Ev Dekorasyonu

Aynalar İle Evinizi Genişletin

Dekorasyonda ayna kullanımı   Evin doğru yerlerine ayna eklemek, görüntüyü iki kat büyütme etkisine sahip olmaktadır. Aynayı bu amaçla bir noktaya asmak yerine, bunu nasıl dekore ettiğiniz elbette fonksiyonelliği arttırmanız için büyük önem taşımaktadır. Küçük bir alanın genel problemlerinden birkaçı, karanlık, eğimli ve basık tavanlara sahip olmasıdır. Bu tarz durumlarda tavan ölçülerinde kestirebileceğiniz bir aynayı tavana monte edebilirsiniz. Gömme ayna, tasarımsal bir duruş sergilese de aynanın kullanımının mümkün olmadığı zamanlarda tavana çerçeveli bir ayna montajı da yapabilirsiniz. Bu konseptler ile kendinize harika bir görsel alanları yaratmış olacaksınız.

boy aynası
boy aynası

Duvarlarınızı Ayna İle Kaplayın

   Bütün duvar aynaları, alan genişletmede inanılmaz etkiler göstermektedir. Kapı arkasında kullanıldığı zaman ikinci alana giriyor hissini vermektedir. Farklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, aynalarınıza geometrik desenler ekleyerek modern havalar katabilir ve alanınızı kişiselleştirmiş olursunuz. Daha klasik bir görüntü tercih edecekseniz, dar alanlarınızda çerçeveli bir ayna tercih edebilirsiniz. Çerçeve ile odanın genel stilini aynaya dahil etmiş olursunuz. Rüstik bir alan için ahşap çerçeveler tercih ederken, endüstriyel tasarımlı alanda metalik çerçeve kullanabilirsiniz. Basit bir çerçeve bile odanızın kişiselleşmesini sağlayabilir.rustik aynalar
rustik aynalar

Fonksiyonlu Ayna Dekorasyonu

   Alan üzerinde aynaları asmak için uygun bir yere sahip değilseniz, depolama dolaplarına ve dolap kapılarına aynaları yerleştirebilirsiniz. Alanın genişletilmesi sorununu çözmenize yardımcı olacak, dekoratif raflar ve koleksiyonlar halinde de kullanabileceksiniz. Çok işlevli aynalar, bir alanı daha harika ve büyük gösteriyor. Pençelere bitişik yerleştirilen duvar aynaları ışığı yansıtır. İç mekanlarınız küçük ve karanlık ise, aynalar ışığın yansıtılmasına yardımcı olacaktır. Banyo ve mutfaklarda ayna fazlasıyla kullanılır. Bölgeyi büyütmek ve daha fazla ışık yansıtmak için, lavabonuzun arkasına ayna yerleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, bağımsız küvetiniz var ise, sırtında tek başına olan aynaya yer döşemesi ekleyebilirsiniz. Küvetin yansıması, banyonuza boşluk hissi kazandırmasına yardımcı olacaktır. Çoğu evde, şömine genellikle odanın odak noktası durumundadır. Ancak şömine sıcak aylarda pek tercih edilmez. Şöminenin üzerinde çerçeveli bir ayna kullanarak mekanı büyütmeye yardımcı olabilirsiniz. Sadece mekanı büyütmeye yardımcı olmasının dışında, sahip olduğunuz dekor parçalarına, yansıtıcı yüzeyler katacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Pampas Nedir? Dekorasyonda Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde country, pampas ve pampas bitkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close