Kendin Yap

Jüt İplik İle Dekorasyon Fikirleri

Jüt İplik İle DekorasyonJüt iplik kullanarak hazırladığınız objelerden ve aksesuarlardan oluşturduğunuz dekorasyonlar daima insan üzerinde iyi ve etkili olabilir. Çünkü size denizi anımsatan bir hava yaratır. Doğal bir görüntüsü ve kendisine has bir sıcaklığı vardır. Denizin mavisini, dinginliğini, serinliğini hatırlatır. Siz de dekorasyonunuza bir parça deniz atmosferi katmak istiyorsanız, arkanıza yaslanın ve bu önerileri okuyun.

Jüt ipliklerden bahsedecek olursak, ince halatlar diyebiliriz. Maliyeti de oldukça düşüktür. Evlerinizde kullanmadığınız vazo veya çalışma masanızın üzerinde duran bir kalem kutusunu hiçbir şey yoksa bile bir adet mumluğu kullanarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Renk olarak genel anlamda birbirine benzeyen iplerdir fakat kalınlıkları için birçok seçenek mevcut. Yapacağınız çalışmaya ve zevkinize bağlı uygun olanı tercih ederek evinizi dekore edebilir ve doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz. İçinden elektrik kablosu geçen halatlar her elektrikçide bulunmaktadır. Bu halatları ışık kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

Her Türlü Aksesuar İçin Kullanılabilir

Hasır halat iğler dokunduğu her nesneye hayat katıyor. Sıradan cam vazolarınızı muazzam bir şekilde bu ipler ile sararak dekor haline getirebilirsiniz. Sandalyenize, masanıza, abajurlarınıza, çerçevelerinize dolayacağınız bu ipler evinizi rüstik havaya sokacaktır. Halatlar oldukça sağlam malzemeler olduğu için hangi obje için kullanırsanız kullanın yapacağınız dekorasyonunuz uzun ömürlü olacaktır.

Sehpa Ve Masalar Elde Edin

Halat iplerinizin ölçülerini aynı ebatlarda kullanarak bir köşe duvarına çiçek askılığı yapabilirsiniz. Hem dekoratif bir askılık yapmış olacaksınız hem de aksesuar olarak kullandığınız otantik köşeniz olacaktır. Halatları birbirine dairesel olarak dolayarak istediğiniz boyutlarda dekoratif sehpalar ve masalar elde edebilirsiniz. İpleri birbirine rastgele bağlayarak dekoratif bir ışıklandırma yapabilirsiniz. Bu şık görünecek olan ışıklandırmayı evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Dikdörtgen tahtanın kenarlarına delik açarak, deliklerden ipleri geçirirseniz, salıncak modelinde bir aksesuar elde etmiş olursunuz. Bu dekorasyonu duvarınıza asabilirsiniz.jüt iplik havululuk
jüt iplik havululuk

Havluluk Tasarımı

Halatları değişik biçimlerde birbirine bağlayarak hem istediğiniz zeminde kilim veya paspas şeklinde kullanabilir hem de görselliği ile kullandığınız yere ahenk kazandırabilirsiniz. Halat ipten havluluk da yapabilirsiniz. Burada özen göstermeniz gereken nokta, havluluk yapımında kullanacağınız ip seçimidir. Kalın, dayanıklı ve kaliteli bir jüt ip seçiyor olmanız oldukça önemlidir. Böylelikle tasarlayacağınız havluluğu uzun yıllarca gururla sunabileceksiniz.

Ayna Çerçeveleri

Bir ayna çerçevesi tasarımı için olabildiği kadar ince bir jüt ipe, yuvarlak bir aynaya ve bir miktar çiviye ihtiyacınız olacaktır. Aynanın çevresine yerleştireceğiniz ipleri çivi yardımı ile sabitleyeceğiniz için önceden metre ile ölçüm yapmalısınız ve milimetrik biçimde çivileri nereye çakacağınızı belirlemelisiniz.

Jüt İpi İle Sepet Yapılışı
Jüt İpi İle Sepet Yapılışı

Çok Amaçlı Sepetler

Plastik bir kovayı şık bir sepete dönüştürebilirsiniz. Kova veya saksı kullanarak elde edebileceğiniz bu fikir için öncesinde kovanın iskeletini ince ve keten bir kumaş ile kaplamalısınız. Ardından halatı silikon tabancası yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru dolayıp sabitlemelisiniz. Dilerseniz kumaş boyası da kullanabilirsiniz ve sepetin bazı noktalarına renk katabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close