Çiftlik Evi - Farmhouse

Eviniz İçin Mükemmel Çiftlik Evi Renk Paleti SeçimiEvinizin rengini seçmek göründüğü kadar kolay olmayabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz tüm renklere ve etrafta dolaşan birçok fikre sahip olduğunuzda, doğru olanı bulmak zor olabilir.

Ama çiftlik evi görünümünü seçtiniz. Her evde güzel görünen ve her odayı aydınlatabilecek bir stil. Neyse ki, klasik çiftlik evi görünümüne gittiğinizde, renk paleti bir açıklama yapmaktan ziyade mobilya ve dekorun kendilerine ait olmasını sağlayacak bir tuval haline gelmekle ilgilidir.

Çiftlik evi renkleri hakkında cep boyutunda kılavuz

Çiftlik evi iç mekanları hakkında hepimizin çok iyi bildiği son renk beyazdır. Küçük ve büyük alanlarda harikalar yaratabilecek, kapalı bir odayı açabilecek, pencerelerden süzülen doğal ışıktan faydalanabilecek bir renk. Bu tek renk olduğu anlamına gelmez. Yumuşak alt tonlu bej veya gri nötr renkler de aşağıda biraz daha detaylı olarak inceleyeceğimiz çiftlik evi renk paletine girer.

Her projede olduğu gibi, nihai hedefin neye benzeyeceğine dair biraz gözden geçirme yapmakta fayda var. Evinizde tamamen sıfırdan başlıyor olabilirsiniz veya bir süredir listenizde olan birkaç odayı yenilemek istiyor olabilirsiniz.

Çiftlik evi renkleri hakkında cep boyutunda kılavuz
Çiftlik evi renkleri hakkında cep boyutunda kılavuz

Bir oda için temel rengi seçmeyle ilgili ipuçları

İlk şey, halihazırda sahip olduğunuz şeylerin bir değerlendirmesini yapmak ve bunun, aradığınız çiftlik evi görünümüne ne kadar uygun olduğunu görmek olacaktır. Boyayacağınız odaları değerlendirirken kat planını not edin ve başlamak için kendinize 3 soru sorun:

  • Odanın herhangi bir penceresi var mı?
  • Oda büyük mü yoksa küçük mü?
  • Odaya başka renkler veya desenler mi katacaksınız?

Bu soruların cevabı, mekanın ve mobilyaların özelliklerini tamamlayacak hangi renk ve tonun seçileceği konusunda size yol gösterecektir.

Çiftlik evinden ilham alan bir ev, genellikle rahat bir nötr renk paleti etrafında toplanır; Büyüleyici ve evinizdeki antikaları veya rustik mobilyaları kolayca tamamlayabilecek renkler kullanın. İster klasik, ister vintage, isterse fransız tarzı tercih edin, bu kılavuz hangi renklerin size en uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır.bu stüdyo mcgee'nin koyu renk paletine sahip, çiftlik evinden ilham alan bir ev
bu stüdyo mcgee’nin koyu renk paletine sahip, çiftlik evinden ilham alan bir ev

Beyazlar

Bu rüyaların beyaz boyasıdır. Tamamen beyaz bir görünüm arıyorsanız, bu renk tercih edilecek en iyi renktir ve evinizde zaten sahip olduğunuz hemen hemen her şeyle uyumludur. All White saftır, zariftir ve hemen hemen istediğiniz şekilde canlandırılabilir; oysa Wimborne White’ın hafif kremsi bir alt tonu vardır, bu da onu çiftlik evi görünümü için mükemmel bir renk haline getirir. Bonus, beyazlar ışığı yansıtıcı olma eğilimindedir, bu da rengin odaya iki kat daha fazla ışık yansıtmasına yardımcı olduğu anlamına gelir.

Çiftlik evi unsurlarına sahip çağdaş bir evde harika bir şekilde uyum sağlayan, hafif gri alt tonlu bir renk arıyorsanız Strong White favoriniz olacaktır.

Kremler ve Bejler

Beyazdan farklı bir şey tercih ediyorsanız, krem ​​veya bej renkler mekana yumuşak, rahat bir his katmanın mükemmel yolu olabilir. Terlik Saten, çok az şey gerektiren rahat bir renktir ve beyazlarla veya daha koyu tonlarla eşleştirilebilir. Okul Evi Beyazının yumuşak kremsi alt tonu, gölgeyi geleneksel çiftlik evinden ilham alan bir mutfak veya giriş yolu için ideal bir renk haline getirir.

Oysa daha zengin krem ​​tonlu bir renk seçmek, rustik dekoru dengelemenin harika bir yoludur ve odaya huzur duygusu getirir. Kırmızı bir alt ton sunan Pointing gibi daha koyu bir krem ​​tonu, çiftlik evinden ilham alan evinize güzel bir hava katacak ve özellikle tam kaplama veya özellikli bir duvarda iyi sonuç verecektir.

Griler

Odadaki nötr unsurları vurgulayan Dimpse, bir yatak odası veya koridorda güzel bir şekilde çalışacak sakin bir görünüm yaratan, soğuk mavi alt tonlu açık gri bir renk sunar. Benzer şekilde, Pavilion Grey’in mavi bir alt tonu vardır ancak mutfak için tam bir kaplama işlevi görebilecek daha sıcak bir gri tonu sunar; özellikle beyaz mobilyalarla iyi bir şekilde eşleştiğinden. Instagram’a layık olduğu kanıtlanmış bir kombinasyon.

Artık, evinizin temel renk paleti olarak açık tonları seçmiş olsanız bile, bu, koyu tonlardan tamamen vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu Manor House Gri, yukarıda bahsedilen beyaz tonlarla birleştirildiğinde yatak odası veya yemek odasındaki özellikli duvarlar için mükemmel bir uyum sağlar.

Boyadaki alt tonlar nelerdir?

Konu boyama olduğunda alt tonların ne anlama geldiğini ve belirli tonları seçerken bunların nasıl tanımlanacağını anlamak önemlidir. Çoğu renkte aynı renge benzeyen bir seçim bulunur; İlk bakışta gördüğünüz renk, kitle tonudur. Oysa duvara uyguladığınızda fark ettiğiniz yumuşak renk; Örneğin kırmızı, mavi veya yeşilin tonları alt tondur.

Bir renk seçtikten sonra, ana rengi etkileyen tüm ikincil renkleri içereceği için boya açıklamasına mutlaka göz atın. Değilse, alt tonları bir renkle tanımlamanın en iyi yolu bir örnek satın almak ve duvarın ışığın parlak olduğu küçük bir bölümünü boyamaktır.

Evinizde neyin işe yarayabileceğini düşündüğünüze henüz karar vermediyseniz… korkmayın. İlham almaya devam etmenizi, fikir edinmek için Pinterest’le arkadaş olmanızı ve portföylerini kesinlikle sevdiğimiz bu iç mekan tasarımcılarını takip etmenizi öneririz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close