Feng Shui

Feng Shui İle Konforlu Yatak OdasıFeng Shui ile yatak odanızı daha konforlu ve uykuya uygun hale getirebilirsiniz. Bu sayede daha huzurlu bir uyku çekebilir ve güne daha dingin başlayabilirsiniz.

Yatak Ölçülerini Dikkate Alın

Feng shui’nin şilteler üzerinde bile şartları vardır. İlk olarak, boyuttan bahsedelim. Bir gece yarısı refakatçisi ile herhangi bir miktarda zaman geçiren kişiler için tam ve kraliçe yataklar önerilir (biz yargılamıyoruz). Kral boy şilteler genellikle, ilişkide mesafe ve bölünme yaratabilen iki ayrı kutu yaya sahiptir. En büyük seçeneği sevenler için tek yaylı bir karyola arayın.

Yatağınızın makul bir yükseklikte olması da iyi feng shui’nin temel bir bileşenidir. İyi bir kural, yatağınızla zemin arasında 46 cmlik açık alan bırakmaktır. Belirli bir Disney prensi değilseniz sihirli bir halı üzerinde yüzüyormuş gibi değil, topraklanmış hissetmek istersiniz.

Yatak Ölçülerini Dikkate Alın
Yatak Ölçülerini Dikkate Alın

Alanı Halı İle Topraklayın

Halılardan bahsetmişken, feng shui uzmanları, kilimlerin yatak odasına yerçekimi getirmeye yardımcı olduğu konusunda hemfikirdir. Kare ve dikdörtgen kilimler en yaygın kilim şeklidir. Yuvarlak kilimlerin köşeleri olmadığı ve bu nedenle odanın akışını bozmadıkları için pozitif enerjiyi teşvik ettiğine inanılır. Hangi rengi veya şekli seçerseniz seçin, yatak odanıza bir halı da dahil olmak üzere, alanı topraklamanın önemli bir yoludur.Alanı Halı İle Topraklayın
Alanı Halı İle Topraklayın

Elektronik ve Teknolojiyi Azaltın

Yatak odasına bir televizyon dahil edip etmemeye karar vermek tamamen yaşam tarzınıza bağlıdır. Genellikle uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız, onu yatak odasının dışında bırakın veya ahşap veya kumaş bir panelle gizleyin. Cho, “Elektronik cihazlarla çevrili olduğumuz bir gün ve çağdayız” diyor. “Televizyonu zarif bir şekilde gizlemenin ve uykunuzdan rahatsız etmemesinin yolları var.”

Elektronik ve Teknolojiyi Azaltın
Elektronik ve Teknolojiyi Azaltın

Akıllı Perdeleri Tercih Edin

Perdeler için katı ve hızlı bir kural yoktur, ancak güzel bir rideau kesinlikle iyi bir difüzör veya bölücü işlevi görebilir. Sarasola, “Gürültülü bir sokakta yaşıyorsanız, perdeler sokağın aktif yang enerjisi ile yatak odasının yumuşak yin enerjisi arasında bir tampon görevi görebilir” diyor. Ayrıca mahremiyet sağlayabilir, bir alanı görsel olarak yumuşatabilir ve bir odaya doku veya bir renk patlaması ekleyebilirler.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close