Kendin Yap

Yaratıcı Yatak Başlıkları 2019

Bir yatak odası sadece düzen ve dekor açısından değil aynı zamanda estetik bir bakış açısıyla rahat ve dinlendirici bir alan olması da önemlidir. Bir sürü mobilya ve aksesuara gerek yoktur. Aslında ne kadar az o kadar iyi olur. DIY yaratıcı yatak başlıkları veya bazı renkli yatak takımı gibi unsurları ile kişiselleştirebilirsiniz . Sizinle paylaşacağımız harika fikirlerimiz var ve ilginç bir başlık tasarımı ile başlayacağız .

Yaratıcı Yatak Başlıkları 2019

Aslında bir kez yapmaya yeltenene kadar yatak için bir başlığı nasıl yapılacağını bilemezsiniz . Endişelenmeyin, o kadar da zor değil. Size her adımda yol gösterebiliriz. İlk başta basit bir şeyler denemenizi öneririz … belki de kontrplak ve köpük yapılı kumaş kaplı bir başlık. Bir kontrplak parçasını istenilen şekle ve ebat da kesin, üstüne köpük koyun ve sonra üzerine kumaşı zımbalayın. Arka panelin arka yüzü hakkında endişe etmeyin. Duvara sığacak şekilde monte edileceğinden asla arkasını göremezsiniz

Rustik ahşap yatak başı çok zarif ve muhteşem. Bir araya getirmek de oldukça kolaydır ve istediğiniz zaman evde deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey: kontrplak, çam ağacından tahtalar, ahşap tutkalı, zımpara kağıdı, leke, duvar ankrajı, testere,matkap ve çivi.

Daha az zahmetli bir şey tercih ederseniz, belki de bu tarz bir başlık tercih edersiniz . Kişiselleştirmek ve kendi haline getirmek için pek çok yol vardır. Hatta farklı bir şekil verebilir veya odanın dekoruna daha uygun başka bir ahşap türü kullanabilirsiniz.

Diy Yatak Başlıkları

Bazı DIY yatak başlıklar, eski tarz panjurlar gibi artık işinize yaramayan kapaklardan yapılmış olmakla birlikte, minimum çaba gerektirir . Yatağın ve panjurların ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak oranları hesaplayın ve parçaların miktarını belirleyin.

Halıyı duvarlara asmak eski bir uygulamadır ve bir çok eski şey gibi güncellenebilir ve modern bir stil verilebilir. Bir fikir, başlık için farklı alternatif olarak, halı, yorgan veya bir halı kullanmaktır. Bunun için bir çubuk kullanabilirsiniz . Benzer bir fikir perdeleri yatağın arkasındaki duvara asmaktır. Bu renk ve dokuyu odaya getirecek ve rahat bir ambiyans sağlanacaktır.

DAHA FAZLA :15 Yaratıcı Yatak Başı Kitaplık Dekorasyonu

Başlıklar daima ahşaptan yapılmıştır. Bu tür bir aksesuar için en yaygın malzeme budur ve satın alınması ve modaya dönüştürülmesi kolaydır. Gerçek başlık imalatı yalnızca projenin ilk kısmıdır. Bunu yaptıktan sonra her şeyi özelleştirmeye başlayabilirsiniz. Bunun için renkli, geometrik bir desen oluşturmak için boya kullanmaktır.

Bu başlık güzel değil mi? Kontrplaktan yapılmış ve gerçekten şık görünüyor. Kontrplak parçası, boyacı bandı ve boyayla birlikte bazı zımpara kağıtları gibi birkaç şeye ihtiyacınız olacak. Yapmanız gereken ilk şey, kontrplağı kumlayın ve daha sonra istenilen desen oluşturmak için bandı yerleştirin. Bu gibi iki tonlu model yapabilirsiniz. Bundan sonra sadece bir bölümü boyamak ve bandı çıkarmak.

Evde yatak başı kaplama

Döşeme başlıkları müthiş çünkü çok rahatlar. Eğer yatakta kitap okumak isterseniz onlar mükemmel. Kendi yumuşak ve rahat başlığınızı bir kontrplak levha, kumaş, birkaç yastık ve zımba teli kullanarak yapabilirsiniz.

Eski bir ahşap bulabilirseniz ya da belki bir panelden tahtaları kullanabilirsiniz. Ağaç ne kadar büyükse, başlık o kadar uzun olur.Farklı renk, genişliklere sahip olabilirler ve hatta farklı kaynaklardan gelebilirler.

Geleneksel bir anlam taşıyan başlık tahtasına sahip olmadan bir başlığa sahip olabilirsiniz. Fikir çok basit: bir tanesini ahşaptan veya başka malzemeden yapmak yerine duvarı boyuyoruz.Duvarda bir geometrik desen oluşturmak için bant kullanırsanız böyle bir proje yapabilirsiniz.

Yatak Başı Süslemeleri

Eski bir kapı bir yatak başlığı yapılarak odaya benzersiz bir görünüm verir. Hatta düğmeyi açık bırakabilir ve askı olarak kullanabilirsiniz. Dekora biraz renk eklemek istiyorsanız kapıyı takmadan önce boyayın, yeni başlığınızı diğer mevcut özellikler ve aksesuarlar ile eşleştirin.

Bir ahşap paletle çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Çıtalar birbirine yakınsa, paleti basitçe başlığa çevirebilirsiniz. Sadece biraz kumlamalısın ve temizleyin. Bundan sonra, duvara yapıştırın. Bu biraz zor olabilir, bu nedenle duvar türünüz için doğru donanımı seçtiğinizden emin olun. İstersen paleti süsleyerek farklı görünümler yapabilirsiniz. Örneğin, bir tel üzerinde kuşlarla süslenmiş bir palet yatak başlığı.

Yaratıcı Yatak Başlıkları 2019 – Galeri

Bir önceki yazımız olan Daldan rustik mumluk yapımı başlıklı makalemizde diy, kendin yap ve mumluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Yaratıcı Yatak Başlıkları 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close