Aksesuar

Mükemmel Fayansı Seçmek: Kendinize Sormanız Gereken 4 SoruBanyo ve mutfağı yenilemenin en iyi parçalarından biri mi? Fayansların seçilmesi. Söylediklerimi söyledim, nedenini konuşalım. Fayanslar çeşitli şekillerde, boyutlarda, renklerde gelir ve satın aldığınız türe bağlı olarak çok işlevlidir. Satın alabileceğiniz fayans türlerinin çeşitliliği, seçim konusunda zorlanmanıza neden olur ve bazı durumlarda seçim yapmayı zorlaştırır. Orada bulundum, döşemeyi katladım.

Fayanslarınızı seçmek, desenli duvar kağıdını seçmekle benzer bir tasarım sürecine sahiptir. Fayansların tasarımına ve aradığınız görünüm buysa desene karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce, gidecekleri alan için hangi karo türünün en iyi şekilde çalışacağına dair yön vermenize yardımcı olacak dört temel soru vardır.

  • Hangi alanı döşeyeceksin? yani Mutfak mı banyo mu? Duvar mı zemin mi? Bir sıçrama tahtası mı yoksa tüm duvar mı?
  • Nasıl bir etki yaratmalarını istiyorsunuz? yani Dekoratif mi yoksa pratik mi? Ya da her ikisi de?
  • Renk şeması nedir? yani fayanslar ana rengi oluşturacak mı? Açıklama özelliği? Yoksa zıt mı olacaklar?
  • Düz veya katmanlı desenli fayanslar mı istiyorsunuz?

Bir planınızın olması her zaman iyi bir fikirdir; ne aradığınızı ve özelliğin gireceği alanı anlamak. Ve tüm bunların, fayanslarınızı seçmenin eğlenceli kısmına takılıp kalmadan önce yapılması gerekiyor.

Bir planınızın olması her zaman iyi bir fikirdir; ne aradığınızı ve özelliğin gireceği alanı anlamak.
Bir planınızın olması her zaman iyi bir fikirdir; ne aradığınızı ve özelliğin gireceği alanı anlamak.

Minimal estetik, maksimum stil

Fayansların büyüsü optik yanılsamalarında yatıyor; farklı şekiller, daha küçük alanların daha koyu görünmesine veya daha koyu alanların daha açık görünmesine neden olabilir. Sade bir tuval almayı ve onu eğlenceli renkler ve desenlerle hayata geçirmeyi eğlenceli hale getiriyorlar ve bir alana karakter katmak için farklı malzeme ve kumaşları bulup eşleştirmek zorunda kalmaktan bir dereceye kadar daha kolay hale getiriyorlar.

Tarzınız ne olursa olsun, ona uygun bir döşeme mutlaka vardır. İskandinav iç mekanlarına ilgi duyuyor ve bu hygge anlarını mı yakalıyorsunuz? İskandinav Soluk ahşap efektli karo, İskandinav tasarımında görmeyi sevdiğimiz minimal estetiğin temelini oluşturur. Çiftlik Evi iç mekanlarının geleneksel özelliklerine aşık mısınız? Winchester Beige adlı bu İtalyan fayansları, döşeme olarak veya mutfak duvarlarında mükemmel şekilde kullanılabilecek doğal kireçtaşının cömert bir etkisini ekliyor.

bu beyaz fayanslı bir banyo
bu beyaz fayanslı bir banyo

Renklerin, desenlerin ve şekillerin kültürel birleşimi

Geleneksel olarak fayanslar dikdörtgen veya kare şeklinde gelir. Artık daha fazla tasarımın biraz daha fazla düşünmeyi gerektiren çok daha fazla şekil aldığını görüyoruz, ancak ödüller sonsuzdur. Yüzyıl ortası modern tasarımından etkilenen bir ev için geometrik bir tasarım, bir halı ya da kilim olarak gelmesi gerektiğini düşündüğünüz bir zanaatkar cazibesi sunuyor.

Geleneksel Fas çinilerinden ilham alan Palm Springs Pink veya Casablanca Mix, duvarlara dinamik bir şekilde desen ve renk eklemeyi düşünmeniz gereken kararları azaltıyor. Çünkü elbette banyo duvarlarının her yerinde veya şöminenizin yanında güzel görünecekler. Dinamik tasarımları, onları kullandığınız yer söz konusu olduğunda inanılmaz derecede çok yönlü kılar.Renklerin, desenlerin ve şekillerin kültürel birleşimi
Renklerin, desenlerin ve şekillerin kültürel birleşimi

Fas’tan kuzeye doğru seyahat ederken Portekiz kültürünün zengin döşeme tarihini keşfedeceksiniz. Genellikle Azulejo çinileri olarak anılan Portekiz çinileri, sarı ve yeşilin yanı sıra mavi ve beyaz tasarımlarıyla da tanınır. Porto ve Lizbon’dan ilham alan Porto Blue, koyduğunuz hemen hemen her odada işe yarayacak şık, çok yönlü ve canlı fayanslar söz konusu olduğunda tüm beklentileri karşılıyor. hatta yemeklerinizde Portekiz lezzetine ilham verin.

Daha yukarılara, yani Doğu’ya doğru ilerleyin ve basit ama çoğu zaman eğlenceli tasarımlarıyla bilinen İskandinav bölgesine ulaşacaksınız. Tivoli Mix, eğlencenin ve aydınlatıcı doğanın ön planda olduğu Kopenhag’daki meşhur eğlence parkına bir göndermedir. Gri veya açık tonlarda bir banyo için zemin kaplaması veya duvar süsü olarak rastgele desen koleksiyonu, sabahları hazırlanmayı biraz daha kolaylaştıracak. Neşeli ve şık, daha iyi ne isteyebilirsiniz?

bu nickey kehoe'nun portekiz çinileriyle dolu bir mutfak
bu nickey kehoe’nun portekiz çinileriyle dolu bir mutfak

Büyüleyici günlere geri dönüş

Ne otel salonu ne de bar olmayan bir alanda bu lüks butik ve çağdaş görünümü, aşırıya kaçmadan başarılı bir şekilde elde edebilen bir avuç karo tasarımı var. Eve getirilebilecek benzer bir tasarım bulmak mümkün mü? Kesinlikle. Onice Beige Mosaic veya Fitz (kişisel favorim) göz alıcı olmaktan başka bir şey değil. Onice’nin altın rengi kenarları, mutfaktaki basit bir arka duvarı odanın tonunu belirleyen özellikli bir duvara dönüştürecektir. Fitz’in benzersiz Art Deco tarzı ise banyoya, makyaj masasının üstüne ya da beyaz duvarların eşlik ettiği duşun yanına mükemmel bir şekilde yakışacak.

Desenle daha az ilgiliyse ve bunun yerine döşemenin şekline odaklanıyorsanız, Drops White, klasik Fas yelpaze döşemesinin bir güncellemesidir. Mütevazı tonları, dolapların renk kontrastı sunacağı mutfağın her yerinde veya düz beyaz olabilecek bir banyoda ideal bir arka plan oluşturur.

Büyüleyici günlere geri dönüş
Büyüleyici günlere geri dönüş

Şimdi Trend Olan: Terrazzo

Terrazzo, iç mekan dünyasında anını yaşayan trend. Yakın zamanda hiçbir yere gitmeyeceğini hayal ediyorum. 16. yüzyıl İtalya’sında ortaya çıkan Terrazzo, mermer, granit, kuvars veya cam kırıntılarının çimentoya yerleştirilmesinden oluşan kompozit bir malzemedir.

Bu nedenle Terrazzo’yu şehvet uyandıran biri haline getiriyor. Her karo farklıdır ve inanılmaz derecede dayanıklıdır. Bununla birlikte, ısmarlama Terrazzo acı verici derecede pahalı olabilir ve bu da onu bir ev dekorasyonunda daha az uygulanabilir bir seçenek haline getirebilir. Ve sonra porselen karolar geldi. Bütçenizi zorlamadan Terrazzo görünümünü evinize taşımanız mümkün. Arlo, bir banyonun zeminini ustalıkla şekillendirmek veya beyaz dolaplarla birleştirilmiş mutfakta kullanılabilecek mükemmel bir alternatiftir.

bu biz izci tarafından mozaik fayanslarla kaplı bir banyo
bu biz izci tarafından mozaik fayanslarla kaplı bir banyo

Banyo veya mutfakla başlayın

Seçim yapmakta zorlandığınızda, seçeceğiniz stili seçmek daha zor bir karardır. Seçeneklerinizi daralttığınızda ve aradığınız görünüm ve hisse karar verdiğinizde işler çok daha kolaylaşır.

Burada, her seferinde bir odaya odaklanmaya yardımcı olacağını umduğumuz nedenlerden dolayı çoğunlukla mutfak ve banyodan bahsettik. Döşeme söz konusu olduğunda, bunları nereye koyacağınıza dair seçenekler sonsuzdur, ancak bir miktar ilham ve rehberlik vermenin bir yolu olarak banyo ve mutfak, başlamak için iki iyi yerdir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close