Ev Dekorasyonu

Pampas Nedir? Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Dekorasyonda pampas kullanımıHer zaman söylenildiği gibi, evinize hoş bir görünüm kazandırmak için yüksek bütçelere gerek yoktur. Küçük dokunuşlar da evinizi güzelleştirebilir. Yeni trendlerden yararlanarak, evinize şık bir dekorasyon uygulaması yapmak istiyorsanız, bitkiler evinizde doğal esintiler sağlayarak, evinizin dekorasyonunu bir üst seviyeye götürebilir. Pampas otu, saz püskülü olarak da bilinmektedir. Güney Amerika coğrafyasında yetişmektedir ve boyu 3 metreyi bulabilmektedir. Krem rengi, beyaz, kahverengi ve hatta mor gibi renklere de sahiptir. Püskülü anımsatan bu bitli, vazoya sapları görünebilecek ya da görünmeyecek şekilde konulduğunda da çok hoş durmaktadır. Bu bitkiyi çiçekçilerden veya ev dekorasyonu ürünleri satan bir mağazadan alabilirsiniz.

pampas otu nedir
pampas otu nedir

Pampas Otunun Bakımı

   Evlerde sıkça tercih edilen saz püskülünü vazoya koymadan önce nazik bir şekilde sallamak gerekmektedir. Daha sonrasında bu yaprakların yoğunca dökülmesini önlemiş olabilirsiniz. Bir bahçe makası ile vazo boyuna veya kullanmak istediğiniz boya göre sapını kesebilirsiniz. Dilediğiniz şekilde konumlandırdıktan sonra, saç spreyini üzerine sıkmanız gerekmektedir. Yapraklar düzgün duracak, dökülmeyi engelleyecektir. Pampas otunu sulamanız gerekmez. Fakat yaprak bakımı yapıp daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapraklara su damlatabilirsiniz.çalışma masasında pampas otu
çalışma masasında pampas otu

Pampasa Evinizde Nasıl Yer Verebilirsiniz?

   Antrenizi, pampas otu ile süsleyebilirsiniz. Askılık, bench gibi mobilyalarınızın yanına konumlandırmak isteyebilir, boy aynasının yanına koyup yansımasını da izleyebilirsiniz. Pampası zemine koymak istiyorsanız, bitkiyi uzun saplı bırakmanız hoş gözükebilir.

Pampas İle Modern Ev Dekoru

   Evinizde beyaz ve gri gibi tonların ağırlıklı olduğu bir dekorasyon uygulamak istiyorsanız, siyah vazo tercih edebilirsiniz. Koyu renkli vazolara beyaz veya krem rengi paspası tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınız ve dekoratif objeleriniz ahşap ağırlıklı ise, bu durum için ahşap ya da örme vazolar çok uygun olacaktır. Modern dekorasyonlarda renksiz cam vazo kullanmak güzel fikir olabilir. Görünen bitki sapları ile doğal hava etkisi artabilir.

Pampas İle Country Ev Dekoru

   Evinizi doğa ile iç içe olan country stili ile dizayn ediyorsanız, evinize pampas çok yakışabilir. Tercih ettiğiniz renk paleti doğrultusunda, duvar rengi ya da mobilya ile kontrast oluşturacak bitki renklerini tercih edebilirsiniz. Ahşap veya hasır detayları olan vazolar hoş duracaktır. Country dekorasyonda bitki desenli vazo hoş gözükse de pampas otu vazosu olarak tercih edilmemesi önerilir.

Pampas İle Klasik Ev Dekoru

   Gümüş, altın, bakır, roze altın gibi renklere sahip vazolar tercih etmeniz uygun olabilir. Eğer seçimlerinizi daha sade vazolardan yana yapmak istiyorsanız, bu renklerin detay olarak kullanıldığı sade tasarımları da tercih edebilirsiniz. Ev dekorasyonunuz klasik tarzda fakat sade biçimde hayata geçiyorsa, pampas otları ile alana hareket katmanız mümkün. Mor, siyah, kırmızı gibi renklere boyayabileceğiniz pampaslar, alanınıza farklı bir hava katabilir.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close