close