AksesuarAydınlatmaEv DekorasyonuMutfak Dekorasyonu

Eski Elekler ile Yapılabilecek Dekoratif Aksesuarlar

Eskileri değerlendirmeBüyüklerimizin yıllarca kullandığı elekler günümüzde hala kullanılmaktadır ancak şehirleşmenin etkisiyle daha az kişi tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Daha önceleri annelerimiz tarafından özellikle un elemek için sıkça kullanılan bir eşya iken artık çoğu evde kenara köşeye kaldırılmış durumdadırlar. Sizinde elinizde ihtiyaç duyulmayan bir elek mevcutsa bu önerileri dikkate almaya ne dersiniz? Bir kenarda kullanılmadan durması yerine işinize yarayacak öğelere dönüşmeleri evinize yeni bir esinti getirecektir. Üretmeyi ve değerlendirmeyi seven birisi iseniz, eski eleklerinizi değerlendirerek sizden başka kimsede olmayan dekoratif aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

Mutfağınız için Otantik Raflar

blank

Elinizdeki elek ile mutfağınıza şık bir raf yapabilirsiniz. Rafınızı baharatlıklar yada dekoratif aksesuarlar ile bütünleştirebilirsiniz. Elinizde birden fazla elek varsa asimetrik şekilde monte ederek mutfak duvarınızı renklendirebilirsiniz. Üstelik sadece dekor amaçlı olmadığı için kullanışlı raflara sahip olur, mutfağınızda ek kullanım alanı açmış olursunuz.

İşleme Sevenler için Elekten Tablolar

blank

Hanımların çoğu işleme yapmayı da kullanmayı da severler. Sizinde böyle bir marifetiniz var ise bu öneri tam size göre. Uygun bir elek, zevkinize uygun bir işleme şablonu, uygun renkte işleme ipleri ve işleme iğnesi sizin için yeterlidir. Sadece etamin modeller değil, farklı işleme teknikleri de kullanabilirsiniz. Bunun seçimini yapmak ve işlemek marifetli ellerinize kalmış…Avizeye Farklı Bir Bakış

blank

Avize denince akla birçok model ve tarz gelir. Sizin tarzınız hangisi bilmiyoruz ama otantik tarzı olan insanlar için harika bir geri dönüşüm önerimiz var. Elinizdeki eleğinizin görüntüsü biraz eski ise gayet uygun olacaktır. Bu elek ile otantik bir avize yapabilirsiniz. Bir ampul, duy ve elek ile avizenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Birazda Dekoratif Dokunuşlar Yapalım

blank

Değerlendirmek istediğiniz eleğinizi dekoratif aksesuar olarak tasarlayabilirsiniz. Nasıl olacağı halay gücünüze ve evinizin tasarımına bağlı olarak değişebilir. Öneri isterseniz yukarıda ki gibi kuş yuvası, fiyonk ve dallardan güzel bir kombin yapabilirsiniz. Yapma çiçekler, boncuklar, taşlar, danteller ve kurdelalar güzel bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olabilir. Hatta tasarımınıza aydınlatma öğeleri ekleyerek daha havalı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda ki önerilerimiz dışında farklı fikirlerde bulabilirsiniz. Sizin için birkaç örnek bularak alıntı yaptık. Eski elekler ile yapılabilecek çalışmalara aşağıdan göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close