Bahçe DekorasyonuKendin Yap

Lastikten Çiçek Yatağı YapımıAraba lastikleri ile yapılan birçok geri dönüşüm projesi vardır. Bu projelerin hepsi oldukça güzel sonuçlar çıkarmaktadır. Bahçeniz için farklı ve güzel bir çiçek yatağı hazırlamak istiyorsanız, size yine araba lastiklerinden yapılanları önerebiliriz. Size vereceğimiz yapım aşamalarını kendinize göre değiştirerek ve eklemeler yaparak ortaya bambaşka ve harika çiçek yatakları çıkarabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi harika, rengarenk bir çiçek yatağına sahip olmak için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Lastikten çiçek yatağı
Lastikten çiçek yatağı

Lastikten Çiçek Yatağı Yapımı

Eskiyen araç lastiklerinizi atmak yerine, onlara yeni bir şans verebilirsiniz. Geridönüşümü seven birisi iseniz bu yöntemle lastikleriniz harika bir bahçe eşyasına dönüşebilir. Gerekli malzemelerin listesi şu şekildedir:

Malzemeleri:

 • Eski lastikler
 • Sprey boya (istediğiniz renklerde)
 • Dekupaj testeresi
 • Budama makası

Yapım Aşamaları :  1. Önce kullanacağınız araba lastiğinizi silin ve temiz bir şekilde işleme başlayın.
 2. Lastiğinizin etrafına vermek istediğiniz şekle göre çizim yapın. Kendinize güveniyorsanız ve aynı ayarda yapabileceğinizi düşünüyorsanız, çizmeden kesmeye başlayabilirsiniz.
 3. Bu çizimin üzerinden testere ile yada makas ile keserek geçin.
 4. Kesme işleminin hepsi bitince kopan parçayı daha sonra kullanmak üzere kenara alın.
 5. Sonra lastiğinizin iç kısmının dış kısma gelmesini sağlayacak şekilde ters çevirin. Bu kısım biraz zorlayıcı olabilir.
 6. Ters çevirme işlemi bitince ilk başta keserek çıkardığınız parçayı lastiğinizin altına ayak gibi monte edin.
 7. İşlemimizin zor kısımları burada bitmiş sayılır. Artık istediğiniz renge boyayabilir, istediğiniz desenleri verebilirsiniz. Burası tamamen sizin hayal gücünüze ve tarzınıza kalmıştır.
 8. Boyama işleminden sonra kuruması için kenara alın ve iyice kurumasını bekleyin.
 9. Kuruduktan sonra içine toprak koyarak dekoratif bahçe çiçeklerinden ekebilirsiniz.

Bahçeniz için harika bir çiçek yatağına sahip olabilirsiniz. Ayrıntılı yapım aşamalarını aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz. Adım adım neler yapacağınız fotoğraflarla gösterilmiştir.

Lastikten çiçek yatağı yapım aşamaları
Lastikten çiçek yatağı yapım aşamaları

Galerimize göz atarak yapım aşamalarına ait fotoğrafları ve farklı lastikten çiçek yatağı modellerini görebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close