Ev Dekorasyonu

Gaz Lambası Dekorasyon

Dekorasyonda Gaz Lambası KullanımıGaz lambası dekorasyonu nasıl olmalı? Gaz lambası dekorasyon fikirleri gibi konular hakkında bilgi paylaşımı yaptığımız bu makalemizi okuyarak gaz lambası modelleri ve gaz lambası dekorasyon fikirleri hakkında bilgi elde edebilirsiniz.

Gaz Lambası Dekorasyonu
Gaz Lambası Dekorasyonu

Gaz Lambası Dekorasyon Fikirleri

Gaz lambası geçmişte evlerimizi aydınlatan en önemli araçlardan biri konumundaydı. Işığıyla evimizi aydınlatmanın yanı sıra yandığı zaman ortaya saçtığı gaz kokusu da en çok özlenen anılardan biri haline dönüştü. Diğer taraftan yanan alevin oluşturduğu sisler gaz lambasının camında birbirinden hoş desenler oluşturmaktaydı. Geçmişte her evde mutlaka bir ve ya bir kaç tane gaz lambası bulunmaktaydı. Elektriğin yaygın olmadığı dönemlerde ve bahçeli evlerde dışarıya çıkarken gaz lambaları bizlere birer fener ve kılavuz olmaktaydı.

Günümüzde gaz lambası elektriğin yaygınlaşması ve daha pratik olması sebebiyle unutulmaya yüz tutmaya başlamıştı. Tam da bu sırada insanların geçmişe duyduğu özlemlerden ve nostaljinin insanın içinde yeniden canlanmasından dolayı gaz lambaları tekrardan dikkat çekmeye başladı. Gaz lambaları nostaljik tasarlanan evlerde en önemli ve en aranan ürünlerden biri haline geldi. Duvara monte edilen ahşap bir altlıkla birlikte gaz lambaları evimize çık şık bir görüntü sağlamaktadır.

Şık Gaz Lambası
Şık Gaz Lambası

Gaz lambaları modernliğin ve nostaljinin birleştirildiği evlerde de sıklıkla tercih edilebilmektedir. Şık ve modern bir sehpanın üzerine tarihi bir gaz lambası koyularak evimize güzel bir dekorasyon oluşturabiliriz. Fransız, asansörlü,  cam hazneli, modern gibi bir çok çeşidi bulunan gaz lambalarından birini dekorasyonumuza uygun olacak şekilde seçerek evimizde kullanabiliriz.

Fransız Gaz Lambası Modelleri

Fransız gaz lambası modelleri en çok tercih edilen gaz lambası modellerinden biri olarak bulunmaktadır. Farklı tasarımı ve kaliteli malzemesiyle Fransız gaz lambasını evinizde tercih edebilirsiniz. Ahşap ve barak olarak dizayn edilmiş evlerinize çok yakışacak olan Fransız gaz lambası zarafetiyle büyük beğeni toplayacaktır.Fransız Gaz Lambası
Fransız Gaz Lambası

Antika Gaz Lambası Modelleri

Antika gaz lambası modelleri de sıklıkla tercih edilebilmektedir. Evine nostaljik bir tasarım yapmak isteyen kişiler antika gaz lambası ile dekorasyonu ayrı bir boyuta taşımaktadırlar. Odaya girildiği zaman direk kendini belli eden antika gaz lambaları tasarım için olmazsa olmazlarımızdan biridir. Bir çok fiyat aralığında bulunabilecek olan antika gaz lambalarını evinizde tercih ederek odanızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Antika Gaz Lambası
Antika Gaz Lambası

Antika gaz lambası tercih ederken evin genel dekorasyon durumu da göz önünde bulunmalıdır. Gaz lambaları bir çok renk ve maddeden oluşabilmektedir. Alt kısımları ise farklı işlemelerle süslenmiş olabilir. Evimizin genel dekorasyonu belirlenmeli ve o doğrultuda bir gaz lambası tercih etmeliyiz.

Antika Fransız Gaz Lambası
Antika Fransız Gaz Lambası

Elektrikli Gaz Lambası

Gaz lambasının kokusundan ya da eski tasarımlardan hoşlanmayan kişiler elektrikli gaz lambası modellerini de tercih edebilirler. Günümüzde teknolojini gelişmesiyle birlikte gaz lambasının orijinal yanışı görüntüsüne sahip elektrikli gaz lambaları üretilmektedir. Evinizde hem farklı bir tasarım hem de ışıklar kapalı olduğu zamanlarda hoş bir görüntü elde etmek isterseniz elektrikli gaz lambalarına şans vermenizi önermekteyiz.

Elektrikli Gaz Lambası
Elektrikli Gaz Lambası


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close