Duvar Dekorasyonu

Zemin ve Duvarlarınızı Koordine EdinRenk düzeninizle cesur ve cüretkar olun ve aynı zamanda uyum yaratın. Evet yanlış okumadınız. Renk düzeninizle cesur ve cüretkar olabilir, aynı zamanda uyum yaratabilirsiniz. Bir odayı dekore ederken duvarlarınızın ve zeminlerinizin birlikte uyum içinde olduğundan emin olmak çok önemlidir. Her ikisi için de o kadar çok seçenek var ki, belirli renk ve desenle dengeyi bozmadan kolayca seçim yapabilirsiniz. Kontrast iyi olsa da, koordineli bir görünüm yaratmak için duvarlarınız ve zeminleriniz arasında bir uyum olmalıdır.

Nasıl Bir Duygu İstiyorsunuz?

Hangi hissi veya temayı seçeceğinizi düşünün. Çağdaş, lüks, rahat, ultra şık, sıcak ve davetkar. Odanın amacını öğrendikten sonra, bu ikisini birbirine bağlamanıza ve seçimlerinizi yönlendirmenize yardımcı olur.

Nasıl Bir Duygu İstiyorsunuz?
Nasıl Bir Duygu İstiyorsunuz?

Başarılı Kombinasyonlar Oluşturun.

Duvarların ve zeminlerin parlaklığı ile oynayarak görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. Açık renkli duvarlar ve zeminler, odanızın daha büyük ve temiz görünmesine neden olabilir. Oysa koyu zeminler ve açık zeminler daha geniş bir his yaratmaya yardımcı olacaktır. Hafif bir zemin ve hafif bir arka duvar, odanızın daha dar görünmesine neden olabilir. Her zaman koyu renk döşeme istemiş olabilirsiniz, ancak küçük odalarda karanlık bir görünüm yaratabilir, bu nedenle ‘hissettiğinize’ atıfta bulunmak doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olacaktır.Kazanan kombinasyonlar
Kazanan kombinasyonlar

Tamamlayıcı Bir Renk Paleti Seçin.

Tamamlayıcı bir palet seçin ve bu seçim birbirine karşı değil, birbiriyle uyumlu renklerden oluşsun. Duvarlar ve zemin hiçbir şekilde aynı olmak zorunda değildir, ancak parlak ve cesur bir duvar rengi seçerseniz, dikkat çekmek için savaşmayan bir zemin seçin. Aynı renk paletinden sessiz bir varyasyon olabilir. Boyanız veya duvar kağıdınız için ince bir renk ve çarpıcı desenli bir karo veya cesurca boyanmış bir zemin seçerek zeminlerinizin merkez sahne olmasına izin verin.

Tamamlayıcı bir palet
Tamamlayıcı bir palet

Son Dokunuşları Aksesuarlar ile Yapın.

En küçük dokunuşlar odayı bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Eğer zemini döşeyecekseniz, uyum ve denge yaratmak için neden duvarınıza benzer bir derz dolgu rengi seçmiyorsunuz? Duvarlara ve zeminlere doku vurguları veya yansıtıcı yüzeyler ekleyin. Ve ikisini birbirine bağlayan doğru aksesuarları seçin.

hafif meşe zemin yatak odası
hafif meşe zemin yatak odası

İster odanızı yeniliyor ister sıfırdan başlıyor olun, duvar ve zemin kombinasyonunu seçerken bu ipuçlarını kullanmak yardımcı olacaktır. Ancak her zaman sevdiğiniz şeylerin peşinde olun ve kuralların önünüze çıkmasına izin vermeyin!Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close