Yemek Odası Dekorasyonu

Yılbaşına Özel Sofra Dekorasyonu

Yeni Yıla Özel Sofralar İle Girmek İçinYılın son zamanlarına yaklaştıkça, yılbaşı gecesi için özel planlar yapılmaya başlanır. Herkes bu özel günde sevdikleriyle birlikte girmek ister ve bu geceye özel hazırlıklar içine girer. Sevdiklerine, ailelerine özel muhteşem sofralar hazırlayarak, harika bir gece geçirmek ister. En harika yılbaşı sofrasını hazırlayabilmeniz için birkaç öneri hazırladık. Umarız bu öneriler, sofranız için ilham alabileceğiniz bir kaynak olur. En ufak ayrıntısına kadar yılbaşı sofrasında ne olması gerekiyorsa, sizler için derledik.

Gelenekselden Vazgeçemeyenler İçin Öneriler.

Geleneksel ve alışılagelmiş her şeyi seven bir kişi iseniz, bu öneriler tam size göre… İşte harika bir yılbaşı sofrası için size lazım olan öneriler…

 • Geleneksel yılbaşı süslemelerinde kırmızı, yeşil ve beyaz renkler olmazsa olmazdır. Bu renklerin dışında beyaz, gümüş, yeşil, gold renk tonlarını da kullanabilirsiniz. Sofranızı hazırlarken bu renklerden tabaklar, peçeteler, sofra bezi ve süslemeler seçerek geleneksel çizgiyi koruyabilirsiniz.
 • Mum, kozalaklar, çam ağacı gibi yılbaşını hatırlatan aksesuarlara sofra ve ev süslemesinde yer verebilirsiniz.
 • En özel sofra takımlarınızı çıkararak bu günün özelliğini vurgulayabilirsiniz.
 • Sevdiklerinize özel ufak hediyeleri sofrada oturacakları yere koyarak onlara sürpriz yapabilir, ortamı daha samimi hale getirebilirsiniz.
Geleneksel Yılbaşı Sofrası
Geleneksel Yılbaşı Sofrası

Modern Yılbaşı Sofrası Dekorasyonu İçin Öneriler.

Modern bir yılbaşı sofrası hazırlamak isteyenler için hazırladığımız öneriler ise şu şekildedir. Bu öneriler ile muhteşem bir sofra ile yeni yıla gireceksiniz. • Modern bir sofra için son dönemin getirdiği yenilikleri içinde barındıran çizgilere sahip yemek takımı ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.
 • Tek bir renk tonu üzerinde yoğunlaşabileceğiniz gibi, zıt kutuplardaki renklerden de faydalanabilirsiniz. Beyaz bir yemek takımının yanında renkli peçeteler ve peçetelere kontrast uyum oluşturabilecek yılbaşı aksesuarları size yardımcı olabilir.
 • Fazla öne çıkmayan ancak ortama romantik bir hava katacak mumlara yer verebilirsiniz.
 • Modern çizgiden çıkmayacak her türlü aksesuarı modern yılbaşı sofranızda kullanabilirsiniz.
Modern Yılbaşı Sofrası
Modern Yılbaşı Sofrası

 

Mütevazi Olmayı Sevenler İçin Öneriler.

Mütevazi olmayı sevenlerden iseniz bu sofra önerisi tam size göre…

 • Gündelik yaşamda kullandığınız yemek masanızı ve yemek takımlarınızı yine aynı şekilde kullanabilirsiniz.
 • Sadece bu güne özel yapılan yemeklere yer vereceğiniz, abartısız bir masa dekorasyonu yapabilirsiniz. Bunun için mütevazi sofranıza ekleyeceğiniz mumlar ile bu günün özelliğini vurgulayabilirsiniz.
 • Sıcak ve sade bir ortam olması için sadece yaptığınız birbirinden lezzetli yemekleri yerleştirip, misafirlerini masanıza buyur etmeniz yeterli olacaktır.

 

Minimal Yılbaşı Sofrası
Minimal Yılbaşı Sofrası

Birbirinden şık yılbaşı sofra örnekleri için galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close