AksesuarYemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odası Ayna FikirleriAynalar, herhangi bir alana klasik bir görüntü eklemenizi sağlar. Ancak yemek odalarında şaşırtıcı derecede nadir bulunurlar. Yemek odalarımızı etkileyici aydınlatma armatürleri, zarif vitrinler ve cesur sanat eserleri ile donatırken, genellikle aynayı gözden kaçırırız ve aynayı yatak odaları ve oturma odaları gibi diğer alanlara ayırırız.

Neyse ki, birçok iç mimar denenmiş ve gerçek aynayı unutmadı ve yansıtıcı vurgudan en iyi şekilde yararlanan çarpıcı yemek odaları hazırladılar.

İleride, yemek odası aynalarının en güzel örneklerinden bazılarını topladık ve kendi evinizde denemeye değer bazı yemek odası aynası fikirlerini vurguladık.

Küçük Bir Odaya Büyük Bir Ayna Koyun

Küçük bir yemek odasına büyük bir ayna koymak dağınıklık için bir reçete gibi görünebilir. Ancak odanın daha ferah görünmesini istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey bu. Bu yüzden bulabileceğiniz en büyük aynayı alın ve yemek odanızın duvarına monte edin. Ayna odayı ne kadar çok yansıtabilirse, oda o kadar büyük hissedilir.

Küçük Bir Odaya Büyük Bir Ayna Koyun
Küçük Bir Odaya Büyük Bir Ayna Koyun

Alışılmadık Bir Duvar Düzenlemesi Yapın

Aynalar odadaki en büyük duvarda yaşamak zorunda değildir. Yemek odanız alışılmadık derecede dar bir duvarla çevriliyse, onu ince bir aynayla süsleyin. Vurgu, dikkati duvara çekmeli ve açık konsept yemek odanızın daha kapalı ve rahat hissetmesini sağlamalıdır.

Alışılmadık Bir Duvarı Giydir
Alışılmadık Bir Duvarı Giydir

Bar Dolabınızda Ayna Kullanın

Çoğu bar dolabı kendi başına duracak kadar cesurdur. Ancak kendi aynanızın hemen üstüne bir ayna asarak kurulumunuzu resmileştirebilir ve ev barınızı daha çok bir varış noktası gibi hissettirebilirsiniz.Bar Dolabınızı Bitirin
Bar Dolabınızı Bitirin

Backsplash’iniz Olarak Bir Ayna Kullanın

Bağımsız aynalar harikadır, ancak tek seçeneğiniz değildir. Yemek odanız hazırlık alanıyla doluysa, backsplash olarak panel aynaları kullanın. Alışılmadık aksanı, sizi unutulmaz derecede güzel bir yemek odasına bırakarak bir açıklama yapacağından emin olabilirsiniz.

Backsplash'iniz Olarak Bir Ayna Kullanın
Backsplash’iniz Olarak Bir Ayna Kullanın

Odayı Aydınlatın

Yemek odanızın pencereleri alçaksa, avantajınız için aynaları kullanın. En yakın pencerenin karşısındaki duvara, doğal ışığı odaya geri yansıtabileceği bir ayna koyun. Mümkün olduğu kadar fazla ışık elde etmek için gerçekten büyük bir ayna kullanın veya daha küçük aynalardan bir galeri duvarı oluşturun.

Odayı Aydınlatın
Odayı Aydınlatın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close