Zen

Zen İç Tasarım Fikirleri

Zen bir tür heyecan değil, her zamanki günlük rutinimize odaklanmaktır." – Shunryu SuzukiAdının hakkını veren Zen iç tasarımı, minimal iç tasarım öğeleriyle evinize sade, sakin ve dingin bir hava katmakla ilgilidir. Yoğun bir program ve şehir hayatının koşuşturmacasında, strese girmek ve hayattan bunalmak yaygın bir sorundur. Bu iç tasarım fikirleri, zihninizi rahatlatarak ve tüm evinize pozitif bir hava katarak zor günlerinizi kolaylıkla atlatmanıza yardımcı olacak. Aslen bir Japon stili olmasına rağmen, zen iç tasarımları Hint evleri arasında son derece popüler hale geliyor. Hâlâ devam eden bir salgınla uğraştığımıza göre, uzun bir tatil yapmak ve bir tatil beldesinde ya da doğal bir inzivada gevşemek çok zor bir hayal. Bu yüzden, kendi evinizi gösterişli bir sığınak evine dönüştürecek bazı zen iç fikirleri getiriyoruz. Ev iç tasarımı yoluyla Zen stilini yaşam tarzınıza nasıl dahil edebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Yumuşatıcı Bir Titreşim İçin Doğayı Evinize Davet Edin

Zen iç tasarımı, evinizin dekoruna pek çok doğal unsuru dahil etmekle ilgilidir. İç mekan bitkileri çok fazla pozitiflik getirmeye yardımcı olur ve ruh sağlığınız için de mükemmeldir. İçlerinde sakinleştirici bir kaliteye sahipler ve evinize canlandırıcı, rahat bir hava veriyorlar. Klasik bir Japon tarzı iç mekan için bonsai, yılan otu veya bambu kullanabilir veya seçtiğiniz az bakım gerektiren iç mekan bitkilerini tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, evinizi tamamen yenilemek istemiyorsanız ve bütçenize uygun bir zen iç tasarımı arıyorsanız, bazı saksı iç mekan bitkileri evinize zen havası getirmenize yardımcı olacaktır.

Yumuşatıcı Bir Titreşim İçin Doğayı Evinize Davet Edin
Yumuşatıcı Bir Titreşim İçin Doğayı Evinize Davet Edin

Yumuşak Işıklar, Nötr Renkler ve Yer Seviyesi Mobilyalarla Oynayın

Alçak mobilyalar, zen esintili herhangi bir iç mekan fikrinin en temel unsurlarından biridir. Alçak bir sehpa yerleştirebilir ve şık yer paspasları, yer minderleri ve şiltelerle eşleştirebilirsiniz. Zen iç mekanlarınızın güzelliğini vurgulamak için bej veya kırık beyaz gibi sessiz bir renk paleti seçin. Oturma odanızda meşe kaplama mobilyaları ve aksanları tercih edin. Odanızın estetiğini yükseltmek ve evinizin zen temasıyla uyum sağlamak için biraz vazo ve kuru dallar ve ince dallar gibi doğal gösterişli parçalar ekleyin. Doğal ışığın ve yumuşak vurgulu ışıkların veya zemin lambalarının mükemmel bir karışımı, mükemmel uyumu yaratmanıza yardımcı olabilir. Güzelliğe biraz mum da ekleyebilirsiniz. Zen tarzı iç odada alçak seviyeli bir sehpa vardır ve onu şık yer paspasları, yer minderleri ve şiltelerle eşleştirir.

Yumuşak Işıklar, Nötr Renkler ve Yer Seviyesi Mobilyalarla Oynayın
Yumuşak Işıklar, Nötr Renkler ve Yer Seviyesi Mobilyalarla Oynayın

Cesur Bir İfadeyle Zen Stili Yemek Odası

Asya zen iç tasarımı, evinizde huzurlu, ekran, rahatlatıcı bir hava yaratmaya odaklanan ana odağına bakmadan zaman içinde gelişti. Yenilik yapmak ve farklı öğeler ve dokularla oynamak için geniş bir alana sahipsiniz. Siz de evin geri kalanıyla uyum içinde olduğu sürece mekanınızın iç kısmına kendi lezzetinizi katabilirsiniz. Modern zen konseptli iç tasarım tamamen akışkanlık ve denge ile ilgilidir. Kelimenin tam anlamıyla onu evrensel olarak popüler ve çok yönlü kılan sert ve hızlı sınırları yoktur. Duvarlarınıza biraz cesur renkler ekleyebilirsiniz, ancak büyük Japon tarzı pencereler, bazı sarkıt lambalar ve zemin lambaları ile denge kurduğunuzdan emin olun. Bu modern yemek odası, alçak bir masa ve ayaksız dört katlı sandalyelerle tasarlanmıştır. Kılıç lambası, masanın üzerinde bir bonsai ağacı ve yerdeki tatami hasır, bu Japon tarzı zen evi tasarımını otantik ama modaya uygun ve keskin kılıyor.Cesur Bir İfadeyle Zen Stili Yemek Odası
Cesur Bir İfadeyle Zen Stili Yemek Odası

Alçak Yataklı Zen Yatak Odası

Uzun bir çalışma gününden sonra ihtiyacınız olan tek şey, uyumak için huzurlu ve dinlendirici bir yatak odasıdır. Bu yatak odası, kendinizi gençleştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. LED aydınlatmalı başlığa, ahşap zemine, beyaz duvarlara ve minimal vurgulara sahip sade bir zemin matına sahip alçak platform yatak, yatak odanızı vakit geçirmek ve dış dünyanın stresinden kaçmak isteyeceğiniz bir huzur vahasına dönüştürecek. Toprak renklerinin, temiz çizgilerin ve dağınık olmayan dekorun kullanımı, ona bakarken sizi stressiz kılacaktır. Bütünsel havaya eklemek için bazı iç mekan bitkileri ve mumlar ekleyin. Minimalist zen iç tasarımlı yatak odası, LED aydınlatmalı başlığa sahip alçak yatak temiz ve düzenli görünüyor. Minimalist zen iç tasarımıyla yatak odanızı bir huzur vahasına dönüştürün

Alçak Yataklı Zen Yatak Odası
Alçak Yataklı Zen Yatak Odası

Modern Banyonuz İçin Zen Konsept İç Tasarım

Zen iç tasarımı, ahşap, toprak, ateş, metal ve su gibi geleneksel unsurların kullanımını içerir. Çoğunu modern banyo iç mekanlarına kolayca dahil edebilirsiniz. Görünümü birleştirmek için bazı ahşap çekmeceler ve toprak rengi duvar karoları eklemeyi deneyin. Bazı iç mekan bitkileri, temiz çizgiler ve dağınık olmayan bir görünüm işinizi görecektir. Alan izin veriyorsa, pencerenin yanına bir küvet yerleştirebilirsiniz. Ancak, az yer kaplayan küçük bir dairede yaşıyor olsanız bile, bu basit tasarım fikirleri, zen iç mekan oyununda stil sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Modern Banyonuz İçin Zen Konsept İç Tasarım
Modern Banyonuz İçin Zen Konsept İç Tasarım


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close