Yatak Odası Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonunda Aksesuar Kullanımı

Bohem yatak odası dekorasyonu nasıl yapılmalıdır 

Farklı dekorasyon trendlerinden bir tanesi olan bohem stile geçmeden hemen önce sözcüğün kelime anlamına bir bakalım. Kuralsız yaşam, çizginin dışında olma ve anın keyfini çıkarma gibi anlamları olan bu kelime 1960’larda bir yaşam stili olarak toplumda kendine yer edinmiştir. Zaman içinde dekorasyonda etkisini göstererek kendine özel bir stil oluşturdu. Bu tarza göz attığınız zaman nispeten ucuz parçalar ile özgün bir tarz oluşturma üzerine kurulu olduğunu fark edebilirsiniz. Aynı zamanda normalde yan yana yakışmayacağını düşündüğünüz bazı ögeleri bir arada kullanma fırsatını yaratarak tamamen kişisel bir şeyler yaşamanın zevkini de size yaşatır.

Bu tarzda hem rahatlık ön planda iken hem de çizgi dışından geri kalmaz. Bununla beraber konforuna düşkün kişilerin daha çok seveceği bir tarz olduğu söylenebilir. Sıkça seyahat eden ve her gezisinden sonra kendisine özel eşyalar alan kişiler için oldukça uygundur. Bu tarzdaki eşyaları evinizde sergileme imkanı sunan bohem stil şüphesiz ki ilginç zevkleri olanlar için ideal bir tarzdır.

 

Rahatlığın Keyfini Çıkarın

Bohem dekorasyon aynı zamanda eklektik tarz olduğu için keskin çizgilerinin olduğu söylenemez. Herkes kendi zevkine göre bohem tarzına sahip olabilir. Dilerseniz bohemin yalnızca bir bölümü kullanabilir ya da bu tarzı bir bütün hali ile uygulayabilirsiniz. Rahatlığı ile ön plana çıkıyor olan bohem konforlu anlayışından dolayı yatak odaları için oldukça uygundur. Başta yatak olmak üzere kendi zevkinize göre dizayn edebileceğiniz bu tarz size huzurlu ve keyifli bir atmosfer sağlayacak ve aynı zamanda yatak odanızın kendine has çizgileri olmasını sağlayacaktır.bohem yatak odasında renklerin kullanımı
bohem yatak odasında renklerin kullanımı

Zengin Desenler

Bohem dekorasyonunda göz alıcı canlı renkler, değişik desenler ve sanatsal atmosferlerin harmanlanmış olduğu bir stildir. Mavi, mor, sarı, turuncu ve pembenin alt tonlarını bu tarzda bolca kullanabilirsiniz. Yatak odası özellikle baktığınız zaman ilk akla gelen kumaşlarda canlı renkleri tercih etmek olacaktır. Bu da demek oluyor ki nevresim takımından yastıklara tek renk kullanmaktan çekinmemek gerekir. Yatak örtüsü dışında perde ve halı da renk kullanılabilir. Renk dışında etnik desenleri de bohem tarzının vazgeçilmezlerindendir ve halılarda bunu bolca kullanabilirsiniz. Bohem dekorasyon eklektik stil ile aynı işlevi gördüğünden dolayı çok farklı tarzları bir araya getirerek şık bir yatak odası gerçekleştirebilirsiniz.

bohem yatak odasında duvar aksesuarları
bohem yatak odasında duvar aksesuarları

Duvar Sanatı, Şamdan, Mum

Bohem tarzına göz attığınız zaman bazı motifler dikkatinizi çekebilir. Bunların başında bir hayvan figürü olan fil gelir. Bu motifi özellikle en çok duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Fil şeklinde sticker veya duvar kâğıdı, resimler satın alarak bohemliği yatak odanızda hissettirebilirsiniz. Fil şeklinde biblo kullanmak da diğer seçeneklerden biridir. En vazgeçilmez unsuru ise mumdur. Etnik bir ambiyans mumsuz bir bütün sağlayamayacağından rengarenk ve sevimli mumlardan istediğiniz kadar alarak odanızı güzelleştirebilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close