Kendin Yap

Ahşap Üstüne Resim Transferi Nasıl Yapılır

El sanatları ilginizi çekiyorsa çok beğeneceğinize emin olduğumuz yeni bir çalışma ile sizlerle birlikteyiz, ahşap üstüne resim transferi.El sanatları ilginizi çekiyorsa çok beğeneceğinize emin olduğumuz yeni bir çalışma ile sizlerle birlikteyiz, ahşap üstüne resim transferi. Biraz el becerisi olan ve yaratıcı bir ruha sahip olan herkesin kolaylıkla yapabileceği bu çalışma. Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi dikkat ve özen gerektiriyor.

Resim transferi aslında aslında her yüzeye uygulanabilir, açı yüzeyler, cam ve metal gibi akrilik yüzeylere de rahatlıkla uygulanabilir. Ahşap üzerine yapılan bir çok farklı çalışma var, ancak sevdiklerinizin resminin ahşap üzerine yansıtacağınız en etkileyici çalışma resim transferi olacaktır diyebiliriz .

ahşap üstüne resim transferi nasıl yapılır 2020
ahşap üstüne resim transferi nasıl yapılır 2020

Ahşap üstüne resim transferi nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçmeden önce , bu güzel çalışmada nelere ihtiyaç duyacağız, ne tür malzemeler gerekiyor hemen bir göz atalım. Elinizde bu iş için uygun bir ahşap varsa bu kullanın, eğer yoksa hobi atölyelerin de çok farklı tasarımlar olarak ahşap parçalar bulabilirsiniz .

ahşap üstüne resim transferi
ahşap üstüne resim transferi

Ahşap Üstüne Resim Transferi Nasıl Yapılır?

Resim transferi için gerekli malzemeler için ilk olarak üzerinde çalışacağımız güzel bir ahşap, 2 numara boya fırçası, akrilik mat doku cilası, dekupaj tutkalı, transfer edeceğiniz resmin lazer yazıcıdan alınmış çıktısı .

blank
ahşap üstüne resim transferi nasıl yapılır

Resim transferi yapılışına geçmeden önce ahşap parçanın yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlayalım, toz veya pütür olmamalı . En ince zımpara ile ahşabın yüzeyini düzleştirip kuru bezle tozunu silelim ve akrilik boya ile bir kat boyayalım. Sürdüğümüz boyanın üzerine resmi ters olarak yapıştırıp tüm yüzeyi katacak bir ağırlık koyalım. Ağırlık koymamızın sebebi resim ile ahşap arasın da hiç hava kabarcığı kalmaması için, on saate yakın kurumaya bırakalım.ahşap üstüne resim yapıştırma nasıl yapılır
ahşap üstüne resim yapıştırma nasıl yapılır

Ahşap Üstüne Resim Transferi

Yaklaşık olarak on saat kadar kuruttuğumuz eserimizin üzerini ıslak sünger veya bezle yumuşatalım ve ovarak resmin beyaz kısmını çıkaralım. Beyaz kağıdın kazınması ile resmimizin ahşabın üzerinde görüntüsü de ortaya çıkacaktır. Kuru bir bezle ahşabı silip üzerine dekupaj tutkalını da sürüp kurumaya bırakın. Kendi yarattığınız sanat eseriniz ile evinizin dekorasyonuna muhteşem bir aksesuar kazandırmış oldunuz .

blank
ahşap üstüne resim yapıştırma nasıl olur

Ahşap oymacılığı , ahşap yakma ve resim transferi gibi çalışmalar son yılların en ilgi gören çalışmaları arasın da yer alıyor . Evinizi süslemek veya sevdiklerinize hediye olarak da bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Sıradan bir aksesuar veya hediye olmaktan çıkıp adeta bir sanat çalışması olarak beğeni toplayacaktır

ahşap üstüne resim transferi yapımı
ahşap üstüne resim transferi yapımı

.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close