AksesuarEv DekorasyonuKendin Yap

Kavanoz ile Etnik Mumluk YapımıDekoratif aksesuarlar ev dekorasyonunda istediğiniz stili yakalamak için önemli unsurlardır. Ev dekorasyon stilinizi tamamlayabilmek için gerekli öğelerdir. Dekoratif aksesuarlarınızı satın alabileceğiniz gibi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Böylece kullanırken anlamı olan bu aksesuarları görmek size her zaman iyi gelecektir. Üstelik sadece sizin elinizde olan benzersiz dekoratif aksesuarlara sahip olursunuz.

Sizlere bu makalede kavanoz ile mumluk yapımından bahsedeceğiz. Alıntı olarak paylaşacağımız bu mumluk fikrini, kendi hayal gücünüz ile geliştirebilirsiniz. Kullanmadığınız kavanozlarınızı değerlendirirken harika mumluklara sahip olacaksınız. Fas stili kullanarak yapacağımız mumluklar etnik bir havada olacak. Eğer bu tarzdan hoşlanıyorsanız, daha az maliyetle hazırlayabileceğiniz etnik mumluklarınız için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Kavanoz ile Etnik Mumluk Yapımı

Gerekli Malzemeler:

Kavonoz ile etnik mumluk yapmak için gereken malzemeler oldukça kolay bulabileceğiniz şekildedir. Hatta kendin yap projelerinden hoşlanan ve sıkça bu tarz dekoratif aksesuarlar tasarlayan birisi iseniz evinizde bu malzemeler zaten vardır. Etnik kavanoz mumluk için gereken malzemeler şöyledir:

  • Mod Podge tutkalı
  • İstenen renkte akrilik boya
  • Altın ya da metalik renk akrilik puf boya
  • Fırça
  • Cam kavanoz

Yapım Aşamaları : Etnik desenli kavanoz mumluk yapımı oldukça kolay ve pratiktir. Yapım için aşağıdaki adımları özenle yapmanız gerekir.

  • Öncelikle tutkal ve  seçtiğiniz boyayı bir kasede karıştırın. Saydam bir görüntü alması için boyayı az katmanız gerekiyor.
  • Cam kavanozunuzu alın ve bu karışım ile güzelce boyayın. Boyama işlemi bittikten sonra 1 saat kurumaya bırakın. 1 saat sonunda hala kurumadıysa biraz daha bekleyin.
  • Yeterince kuruduktan sonra akrilik puf boyaları alın ve bu boya ile etnik desenler vererek süsleme yapın. Etnik desenler için mandala çizimlerinden ilham alabilirsiniz.
  • Akrilik puf boya ile süsleme aşamasını bitirdikten sonra, tekrar kurumaya bırakın.
  • İyice kuruduktan sonra içine mumlarınızı yerleştirin.

İşte harika etnik mumluklarınız hazır. Etnik desenli kavanoz mumluklarınızı salon, oturma odası, yatak odası, kış bahçesi, okuma odası gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Hatta evinizin verandasında bile kullanabilirsiniz. Evinizin sizin için en uygun köşesine yerleştirip, mumlarınızı yaktıktan sonra ortamın keyfini sürebilirsiniz.

Eğer etnik desenlerden hoşlanmıyorsanız, sevdiğiniz tarzda süslemeler de yapabilirsiniz. Bunun için boyalardan faydalanabileceğiniz gibi boncuk, ip gibi süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close