Country

İngiliz Country Stili Nedir?Ortaya çıkan çoğu dekorasyon stili gelip geçici olmuştur. Ancak İngiliz kır evleriyle ilişkilendirilenler daha kalıcı olmayı başarmıştır. İngiliz Country hiçbir zaman yalnızca İngiliz dokunuşlarından oluşan bir dekorasyon stili olmamıştır, bu stil bir Amerikalı tarafından mükemmel hale getirilmiştir. 1940’larda Colefax ve Fowler’ı satın aldıktan sonra görünümü tam olarak icat etmese de kristalleştirmesiyle tanınan Amerikalı Nancy Lancaster ve John Fowler’la birlikte çalışarak kendisi için dekore ettiği ısıtma, halı kaplı banyolar gibi küçük görkemli evlere Amerikan lüksünü getirdi. konforun bir başka özelliği olmasını sağlamak. Her odada ‘biraz çirkin bir şey’ olmasını ünlü bir şekilde savundu ve dekorasyonu ‘biraz salata karıştırmak gibi’ olarak tanımladı, bir dereceye kadar kayıt dışılığın gevşemeyi teşvik ettiğini kabul etti – hiç kimse varlıklarının kusursuz üzerinde bir leke olduğunu hissetmekten hoşlanmaz. manzara.

İngiliz Country Stili Nedir?
İngiliz Country Stili Nedir?

Yeni bir yüzyıl ilerledikçe, İngiliz kır evi tarzı her zamanki kadar popüler ve gelişiyor. Daha görkemli, daha geleneksel sonda, Prens Charles için Clarence Evi de dahil olmak üzere tarihi öneme sahip birçok evde çalışan ve o katmanlı, zamansız görünüme sahip odalar yaratmada usta olan Robert Kime var. David Mlinaric ve Hugh Henry gibi dekoratörler de, genellikle eski bir ev için doğal bir seçim gibi görünen bir tarz için önemli olan dönem mimarisi anlayışına sahiptir.İngiliz Country lamba
İngiliz Country lamba

Çağdaş İngiliz kır evi tarzı, blusy chintz, dallı duvar kağıtları ve bol dökümlü masalar gibi daha az özellik taşır. Bunun yerine çizgili ve suzani kırlentler, duvarlarda mat emülsiyon ve çıplak mobilya ayakları kullanılmıştır. Minimalizm izini bıraktı ve dağınıklığı kontrol etmeye yardımcı oldu. Kaba lüks, fırçalanmış döşeme tahtalarını ve daha sonraki boya ve kağıt katmanlarının sıyrılarak tarihin ve kullanımın dokusuyla benekli alt tabakalara geri döndürülmesini teşvik etti. Bu, moda ile esneyebilen ve yaşam tarzlarına uyan bir stildir. Yakın zamanda kaybolması pek olası görünmüyor.

İngiliz stili
İngiliz stili

Fotoğraf galerimize göz atarak İngiliz County stiline dair örnekleri görebilir ve ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close