Kendin Yap

Kavanozlardan Çerçeve Yapımı

Harika Bir Geri Dönüşüm ProjesiHerkes evinde sevdiklerinin fotoğraflarını sergilemeyi ve onlara bakmayı sever. Bunun için kullanabileceğiniz pek çok seçenek vardır. Çerçeveler, tablolar, mandallı resimlikler… Ancak size geri dönüşüm yapabileceğiniz bir yöntem sunacağız. Kavanozlardan çerçeveler yaparak oldukça şık ve farklı bir ortam oluşturma imkanınız var. Kullanmadığınız ve ne yapacağınızı bilemediğiniz kavanozlarınız varsa, biraz emek ve zaman harcayarak evinizde çok farklı bir resim köşesi oluşturabilirsiniz.

Bu çalışma için eski fotoğrafları kullanmak daha güzel sonuçlar veriyor. Sararmış ve solmuş fotoğrafların oluşturduğu vintage etkisi ile daha tarz bir görünüm sağlayabilirsiniz. Elinizde böyle fotoğraflar varsa mutlaka bu projede değerlendirmelisiniz. Bu proje için mutlaka farklı boylardaki kavanozları kullanın ki ortaya daha hoş bir görüntü çıksın. Bilmenizi isteriz ki kavanoz duran fotoğraflar asla yıpranmaz ve zarar görmez. Bunun için bile denenmesi gereken bir fikirdir. Bu güzel kavanoz çerçeveler ile akşam romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kavanozlardan Çerçeve Yapımı
Kavanozlardan Çerçeve Yapımı

Kavanozlardan Çerçeve Yapımı

Gerekli Malzemeler :

  • Kullanmadığınız kavanoz yada şişeler
  • Sergilemek istediğiniz fotoğraflar yada resimler
  • Süslemek için farklı malzemeler : Halat ip, keten kumaş parçaları, deniz kabukları, taşlar

Yapım Aşamaları :

  • Kavanozlarınızı yıkayarak güzelce silin ve bir kenara alın.
  • Fotoğrafları seçip yazıcı yada fotoğrafçıdan baskı alın. Daha sonra fotoğraf yada resmi kavanozun içine güzelce yerleştirin. Eğer kapak süslemesi yapmak istiyorsanız resmi ona göre yerleştirin. Süsleme yerine kavanozları ters çevrilmiş şekilde kullanmak istiyorsanız fotoğrafların yönünü bu şekilde ayarlayın.
  • Kapak süslemesi için keten kumaş yada desenli bant kullanabilirsiniz. Süslediğiniz kapağı kavanozuna yerleştirerek kapatın.
  • Tercihen fotoğrafları yerleştirirken sim ile biraz ışıltı verebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz kavanoz çerçevelerin içine isteğe göre renkli sıvı karışımlar yada sıvıyağ koyarak daha farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ancak bizim anlattığımız gibi kuru şekilde de yapabilirsiniz. Kavanoz çerçevelerinizi kullanmak istediğiniz köşeye yerleştirdikten sonra etrafını kokulu mumlar ile süsleyebilirsiniz. Hatta deniz kabukları ve kuru çiçekler ile harika bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz.Kavanoz çerçeve fikirleri
Kavanoz çerçeve fikirleri

Beslenmek amacıyla aldığınız gıdaların kavanozlarını bu şekilde değerlendirerek harika bir geri dönüşüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca oldukça makul bir fiyata farklı ve stil sahibi bir fotoğraf köşesine sahip olursunuz. Sizin için internetten bulduğumuz örneklere fotoğraf galerimizden göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemi geliştirerek yada birebir kullanarak çok güzel tasarımlar oluşturacağınıza eminiz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close