Kendin Yap

Kendin Yap Çamaşır Sepeti ve Meyve Kasası

Kendin yap meyve kasası, kendin yap çamaşır sepetiKENDİN YAP ÇAMAŞIR SEPETİ VE KENDİN YAP MEYVE KASASI

Yıllar geçtikçe hem mimari hem dekorasyon çeşitlenmekte, evlerini ya da iş yerlerini yeniden düzenlemek isteyenler için çok sayıda seçeneği bünyesinde barındırmaktadır. Gelişen mimaride yer alan modern çizgiler, country görünümler şık bir profil arayanların isteklerine karşılık vermektedir. Bununla beraber dekorasyonda aynı ölçüde gelişmiş, her zevke uyan modeller üretilmeye başlanmıştır. Aralarında geçmişe dair izler taşıyan country ve vintage stiller ve günümüze uygun modern ve klasik çizgilerin bulunduğu dekorasyon çeşitleri her geçen gün ürünlerine bir yenisini katmaktadır.

Evini yenilemek isteyenlerin sahip olduğu mobilya, duvar kaplamaları ya da halı ve perde gibi eşyaların yanı sıra bir de kendilerinin yaptığı dekoratif, aynı zamanda fonksiyonel ürünlere de ilgisi bulunmaktadır. Bunun için çeşitli malzemeleri bir araya getirerek ortaya çok hoş ve dikkat çekici nesneler çıkarılmaktadır. Bizlerde bu makalemizde hoşunuza gideceğini düşündüğümüz “kendin yap projelerinden” bazılarını yazmak istedik.

Kendin Yap Meyve Kasası

Kendin Yap Meyve Kasası

*Meyve kasaları herkesçe bilinen pratik dekorasyonda kullanılan bir malzemedir. Salon ya da oturma odası için farklı bir fikir arayanlar bu kasalardan bir orta sehpa yapabilirler. Ahşap görüntüsü ile hem ortama şık bir görüntü katacak hem de tarzınızı kolaylıkla yansıtmanızı sağlayacaktır. Dileyen kasanın üstüne aynı boyutlarda bir cam kestirip yerleştirebilir. Böylece daha kullanışlı ve uzun ömürlü olması sağlanabilir. Meyve kasaları yalnızca ev içinde değil dışarıda yani bahçe veya balkonda da kullanılabilir. Büyük ya da küçük boyutlarda olanlardan istenilen seçilip çiçekler için güzel bir yuva kurulabilir. Son olarak bu kasalar birleştirilerek kitaplık haline getirilebilir. Odanın büyüklüğüne göre ayarlanarak hoş bir görüntü elde edilebilir.Kendin Yap Şık Çamaşır Sepeti

Kendin Yap Çamaşır Sepeti

*Yalnızca bir karton kutu, urgan veya tercihe bağlı olarak ip ve tutkal ile harika bir çamaşır sepeti oluşturulabilir, banyoda kullanılabilir. Öncelikle uygun boyutlarda bir karton kutu gereklidir. Kapak kısımları kesilen karton kutuya tutkal yardımıyla ip hem yapıştırılır hem de kutunun etrafında çevrilir. Aralarda boşluk olmamasına ve sağlam bir şekilde yapıştığına dikkat edilmelidir. Arzuya göre kutunun içine astar niyetine beyaz bir kumaşta serilebilir.

*Eski bir tahta merdiveni olanlar ve bunu nasıl değerlendireceğini düşünenler içinde bir tarif mevcuttur. Duvara monte edilecek merdiven dilenirse hem askılık yerine hem de üstüne kutular yerleştirilerek raf olarak kullanılabilir. Ya da iki adet tahta merdiveni karşılıklı yerleştirerek araya tahta raflar konularak yine aynı şekilde askılık ve ayakkabılık olarak değerlendirilebilir.

*Sofrasında el emeği dekoratif ürünlerle yemek yemeyi isteyenler pratik bir şekilde çözüm oluşturabilirler. Gereken malzemeler urgan ya da ip, silikon tabancası ve silikon, istenilen renkte kumaş boyası, boş bir kase ve eldiven ile makas. Tüm malzemeleri edindikten sonra yapılacak ilk şey boş kase içine konan boyanın kıvamını uygun hale getirip ipi içine daldırarak boyamak. Daha sonra silikon yardımıyla ip tabak şeklini alacak şekilde döndürülerek yapıştırılır. En sona kalan halatta silikon ile yapıştırılarak çözülmemesi sağlanır. Bu şekilde hazırlanacak tabaklar meyve koymak için ya da ekmek sepeti niyetine kullanılabilir.

Bu tür pratik fikirler ev sahiplerinin keyifli vakit geçirerek aynı zamanda kendi elleriyle dekoratif ürünler elde etmesine yardımcı olmaktadır. Göze hoş gelecek şekilde hazırlanan kendin yap projeleri ile fark oluşturmak, tarzını yansıtmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda eski eşyaları değerlendirmek, başka bir tane almak yerine eskileri farklı bir formla buluşturarak yenilemek kişileri mutlu etmektedir. Son zamanların trend işleri arasında yer alan kendin yap projeleriyle ilgili makalelerimizden yardım alabilir, dilediğiniz bir tanesini seçip hayata geçirebilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close