Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta Metalleri Karıştırmak? Hatırlanması Gereken 4 Tasarım İpucuEvinizin herhangi bir alanında yenileme yapılırken kullanılacak olan yeni donanım seçimi, düşünülen bulmacanın son parçası olma eğilimindedir. Ancak konu tüm alanı tasarımı, görünümü ve hissi açısından birbirine bağlama olduğunda en önemli özelliklerden biri olabilir. Daha sonra metalleri karıştırmayı denklemin içine dahil etmek mi? Bu farklı bir hikaye. Çoğu zaman, odaları ne sıklıkla dekore ettiğiniz veya bir evi yenilediğiniz önemli değil, bir metali burada ve diğerini kullanarak çizgilerin dışını renklendirme fikri biraz korkutucu olabilir.

Takı metallerini karıştırmak söz konusu olduğunda moda dünyasında da benzer kurallar geçerli ve o zaman bile sezgisel gelmiyor. Ancak size sunacağımız ip uçları sayesinde bunun ilk bakışta olduğu kadar korkutucu ve zor olmadığını göreceksiniz. Sadece bazı detaylara dikkat etmek yeterli olacaktır. Metal aksamların birbiri ile uyumunu gördüğünüzde daha önce kullanmadığınız için pişman olacaksınız. Her alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da bazı klişeleri yıkmanın vakti gelmedi mi? Alışılagelmiş fikirler ve klişelerin dışına çıkıldığında özgün ve harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ev iç mekanlarında metallerin karıştırılması

Bütün bunlar, metalleri karıştırmanın bir odaya güzel bir derinlik hissi katabileceğini söyledi. Alanı bir dergide bulmayı beklediğiniz bir sete dönüştüren katmanlı bir görünüm. Modern Amerikalı iç mimar ve tasarımcı Jonathan Adler bunun tipik bir örneğidir. İç mekan yelpazesi, metallerin karıştırılmasının bir alanı nasıl yükseltebileceği fikrini yineliyor ve her şeyin ötesinde, göz kamaştıran lüks bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu çok önemlidir.

Jonathan Adler'in çağdaş bir mutfakta çeşitli pirinç armatürleri gösteren koleksiyonu.
Jonathan Adler’in çağdaş bir mutfakta çeşitli pirinç armatürleri gösteren koleksiyonu.

Herhangi bir alandaki tüm metallerin eşleşmesi gerektiği fikri, özellikle mutfakta başlı başına garip bir iş olabilir; kapı kolları, musluklar, ışıklar ve anahtarlar veya prizler için aynı eski pirinci bulmaya çalışıyorum. Metalleri karıştırmak zaman kazandırabilir ve özellikle ilk kez deniyorsanız cesur görünebilir. Bu tasarımcının tercihidir; şimdi nasıl başlayacağınıza bakalım.

Mutfakta metalleri karıştırabilir misiniz?

Kısa cevap, evet mutfakta donanım metallerini karıştırabilirsiniz. Bununla birlikte, hangi metallerin ve kaplamaların nerede karıştırılacağını seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı kurallar vardır. Genel olarak uyumlu bir görünüm elde etmek için 2 veya 3 metal kaplama kullanılması önerilir ve mutfağın genel tasarımının dağınık değil, amaca uygun görünmesine yardımcı olabilir.

Mutfağınızı tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken temel hususlar, üzerinde çalıştığınız metrekareden, ortak alanın gelgitlerini korumak için cihazlar arasındaki mesafeye kadar her şeyi içerir. Bunun ortasında, seçtiğiniz renk şeması ve alanı kendinize ait hale getirerek yükseltmek için kullanacağınız donanım yer alır.

Bu Heidi Caillier Design’ın metalleri karıştırmanın kullanımını gösteren kuzey uçtaki Tudor projesidir.
Heidi Caillier’in altın metalleri ve çeşitli kaplamaları kullandığı North End Tudor projesi; antikalar ve dövülmüş.

Heidi Caillier'in altın metalleri ve çeşitli kaplamaları kullandığı North End Tudor projesi; antikalar ve dövülmüş.
Heidi Caillier’in altın metalleri ve çeşitli kaplamaları kullandığı North End Tudor projesi; antikalar ve dövülmüş.

Mutfakta metalleri karıştırmaya ilişkin ipuçları

Donanım seçimi genellikle sonradan akla gelen bir düşünce olarak bırakılabilir, her şey cıvatalandıktan sonra onu açmak veya açmak için ne kullanıyoruz? Işık anahtarlarından düğmelere kadar, metalleri ve kullandığınız donanımı karıştırırken yaratıcı olmanın birçok yolu vardır.  • Her bölümü aynı tutmaya çalışın. Örneğin, seçtiğiniz kulplar fırçalanmış altın rengi dolap kulpları olabilirken, musluk ve ışıklar mat siyah renkte olabilir; krom cihazlarla kolayca birleştirilebilen bu şık çift monokrom musluk ve monokrom monteli duvar lambası gibi.
  • Bitişlere dikkat edin. Genel bir kural, aynı metalleri farklı yüzeylerde seçerken dikkatli olmaktır. Genellikle bir tasarım özelliğinden ziyade bir kaza olarak ortaya çıkabilir. Farklı bir kaplama getiriyorsanız veya parçayı odaya yaymayı tercih ediyorsanız, farklı bir metal türü düşünmeye değer.
  • Metal ipuçlarıyla katmanlı bir etki elde edin. Bu Kemik ve Pirinç kulplar gibi daha küçük metal ipuçlarını sabitlemek, mutfakta katmanlı bir etki yaratmanın harika bir yolu olabilir. Görünümü elde etmenin en iyi yolu, sarkıt lambalar, davlumbaz veya aletler gibi daha büyük bir metalik parça seçmek ve buna alan boyunca daha küçük parçalarla eşlik etmektir.
  • Anlamlı hale getirin: Tonlar. Mekandaki koyu ve açık tonları düşünün; örneğin dövülmüş pirinç ve krom parlak bir renk tonu olurken, siyah nikel veya antik bronz daha koyu olacaktır. Mekana bağlı olarak koyu bir renk tonu kullanarak sabitleyebilir ve açık renkli bir renk tonuyla yükseltebilirsiniz veya tam tersi.

Donanım için dikkat edilmesi gereken butik markalar

Dünya ev iç mekanlarına daha çok güvendikçe, tasarımlara ekstra üstünlük katacak en eşsiz parçaları sunan butik markaların da pazarda ortaya çıktığını görüyoruz. Donanım seçimi de farklı değil ve biz bunu seviyoruz. Butik markalar ve mağazalar, bir alanı birbirine bağlamak için ince ama önemli ayrıntılarla evlerimizin içine son rötuşları eklemenin nelerin mümkün olduğunu gösteriyor.

Donanım için dikkat edilmesi gereken butik markalar
Donanım için dikkat edilmesi gereken butik markalar

Maden Arama ve Reynolds

En ilginç, şık ve ilginç donanım parçasının evi. Dowsing & Reynolds Eş CEO’su Ally Dowsing-Reynolds’a, donanım aracılığıyla mutfaktaki ince ayrıntılardan en iyi şekilde nasıl yararlanılabileceğini sorduk. Cevabı mı? Detaylara gösterilen bu ilginin neden işe yaradığına dair muhteşem bir hatırlatma; sadece nasıl göründüğü için değil, aynı zamanda size nasıl hissettirdiği için de.

“Benim tavsiyem, gördüğünüzde ve kullandığınızda sizi bir şekilde gülümsetecek daha ince detayları seçmeniz olacaktır. Elinizde harika hissettiren bir sap, onu her kullandığınızda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir… Füme altın rengi bir ışık dimmer, onu her gördüğünüzde kalbinizin biraz şarkı söylemesine neden olabilir. Eviniz için bu küçük mücevher parçaları her gün bir gülümsemeye neden olabilir.

Donanım konusunda bildiğimiz kalıpları kıran bir diğer ikonik marka ise Buster + Punch. Ev modası şirketi, Londra’nın moda ve müzik kültürü sahnelerinden etkilendi ve donanım kavramını sıradan olmaktan çok uzak olduğu inkar edilemez bir şekilde değiştirdi. Belki de kurucu Massimo Buster Minale’nin mimari geçmişiyle ilgilidir; Parçaların şekilleri ve detaylarına gösterilen yakın ilgi onları bu kadar benzersiz kılıyor.

Her iki durumda da, aydınlatma ve donanımla ilgili her şeye sahipler ve herhangi bir evde bir miktar Buster + Punch, bu son rötuşları bir konuşma konusu haline getirecek.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close